Silne menstruacne bolesti

Príspevok v téme: Silne menstruacne bolesti
estianka

ahojte...mam velmi nepravidelny cyklus a ked uz raz dostanem menzes tak mam neznesitelne bolesti v podbrusi:(
nepomahaju ani horuce obklady ani 4ibalginy 400vky naraz proste nic...
gyn. vravi ze je to normalne ze sa to casom samo upravi...lenze ono sa to neupravuje a strasne ma to trapi..
neviete nahodne ako sa toho zbavit?
dik

Matima

Dobry den. Aj ja mam podobne problemy. Mam menzes pravidelne ale bolesti mavam strasne. Minuly mesiac som bola kvoli tomu v nemocnici. Povedali mi ze mi nic nieje ale dali ma na infuzie. Ked idem k doktorke tiez mi vravi ze mi nic nieje. Zevraj to sa upravy no mam to uz 7 rokova stale je to horsie. Prosim nejake rady? Skusala som uz asi vsetko :(

ketrin centrin

Teraz úplne vážne...Brušné tance ti to tam prekrvia a bude to bez bolestí... Počula som o tom a podľa mňa nemusíš chodiť na také tance, lebo to stojí peniaze, čas, stačí keď robíš také pohyby, musíš ale, mužou vyhnať najprv.

Lou

ahojte, presla som vsetky prispevky v tomto fore a zaroven vychadzam aj z osobnych skusenosti a toto je moj zoznam veci, ktore by mali pomoct:
pohyb - po menstruacii
pupalkovy olej
tvrdy alkohol (samozrejme male mnozstva)
omega 3 kyseliny
tepla az horuca sprcha (hlavne na podbrusko)
caj z mysieho chvostika, jablcnik obycajny a god bless alchemilka

pozn. - pokial vam to upravi antikoncepcia ok, ale ked ju chcete zacat brat je dobre si urobit geneticke vysetrenia a chodievat na odber krvi, mala som z nej celkom vaznu trombozu, nic prijemne
taktiez sa vyhnite velkym mnozstvam liekov, mne uz prestava zaberat aj ibalgin, co bol kedysi moj rytier v ruzovej zbroji, no uz nie je
nepomohol mi ani algifen, co som mala tiez v kombinacii s ibalginom..
a pokial nepomoze nic tak treba ist ku gynekologicke, len nie ku takej, ktora vam povie ze sa to upravi, to vam moze povedat kazdy doktor, len s vami asi nechce stracat cas.. mne sa bolesti vekom zhorsovali a momentalne to je dost na prd, cize tiez zvazujem vysetrenie.

takze, vela stastia

Janka0876

Na PMS a menštruačné bolesti je veľmi dobrá bylinka Šatavari - v tomto článku je to krásne opísané - -odkaz odstránený- :-)

Mima113

Ahojte akoze nech sa na mna nikto nehneva ale
tieto cajove recicky si mozte nechat. Ja mam take bolesti ze sa plazim po zemi a to nie som ziadna padavka fakt a mam narocnu pracu v sklade a neviem si predstavit ze by som cakala ze mi zaberie nejaky cajik. Skusala som Antik, pribrala som 38 kilov (malo to aj ine spojitosti) ale bolesti boli iba mierne. Po vysadeni cyklus nabehol naspat ale bolesti bohuzial tiez, takze ak vas to chyti v praci tak ta tabletka od bolesti je urcite na mieste a nejaka baba tu pisala ze nemoze uzivat ibalgin lebo ma onkologicke ochorenie v rodine... Blbost mne otec umrel na rakovinu a ma ju aj mamina a nikto mi nezakazal analgetika, jedine co mam striktne zakazane je antikoncepcia a preto som ju aj vysadila. Takze moja rada na zaver - ked je na to cas tak jasne ze sa nebapchavat tabletkami ale skusit nejake teple obklady a matovy caj v ktorom date celaskon magnezia alebo skusit sa postavit oproti stene asi tak pol metra, opriet sa laktami o stenu a priblizovat sa panvou k stene. Zozaciatku to je neprijemne ale potom krce ulavia :) No a pre tych zaneprazdnenejsich je ta jedna tabletka urcite na mieste.

Simaaa-brune

V zivote si uz nedam ibalgin na menstruacne bolesti. Bravala som ho v prvy den menstruacie .. vzdy mi pomohol ale stalo sa to raz ked som si ho dala ako zvycajne na zaciatku menstruacie tak to bolo neskutocne, co sa so mnou zacalo robit ... triaška trpol mi krk bolo mi na zvracanie krce v bruchu a do toho tie silne bolesti v podbrusku...vtedy by som si nedokazala zavolat ani sanitku postavit sa z postele ani nic podobne. Namiesto toho aby mi pomohol mi uškodil a poriadne. Vyhadzujem vsetky tabletky ibalginu ktore doma mam lebo je to hnus!!

Driope

Ahoj,
prosím len ma hneď neodsúďte.
Mám 13 rokov a od 12 rokov ma trápia strašné menštruačné kŕče. Bolia ma celé kríže a podbruško. Nemôžem užívať Ibalgin, lebo máme v rodine onkologické ochorenie. Čo môžem robiť ?
Ďakujem za odpoveď ;)