RODINNE PRIDAVKY .....

Príspevok v téme: RODINNE PRIDAVKY .....
[zruseny12]

Pekny den prajem,dnes som bola na urade koli rodinnym pridavkom,tam mi oznamili,ze si ma podat ziadost na rodinne pridavky druh v CZ/tam pracuje za cesku fyrmu.../ja som stale poberala pridavky tu na SK...dcera bude mat 18.10. 12rokov...nechapem,preco musi podavat ziadost druh v CZ...
...bolo mi povedane,ze ked nam odmietnu v CZ rodinne pridavky tak zasa mame poziadat tu na SK,je to normalny postup?podla mna zbytocny...alebo je to normalne....ma niekto tiez taku skusenost?

radana

A naco tvoje potvrdenia.Ved ja nedokladam k rodinnym pridavkom nic.Maly je este skolopovinny,takze ani papier zo skoly nie..

[zruseny12]

Ivka,ak vies prsne,teda vyznas sa v tom prosim porad...dakujem...
/este chcem dodat som nezamestnana,nepoberam ani korunu od statu...proste nic.../

[zruseny12]

...tak ona mi uz hovorila rodny list,moje potvrdenia...sak vies ako to je vsetko musis dolozit primi atd.
...no a ze v CZ je viac rodinne...ale o kolko o 50ck...to sa mi neoplati...koli 50ck behat po uradoch ja mam uplne ine problemi...

[zruseny12]

...a to mi nejde do hlavy,k comu to je...zbytocne papierovacky atd.behanie...ja asi zajdem naspat a budem ziadat naspat tu...sak to je blbovina,zeby ja som nemohla brat sak je to tak moja dcera ako aj jeho...
az pride teraz,tak tam zajdeme...este uvidim,co povedia mu v CZ....

[zruseny12]

...prave,ze ona mi ochotne povysvetlovala,ze ked mu tam odmietnu dat pridavky tak mame naspat poziadat tu na SK,ale musi to byt v lehote 3mesiacov...dufam,ze si nerobia srandu,lebo to ma vie poriadne nastvat...ja som hned dnes volala druhovi...
aby zasiel na urad a povypytoval sa na to...neviem preco,takto odrazu...a aj pytala som sa,ze ako to ze doteraz som brala ja,tak ze preto ze som sme im neoznamili,ze robi za cesku firmu...to som povinna?

radana

Maria,ved prave to pisem,ze som sa docitala,ze si ich tam druh MOZE uplatnit,ale nikde som necitala,ze je to jeho povinnost si ich uplatnit,ved na ne mate narok.Mne to skor tak pripada,ze panicke na UPSVaR sa to nechcelo urobit,tak ta poslala dalej.Prave preto by som urcite napisala mail do Ciech,aby ma dostali do obrazu,ako to vlastne je..

[zruseny12]

radana,ale preco by sme museli vybavovat tam v CZ,ked ich beriem ja tu...je to divne,ze mi tak povedala ta pani,nejak sa mi to nezda...a tu mi ich od septembra pozastavila...nechapem tomu...ale skor,nechapem preco,jej prave zapezi na tom aby sme brali z CZ...

radana

Maria,je to tak,ked druh pracuje v Cechach,MOZE si tam uplatnit narok na rodinne pridavky.Nikde som sa vsak nedocitala o tom,ze MUSI..Ved sa skus poinformovat cez net,mailom..Ja som tak vybavila v Cechach papier pre manzela,lebo pred par rokmi robil v Cechach v bani a na tom dochodkovom papieri to nemal zaevidovane a cechuni mu najprv nemali zaujem poslat potvrdenie,ze si tam poctivo odpracoval 3 roky,no nakoniec sa mi to cez net podarilo a poslali mu to postou.Takze potvrdenie je na svete,aj ked sa im velmi nechcelo..