ostala som tehotna.......

Príspevok v téme: ostala som tehotna.......
dominika_

ahojte mam 16v decembri budem mat 17..ani neviem kde zacat...
nasla som si priatela(v oktobri bude mat17),proste strasne sme sa mali radi chodili sme spolu polroka lenze on bol synacik bohatych rodicov ja chudobne dievca..jeho rodicia chodievali na tyzdnovky do BA lenze ked zistili ze ich synator ma vztah s chudobnym dievcatom prestahovali sa tam uplne...
par dni pred ich odchodom sme mali dost viac vasnivejsiu noc,proste vedeli sme ze sa nam to smyklo ale boli sme si isty tym ze naprvykrat sa nemoze nic stat..
kedze som mala stale nepravidelny menzes ako si ma to netrapilo ze neprichadza lenze vcera som sla ku gyn. a ostala som nacisto hotova:podla som nej tehotna v15tzydni:(cizer vychadza to tak ze som tehotna s mojim priatelom...lenze ako mu to povedaT? ako to povedat mojim/jeho rodicom??..bojim sa toho co bude dalej:(nemam sa s tym komu zdoverit..

mirkaa

fuha, teraz som akosi stratila slova:( a rozmyslam, ako moze byt chlap taky nezodpovedny:( 3roky je s tebou a potom ked ho najviac potrebujes, ta opusti? a este aj pochybuje? mozno je to takto aj lepsie, nemyslis? poradis si sama a zbytocne nebudes mat na krku chlapa, ktory za to nestoji. a pracujes alebo studujes? strasne ti drzim palceky:) a snaz sa mysliet pozitivne, nestresuj velmi ten pokladik, ktory nosis pod srdieckom:) a tie peniazky, nejak sa to poriesi, pri najhorsom sudnou cestou... ach jo

simi13572

mirkaa,som v 16.tt,mam 21 rokov,a pochybujem,ze sa spamata,kedze uz ma druhu,a vraj si da urobit DNA testy otcovstva,pretoze on si mysli,ze dietatko neni jeho,a vraj aj ak sa potvrdi,ze je jeho,tak on na neho platit nemieni....Takze zazivam dost napate obdobie,blbe,strasne sa bojim,tesim sa,ale zaroven sa aj bojim.Mam mamu,je perfektna,vo vsetkom mi pomaha,ale tak strach je tam stale

mirkaa

lahke to nebude. ale uvidis, ze vsetko zvladnes! ved mas okolo seba ludi, ktori ti pomozu, ze? rodicia alebo nejaki ini pribuzni... mozno to teraz vyzera vselijako, ale uvidis, ze to pojde. len co sa to male zlaticko narodi. kolko mas rokov? a v ktorom si tyzdni? a nie je mozne, ze sa otec dietata trochu spamata a zacne sa spravat zodpovedne?

simi13572

kazdy mi len hovori,ake to budem mat len strasne tazke,ze babatko bude celu noc plackat,ze sa nevyspim,ze matersku budem mat 150eur a ze z toho kupim akurat tak plienky,.....bojim sa

mirkaa

to mi je luto:( viem si predstavit, ze je to tazke. ale simi, ty vsetko zvladnes. a uz nikdy nebudes sama. budes mat maleho anjelika, ktory ta bude volat mama a ktory ta bude velmi lubit. drzim palce

ele

Simi nic si z toho nerob, ja mavam take pocity, len o nich nehovorim nikomu, lebo je to nevhodne. To su len hormony. Napriklad dnes som bola cely den taka depresivna, lebo som na PN, inak mam bezproblemove tehot., len uz nechcem do roboty chodit, no a idem sa zcvoknut z toho nic nerobenia, uz okna umyvam zo zufalstva. Sedim doma a stve ma ze sa nerealizujem a ked sa vyberiem niekam von, pripadam si ako odety tulen. Najhorsie je ze som trochu medialne znama a ludia sa po mne obzeraju a kontroluju. No hruza.. Ty preco mas ten pocit ze by bolo lepsie nebyt tehu?

simi13572

mali ste niekedy taky pocit,ze by bolo lepsie nebyt tehotnou?ci mavam tie pocity iba ja?mam taky strach,hrozne sa bojim

mojaeni

ele,
som si aj myslela, ze tam nebude ziaden rozdiel. Pri prvej dcerke som na takomto ultrazvuke nebola, ono sa to rozbiehal prave, ked uz som boa pred porodom...
Mne zase sastricka z toho ustavu povedala, ze tento ultrazvuk sa da robit stale, pocas ktorehokolvek tyzdna amesiaca tehotnosti, niektore zeny si zaplatia aj dva krat.Ale ze vraj najidealnejsie obdobie je okolo 20.24tyzdna.
No tak si vyber...

mojaeni

simi sa asi pomylila.
Odchylka nejaky tyzden, dva moze byt. Termin ti vzdy rataju podla prveho dna poslednje menstruacie, ale v skutocnosti otehotnie zena pocas ovulacie, ktora je niekdy v strede cyklu...