Gastroskopia, endoskopia - Presov

zuzula222

alyssa5,
uz je to za mnou a sla som bez injekcie. Bol tam strasne zvlastny doktor, ktoreho som sa bala uz len ako som vosla a nie tak sa ho nieco pytat. Ale musim uznat, ze bol profesional. Slo to rychlo a vobec neviem ako mi to uslo a ako som to zvladla. Vobec to nebolo take hrozne ako som si myslela...

alyssa5

zuzula222 no ci je to lepsie s injekciou alebo bez nej neviem lebo ja som mala len s injekciou(utlmujucou) a nic si nepametam...takze je to na tebe...vysetrenie netrva dlho...kazdy hovori ze to nie je bolestive len neprijemne lebo ta napina na zvacanie...ty mas len pokojne lezat a dychat nosom sem tam ta napne na zvracanie-ale ak sa bojis daj si pichnut injekciu(nemala by si nic platit) a po tej injekcii budes potom este spat(teda ked prides domov tak si lahnes a budes spat aspon hodinku aj viac)

zuzula222

alyssa5, mozem sa ta este spytat? uz si na to bola? ako si to prezila a ako si si to dala spravit?
vcera som nahodou nasla tuto stranku a citala som si tie vase nazory a niektore ma ukludnili, ale aj tak sa stale bojim. Chcela by som vediet, co je najlepsie - ci s injekciou alebo zaziva??? ahoj a zatim dik

zuzula222

Ahojte, mna caka gastroskopia uz tuto stredu. A mam naozaj velky strach, lebo som to uz raz absolvovala a bolo to hrozne! chcem sa spytat, ci niekto nevie o inom sposobe vysetrenia zaludku. Neviem pochopit ze v 21. storoci nikto neprisiel na iny sposob vysetrenia!!!!
Prvy krat som bola na vysetreni v 13 rokoch a viem, ze som bola pod injekciou a aj tak tam so mnou mali problemi udrzat ma! Teraz mam 21 a opat mam z toho obrovsky strach! Pomozte mi prosim ktosi, ako to prezit!

alyssa5

mala som HP brala som lieky no zase mi byva zle tak mi vzali krv a zase mam helikobaktera no a idem este na toto vysetrenie.......len ja sa strasne bojim lebo mna napina len ked mi doktorka pozera do hrdla s tou palickou a ked mi robia vyter z hrdla tak to je uz koniec sveta. :-)

lea

ahoj moja ja mavam toto vysetrenie pravidelne, aj ja som sa velmi bala a nechcela som pocuvat ked mi vraveli ze to zvladnem.ale naozaj sa neboj trva to len chvilu a je to len jedna hadicka(dnuka v tej jednej je este jedna a s tou ti mozu zobrat vzorku)dychat mozes normalne ustami.velmi mi pomahalo ked som zhlboka dychala ustami.horsia je hadica cez konecnik. a inak preco ti to maju robit?

alyssa5

a este co mam pocuvat? co mi bude doktorka hovorit? ja budem uplne mimo takze ju ani nebudem vnimat dufam ze odomna nic nebude chciet-uz teraz sa strasne bojim.

alyssa5

a citit to ked tu hadicku davaju do hrdla? nemate potom problemy s dychanim-pocit ze sa nemozete nadychnut? a kolko tych hadiciek tam pcha-2? viem ze s 1 odoberie vzorky a druha je s kamerou ci je to vsetko na 1 hadicke? a je to taka tenka hadicka?