ako na rychlo mastiace sa vlasy...?

Príspevok v téme: ako na rychlo mastiace sa vlasy...?
babmulka

ahojte ludia, chcela by som sa vas spytat, ako zijete s rychlo mastiacimi sa vlasmi. ja mam 20 rokov, po puberte, hormony by mali byt ustalene a nevies si poradit s mojimi vlasmi. musim si ich umyvat denno-denne aby som mohla vyjst medzi ludi. inak sa citim nepohodlne a neustale myslim na to, ako otrasne vyzeram. nepomozem si.. vyskusala som nespocetne mnozstvo samponov na tento typ vlasov, no podla mojich skusenosti pokozku hlavy len vysusuju a tym sa mi vlasy masnia viac.. snazim sa hlavu nechytat a cesat co najmenej, kondicionery si davam len ku koncekom.. uz naozaj neviem ako si mam snimi poradit.. asi nie som jedina ktora ma tento problem, bola by osm vdacna ak by sme si poradili navzajom a pomohli tym viacerym.. dakujem

mantak som

urcite vyskusam ajten citron, to znie dobre. tusim som si davala vodu s citronovou stavou ked som bola mladsia na lesk vlasov.. a v akej koncestracii by to malo byt? mozes poradit konkretny pripravok co sa vmasiroval do pokozky a tebe pomohol? dakujem

(inak to som ja,bambulka, len sa musim podpisovat stale nejak inak, lebo mi to nechce potom poslat)
xx

ja_ona

moja skus si po umyti samponom vtierat do pokozky stavu s citrona pomaha to ....alebo predavaju vlasove vody ktore sa tiez vmasiruju do pokozky a funguje to.Ja som si tiez musela umyvat kazdy den nastastie je to uz len minulost :o) budem drzat palceky

tak to je

ja ziaden z tychto domacich receptov nemam odskusanych, takze ti, bohuzial, nemozem poradit, ktory je naj, ale nasla som ich konkretne od ludi, ktorym pomohli, takze dufam, ze naozaj maju ucinok.
a dovodov preco su vlasy mastne je skutocne velmi vela. ale ano, je pravda, ze strava ma vplyv na kvalitu nasich vlasov a to plati predovsetkym pri mastnych vlasoch. nadmerny prijem tukov, soli a korenia drazdi mazove zlazy a tym ich nuti k zvysenej produkcii, preto tie mastne vlasy. moze to byt aj tvoj pripad?

to som ja

dakujem sa zaujimave tipy, urcite vyskusam,to aby si clovek zobral minimalne 2 dni volna :o)
minuly tyzden som sa spravila olivovy zabal a na druhy den to bolo znova mastne.. moze to byt zo stravy alebo tak..?

tak to je

ked nepomohli nijake dobre sampony konkretne pre mastiace vlasy, vyskusaj nejake domace recepty.
napriklad:
- zmiešame 2 žĺtky s jednou polievkovou lyžicou medu. Zmes vtrieme a vmasírujeme ku korienkom vlasov. Vhodné je so zábalom prespať a ráno si ho zmyť.
- rano si spravit zabal z dobreho olivoveho oleja, na hlavu dat igelit, zabalit do osusky, chodit s tym cely den a vecer umyt.
- do zmytych vlasov poslednym oplachnutim pridat vodu s citronovou stavou alebo octom. Pomaha to a vlasom da citronovy oplach aj lesk.
- umývať odvarom z rumančeka. Na 1 l vody 4 polievkove lyžice.
- 10 PL čerstvo rozdrvených lístkov mäty zalejte 1 l vody. Pomaly priveďte do varu a nechajte odpočívať 1 h. Preceďte a pridajte 1 l jablčného octu. Takto oplachujeme zmyté vlasy.