Očkovanie proti chrípke - áno alebo nie?

Príspevok v téme: Očkovanie proti chrípke - áno alebo nie?
mirka 23

Čo si myslíte o očkovaní proti chrípke? Nemá očkovanie aj negatívny vplyv na ľudské telo? Neostávajú nejaké škodlivé látky v tele. Teraz je v médiách strašne silná kampaň za očkovanie proti chrípke. Všetci sa ihneď máme zaočkovať, ale nikto nehovorí o mínusoch očkovania. Nie je to len zase o tom, že sa farmaceutický priemysel na nás nabalí? Zaujíma ma aj názor RNG.

damian

SONKA, SAMOZREJME, ZE SI UNAVENA. TO JE JEDEN Z VEDLAJSICH UCINKOV ATB. TIE NICIA MIKROORGANIZMY, KTORE HYNU A TO ZATAZUJE TELO. KEDZE ATB NICIA AJ PROSPESNE MIKROORGANIZMY, TREBA ICH OBNOVIT - PROBIOTIKAMI. VITAMIN C JE ANTIOXIDANT, KTORY, OKREM INEHO SPOLUPRACUJE RUKA V RUKE S IMUNITOU. VITAMIN C 1000mg KAZDU HODINU SA BERIE DO USTUPU CHOROBY. 1000 mg 3XDENNE SA MOZE A ODPORUCA BRAT DLHODOBO NA NAPRAVU IMUNITY.

damian

TAKZE PANI DOKTORKA TI DALA ATB BEZ TOHO, ZEBY SI COILEN MALA TEPLOTY?! A ANI SA NEUNUVALA TO EFEKTIVNE DIAGNOSTIKOVAT?! A TO, ZE POVEDALA, ZE "NO VED UVIDIME, CI TO ZABERIE", TO MI PRIPADA AKO TAKA RUSKA RULETA, ALEBO TRAFIM-NETRAFIM. ZE JE TA CHMIA PRAVDEPODOBNE ZBYTOCNA, TO JU NEZERIE, HLAVNE, ZE SA PREDALI ATB, NO NIE? Z TOHO, CO PISES, VOBEC NIE JE ZEJME, ZEBY SI NALA CHRIPKU. MOZES MAT BOLESTI AJ CELEHO TELA, AJ HRDLA, MOZE TI BYT ZIMA CI HORUCO A AJ TAK NEMUSIS MAT CHRIPKU. NAPOKON, NEMAS ANI TEPLOTY. DUFAM LEN, ZE NA ALOVENSKO SA NEPRESUVA ANGLICKY TREND, KDE VSETKO, AJ NACHLADENIA, VEREJNOST CASTO NAZYVA CHRIPKOU.

buduci golem

neockujem sa, skusal som, ale nemam s tym dobru skusenost

a chripka sa da vyliecit relativne lahko, ked sa clovek stara o svoje zdravie preventivne a pouziva prirodnu liecbu.

mirka 23

No a ešte k tvojmu paralenu - ten tiež neberiem. Myslím že je to tak, že keď sa ti začína choroba, tak sa ti zvyšuje teplota tela, pretože telo sa bráni a vírusy nemôžu prežiť v teple. Ty keď si dáš paralen, tak znížiš teplotu tela a v tej ráne vírusy a bacily vyhrali.

mirka 23

Sonka, ďakujem že si sa zapojila do tejto debaty, lebo okrem RNG a Damiana tu nie je nikto:) Ale verím že to čítajú aj ostatní. Predpokladám že si na tejto stránke nováčik. RNG ti radí dobre. Ty umieraš, že berieš antibiotiká? Lekári to chcú predpisovať, lebo potom pôjdu za odmenu na dovolenky a ty budeš mať zdravie v kíbli.
Ja som pred mesiacom mala tiež niečo také ako je chrípka. K lekárovi nechodím, lebo je to zbytočné a papierik na PNku nepotrebujem. Liečila som sa tým, čo ti radí RNG: Zinok, Selén, probiotiká, to by mal brať každý aj zdravý človek (citujem RNG), Vit. C, GSE - Výťažok z grepových jadierok a neviem z čoho ešte, no a iné veci, ktoré radi RNG. Choroba mi trvala TRI dni, nie týždeň ako píšeš ty. Na štvrtý deň som už bola na oslave a tancovala som. A to som pred tým mala aj horúčky.
Prečítaj si ešte niektoré témy na tomto fóre a budeš múdrejšia.

sonka

RNG... tak ďakujem, vyskúšam tie potravinové doplnky a uvidím či zaberú.

Len ešte by som potrebovala zistiť či naozaj mám chrípku, lebo lekárka mi to celkom nepotvrdila, povedala, že len asi a že zrejme mám stafilokoka alebo streptokoka, no ani ´vyter mi nevzala, aby sa jej táto teória potvrdila, tak že sa uvidí ako sa budem cítiť po liekoch. Príde mi to ako veľmi neprofesionálny prístup k pacientovi, ako jednanie s nejakou vecou, kt. preba urýchlene vybaviť a na inom už viac nezáleží.

RNG

sonka, ja tu radim len ucinne potravinove doplnky, nie farmaceuticke lieky.
Zatial sa mi studiom roznych lekarskych periodik podarilo najst od roznych lekarov zaoberajucich sa liecenim prirodnymi latkami prostriedky na prakticky vsetky choroby, rozne potravinove doplnky s ucinkami proti roznym mikrobom(bakterie, virusy, plesne, kvasne kultury, mykoplazmy, plesne,parazity), tiez proti inym chorobam a co je najdolezitejsie, udrzobne, regeneracne a rozne prostriedky na predidenie chorobam.
Niektore z nich predavaju v lekarnach, ale to v podstate tam nepatri, lebo sa jedna o doplnky vyzivy, tj specialne potraviny a vytazky z nich.
Vsetky z nich su samozrejme volnopredajne, tak ako potraviny.A rovnako neskodne, ked brane v odporucenych davkach.

sonka

RNG... no veď toto, že ani ja si nemôžem nejak príliš dovoliť marodovať, mám totiž takú školu, že nemôžem, ale terza by som si samu seba asi ťažko vedela predstaviť a škole. Ale problém je tiež v tom, že ja neviem s úplnou určitosťou či v mojom prípade ide o chrípku.

RNG

Aby som nezabudol velke davky vitaminu C, jeden gram kazdu hodinu neutralneho(calcium ascorbate, buffered C, ester C) hned od prvych priznakov chripky a 2x600 gramov NAC(odhlienovac) alebo 2x10 kvapiekmSamenta, su najhlepsia prva obrana. Obvykle za 2 dni je virus prec.
Teda ak oslabenie nevyuzije nejaka bakteria, ktora sa rozmnozi a choroba pokracuje....
Preto beriem pre istotu vzdy aj GSE aj oreganovy olej, ba dokonca aj betaglukany.
Ja nemam cas vylihovat a chorlaviet, ja pracujem denne aspon 12 hodin, 7 dni do tyzdna