EMPATIA DNES!!!!

[zruseny12]

...este chcem dodat,ked som bola uplne zdrava,tak som nikdy neodmietla pomoct,stale som pomohla ked som mohla,a bolo to v mojich silach...horsie je to uz ked som ochorela...tak napr.striham ludi,a to uz som zavisla na zdravi a nemozem stale strihat vtedy kedy niekto pride neohlasene...mne rozkazuje telo a nie ja telu...tak uz musim odmietnut...ale malo kto to chape..a mozem napisat,ze par krat sa mi stalo,ze ani som pomoc nechcela,neprosila sa o to,sama napr.kamoska mi ponukla pomoc,tak som sa podla toho zariadila a nakoniec s toho bolo velke sklamanie/slubila mi,ze mi jej manzel oblozi kuchynu a nic s toho sa neudialo...ja som jej uz do predu naplietla veci pre dceru a nemala som ani kuchynu oblozenu ani veci naspat nevratila.../takze ja sa zariadujem podla toho...ako sa do hory vola tak sa z hory ozyva....
...na druhu stranu mam aj par kamosiek,co sa mi snazia pomoct,cest im...ale nikdy sa nesnazim toho zneuzivat odtial po tial....
a co sa tyka rodiny?ta pomaha,aspon si mysli ,ze mi pomaha,ale ona skor skodi...tam to funguje tak...ze kolko krat ani nepotrebujem od nich nic nanutia to...potom vykriknu...sak si nechcela a predsa si zobrala....
a ked fakt potrebujem pomoc...nepomozu....
a takto by som mohla pisat cely den moje skusenosti,ale myslim,ze to maju aj iny...
NAJLEPSIE JE SPOLIEHAT SA SAMA NA SEBA A VTEDY SA CLOVEK NEMUSI BAT,ZE SA SKLAME V INYCH...LEN SU CHVILE KEDY POTREBUJE POMOC AJ OD INYCH.../.VINIMOCNE PRIPADY/

[zruseny12]

...myslim si,ze kazdy v zivote zazije nejake veci,zle aj dobre...a podla toho sa potom chova...ale falosnost sa tazko odhadne u cloveka...kolko krat to vyzera tak,ze vam ten clovek chce pomoct a nakoniec s toho vyjde uplne nieco ine...
za seba pisem...som clovek ktory rad pomoze,ked nemozem nepomozem,ale neskodim nikomu cielene....

rachab

Empatia je fajn, ale ta vnutena je odveci...Takze ak citite ze ten clovek o vasu empatiu nestoji, viac mu pomozete ak sa nebudete vnucovat...

acharat

ved to,aj ja si myslim,ze tej falosnej je niekde viac ako treba,co si myslite,narodime sa s touto schopnostou,alebo nas viac ovplyvni rodina,rodicia a ich vychova,mne je to totiz velmi vycitane,ze neviem byt dost empaticka vo vztahu k svojim blizkim.Neviem,co si mam o tom a o sebe mysliet,ale byvam dost chladna,voci svojmu okoliu,ak sa im nieco pritrafi,som normalna?

face of agony

Poznam vselijakych ludi. Niekto je naozaj empaticky, niekto to iba hra. Ale ak mam pravdu povedat, tak ja nie som schopna sa vcitit do kozi druheho, aj ked som to zazila na vlastnej kozi. Skusala som to, ale neviem to. Bohuzial.

evcca

podla mna dokaze byt empaticky len clovek, co uz raz na vlastnej kozi zazil empatiu a vazi si dany vztah a ma silu pomahat.
bacha na falosnu empatiu, ta dnes prevlada.

imunitka

To zalezi od spolocnosti v akej sa clovek nachadza a myslim, ze to u ludi ide aj vekom. Na zakladnej skole vladne skodoradost, na strednej a vysokej -spolupatricnost, no a v praci velmi zalezi na ludoch, ktori tvoria kolektiv. Aky je tam sef, ake typy ludi a pod. No ale myslim, ze v oficialnom styku empatia moc nie je.