zápcha u bábätka

usnicka

Nie, malinkeho uz nekojim, je to asi tri tyzdne, uz som nemala prenho dost mliecka, takze uz sme uplne na Nutrilone.

Ivka 1

Svetlana spravny postreh,vlaknina by to vyriesila. Ak maminka koji je velmi dobre ak si prida vlakninu a traviace
enzymy do svojej stravy,babatka nemavaju
koliky a zapchy. Ak mamicka nekoji,je dobre pridat vlakninu do vyzivy babatka.

svetlana6

ahojte. ja zatial ziadne babatko nemam, tak mi to kludne objasnite alebo moj nazor vyvratte, ale malym babatkam by nepomohlo, keby sa im do "stravy" pridavala vlaknina? mam namysli napr. Benefibru, ktora je velmi dobre rozpustna v akejkolvek tekutine, je bez farby a prichute.. ked je to blbost tak pardon, pripadne sa na to skuste opytat lekarov.

usnicka

Ahojte, my mame tiez problem so stolicou, aj s vetrami. Malinky ma zajtra 4 mesiace a v podstate odkedy sme prisli z porodnice domov, tak sa trapime s bruskom. Ked nespinka, tak sa neustale krci a tlaci. Teraz je to par tyzdnov, co je uz uplne na um, a par dni, co davame stavy a stav so stolicou sa zhorsil. Doteraz nam pomohol kamilkovy cajik, teraz je to horsie. Aj ked vypije dostatocne mnozstvo tekutin, aj kamilkovy caj, stolica je hustejsia a nevytlaci pravdepodobne vsetko, a raz za par dni ho riadne zapecie, ze treba dat rurku a aj s tou sa vykaka velmi obtiazne a s velkym placom. Inak kaka kazdy den, ale trva to aj niekolko hodin, kym sa mu to podari a potrebuje k tomu svoj klud...davame probio - Infants Dophilus. Pocula som o Bio Gaia, ale to sme neskusali..poradte.

janíča

nemusí byť ortuťový,tie snad ani nepredávajú,digitálny urobí tú istú službu.ide o to že tam nie sú ostré hrany,kedže sa používa u detí na meranie aj v tejto oblasti

jablonkaa

neodporucam v ziadnom pripade pouzivat teplomer na vkladanie do konecnika. treba si zaobsarat rektalnu trubicku.
moja znama, detska lekarka, zazila v ambulancii pripad, ze sa ortutovy teplomer zlomil v konecniku na stvrdnutej stolici, ihned dietatko hospitalizovali. a vsetci vieme, ze ortut je toxicka a najma pre deti velmi nebezpecna.

janíča

mala som podobný problém so synom,nepomohli lekári,lieky u pár mesačných babätiek neuznávam-hlavne bez predpisu lekára. pomohli mi babské recepty. nakrémovaný teplomer do zadočku. samozrejme najprv pocvičiť nožičkami.potom veľmi jemne nakrémovaný teplomer vsúvať do zadočku a mierne povytiahnuť. ked to urobíš pravidelne,najlepšie okolo kupania každy večer,organizmus si zvykne a pojde to časom samo. chce to trochu trpezlivosti,kym si babo zvykne na ten ritual,a čreva sa naučia vyprazdnovat v pravidelnom intervala

Artea

Aj vela pit, ale pokial ma taketo problemy, urcite by som kupovala Biogaia.Probioticke kvapky.Mozu sa brat aj dlhodobo.Ja to davam tiez malemu,lebo maval problemy s rotavirusom (zvracal a nasledne odvodnenie) no a oni aj pomahaju na posilnenie imunitneho systemu zaroven,takze su uplne idealne.Stoja sice 300,-plus minus 10,-korun, vydrzia mesiac a par dni,ale prospievaju v crevach na spravnu crevnu mikrofloru a tym by sa mala upravit aj stolica.Odkedy ich malemu davam,chodi na nocnik pravidelne kazdy den,aj ked niekedy ma stolicu tvrdsiu,ale ma ju.On niekedy nechce nic jest,iba blbosti,miluje suchy chlieb a to ho moze zapekat,ked mi odmieta varene.Takze to moze byt aj tym.Urcite to za pokus stoji,ak Vam nebudu pomahat,mozte kedykolvek vysadit.

slzicenka

davaj jej pit vela cajika,potrebuje prisun tekutin,espumisan,sab siplex,pupik,je vsetko na vetry nie na vyprazdnenie