Gastroskopia, endoskopia - Presov

joni_

alyssa vobec to nie je strasne!! neboj sa, ja to mam za sebou 4x a vzdy u ineho doktora a nikdy to nebolo strasne :)
neviem ci je spravne slovo "prehltnut", lebo mas umrtvene hrdlo a doktor alebo sestricka ti tam tu hadicku proste vsunie a je to, len pekne lez a posluchaj co ti povedia, uvolni sa a bude to OK :) tu chvilu to vydrzis
doktor uz vie ako na to, nie si tam prva, urcite uz zazil vela ludi co sa bali

jablonkaa

cele to trva cca 5 minut, popozera sonou zaludocnu sliznicu, odoberie vzorku na histologiu a je to. nie je to vobec strasne. robili mi to dvakrat a zijem. je to trochu neprijemne len tym, ze ta napina na zvracanie, ale naprazdno, kedze sa vysetruje samozrejme nalacno. pri anesteze je vzdy ovela vacsie riziko.

alyssa5

joni_ : a kolko trva taketo vysetrenie? citala som na nete ze je to strasne ked ti da tu hadicku do zaludka a to musis prehltnut aby ti ju tam mohla dat?

joni_

neboj sa, aj ja som sa priserne bala a nebolo to nic take hrozne, anesteza je zbytocna, mne len umrtvili hrdlo aby som to tak necitila a zvladla som to, ono to ani neboli, len je to trochu neprijemne, to bude dobre :)

jablonkaa

alyssa, gastroskopia sa da v pohode zvladnut. dospelym sa robi ambulantne, samozrejme bez anestezy. neviem kolko mas rokov, ale ak viac ako 12, zvladnes to aj ty. anesteza zatazuje organizmus, ak nie je nevyhnutna, skoda ju aplikovat.