cytológia

43

može sa zhorsit cyto aj po chlamydiach,v podstate po kazdom zapale a po kazdom viruse .zalezi len na tom co to sposobilo na krcku alebo maternici.vacsinou si imunita poradi,inokedy zase nie.vysledky z cyto sa oznacuju ako PAP I-V,histologicky nalez CIN

anjelik

môže sa výsledok cytologie zhoršiť tým, že som mala chlamýdie, a teraz mám ísť na kontrolu po dobratí liekov, myslíte že výsledky cytologie budú lepšie?

lena251

uz urobili :) som po konizacii. ale mne dr. povedala, ze II je dobre. tak ja uz fakt neviem. ten zakrok som skor iniciovala ja. keby bolo na doktoroch asi by cakali dalej, aj ked neviem na co. no mala som stupnujuce sa problemy, len dufam, ze zmiznu a vse bude ok.

ariba

No skratky si niesom ista,.ale ked mas II, tak to nieje nic moc,teda aspon podla toho co mi hovorla Dr..je to pre pred rakovinove stadium, to by s tebou mali nieco robit

lena251

prosim vas a ako sa vlastne oznacuje cytologia? akymi cislami a skratkami? myslela som, ze I-V, ale asi je to inak? ja mam v sprave, ze PAP II

ariba

Mne doktorka povedala,ze ked mas dva roky po sebe cytologiu na vybornu,tak ides az o tri roky. A ked mas cinI, tak ides o rok, ked II tak o tri mesiace..ale ked chces,da sa cytologia zaplatit,stoji okolo 500-800 Sk

43

anjelik mam 43.a deticky mam .po konizacii viem ze sa d aotehotniet ale tiez by ma zaujimalo ci sa da v pohode dieta aj vynosit.hoci poznam osobne dve baby ktore bez problemov potom mali po dve deti.ale viem aj ze niektore s tym problem maju.a o tej cytologii po novom viem,hovorili i to teraz v nemocnici a vsetci koho s ato tyka to je zien alekarov,ktorym na tom zalezi to velmi mrzi,ze taky zakon vobec schvalili.ved len to ze sa ta cutolgia dokae v takom rychlom case zmenit ,tak kazdu zenu nenechava kludnou.ale na druhej starne ked ti este aj odbornik v onkologii tvrdi ze je to takmer nemozne,tak co s acudujeme,ze to tak je.ja som zrozena z toho vsetkeho .ale zeny ktore neboli n apreventivke aj 10 rokov tym to žily netrha do zaista.ja som chodila pravidelne kazdy rok,vzdy som mala I,potom raz II mala som ist o pol roka na kontrolu ,isla som a hned IV-V.to asi hovori za vsetko

ariba

Inak,pocule ste o tom,ze po novom sa robi cytologia az po 23? A ked mate dobru cytologiu dvakra po sebe tak az o tri roky sa robi dalsia? No podla mna je to dost o nicom