Pauza prežili ste ju?

Príspevok v téme: Pauza prežili ste ju?
x-men2

Som s babou niečo cez rok.Veľmi veľmi som bom zaľúbený a robil som pre ňu všetko-normálne, aby sme boli spolu.Sem-tam bola hádka ako u každého no ja som nás dával do kopy.Teraz sme sa pohádali riadne.Povie človek v hneve veci čo tak nemyslí?Ona toho povedala dosť.Keď je to medzi nami OK to nehovorí ani sa tak nespráva.Rada ma obýma,bozkáva,hvorí milé slová.Keď sa pohádame tak je to úplne iný človek.Dosť ľúbdí ju sklamalo tak sa to trošku odráža na nej.No chce aby sme spolu chodili.
Mne teraz padli tie "rožové okuliare" a začal som si všímať čo všetko pre ňu robím ja a ona ani tak pre mňa nie.Teraz uvažujem či ma skutočne ľúbi a váži si ma.Aj v hneve povedala, že chce aby sme boli spolu.Zistil som,že ma pár krát oklamala.Ale len v blbostiach,drobnostiach a naozaj len pár krát a vtedy keď sme boli pohádaný.A ja teraz fakt neviem či ma ľúbi,či chce mať so mnou nejaký trváli vzťah, možno manželstvo.Neviem či sa za to hnevám alebo som sklamaný no cítim dosť hnevu.Možno kôli tej veľkej hádke.Neviem.Neviem čo chcem ďalej. Neviem si predstaviť, že ju už neuvidím ale ani to,že ja ju milujem spravil by som pre ňu všetko a ona by ma možno nechala.Nie kôli inému chalanovi aj to môže byť ale kôli tomu, že sa niečoho nebude chcieť vzdať.Čo robiť? ako zistiť či ma ľúbi,ako sa zbaviť toho hnevu čo cítim.Ja fakt neviem.Uvažoval som nad pauzov možno mesiac,dva.Neviem ale čo by to pomohlo.Trpel by som aj ja, že niesom s ňou.Chýba mi.Čo robiť?ďakujem za rady a vaše názory.

lenuliatko

no chvalim ho lebo dnesny chalani v jeho veku to je proste hroza.cest vynimkam ako je on no.narozdiel on neho chalani v jeho veku este fakt nevedia co chcu.okrem toho ze chcu babu.
myslim vsak ty (x-men ani neviem ako sa volas..hmm?)ty soi proste dopredu a mozno ju to aj vytsrasilo ze si taky vyzrety a ak.len si ymslim ze si aj ublizujes troksu takym zmyslanim.ty predsa nehladas matku svojich deti.ved to bude ooovela neskor este 9 rokov ak dobre pocitam.ty hladas pre seba holku.

den

Ach, tak ty si na svoj vek velmi vyzrety chalan..niektoty ani v 25 takto nezmyslaju.
Za seba mozem povedat, co som chodila z nejakym chalanom(tak 2 roky), vedela som si ho predstavit ako manzela a az do tretice to bol ten, kt. vyhovoval uplne a aj ja jemu, takze super.Nikdy som nemala chut s niekym chodit len tak...ale cas ukazal.
My sme sa nikdy nehadali a ani teraz nie..az sa mi to zda divne, ale mozem byt len rada.
Vies ty si pripraveny na vztah viac ako ona a myslim si, ze je este fakt mlada a ked si predstavis studium a kolko rokov..tak to je vela casu, kym by ste sa realne mohli vziat...teda ak chcete studovat, co sa mi zda, ze tak asi uvazujete.
Nieje nemozne, aby ste sa o 5 rokov stretli obaja zreli a uvazovali o kroku na manzelstvo a ktovie, mozno to tak bude.
Zavisi to od povahy..ja som nemala nikdy potrebu sa vyblaznit a brala som zivot akosi od zaciatku zodpovedne a vazne..ale to som ja a ani nikoho neodsudzujem, ze chce mladost inak travit.vies, aj ona sa este zmeni a aj ty a 17 to je nadherny vek a ona sa neciti byt pripravena...tak o 3 roky je to uz ine, uvidis.Ak ta naozaj miluje a ty ju..ona sa vrati a ty jej daj cas dozriet na vazny vztah....bude to fajn.Ver, ze to potrebuje a aj ty.

A ked si najdete inych partnerov, tak to asi tak malo byt a nevracaj sa tam a nezial, iba pekne spominaj na 1. lasku.

den

Lenuliatko...len ho velmi neprechval..lebo nam spysnie.
Ma pekne nazory to ano, ale nieje jediny.
Som rada, ze este nevymreli inteligentne zmyslajuci ludia.
Cas vsetko ukaze, nic nemozme uponahlat...
Ako pisal, je dost priebercivy..teda ma jasnu predstavu o buducej manzelke a nepokladam to za priebercivost..vie co chce..otazne je, ci to dostane, alebo ci je ochotny, nieco spustit z tych narokov.
Musi pozerat jasne a hladat dokladne a najde, len to nebude hned.

x-men2

Mám 19 a ona 17.
Ja viem, že teraz sa nedá povedať ako to bude.Ja som cítil keď jej bolo blbo, Nejako som to vedel hoci sám neviem ako.Vždy pri kažej hádke som sa bál, že bue koniec len pri tejto som si bol istý, že sa nerozídeme.No rozišli sme sa.
Rodinu by som chcel mať až 26-28 keď skončím školu a nádjem si prácu. No tera sa zamýšlam naď ňou. Veď načo budem chdodiť s deivčaťom keby som vedel, že by nebola dobrá matka? Keby som s ňou chodil len kôli tomu, že mi je fajn ale nechcel by som mať s ňou rodinu to by som ju vlastne ťahal za nos.
Moje pocity asi nezdiela. SOm sa k tomu vyjadrova.Ja som jej svoje pocity a myšlienky k tomuto povedal. Jej odpovedať bola, že ma málo rokov a nezamýšla sa nad tym takto ešte. Ale má aj ten strach, že rodičia sa hádajú a to ona nechce.Proste len povedala, že nad týmto sa niako nezamýšla ešte a vlastne ani neive či sa chce vydať lebo sa bojí sklamania potom. Takže ja neviem, čo ona vlastne chce, či má ona podobné názory na mňa. Možno má len si ich nechce pripustiť lebo sa bojí, možno nemá a nechcela ma zraniť a tak povedala toto, možno skutočne nevie. Iba raz povedala, že chalan ako ja by jej úplne stačil. To je všetko čo sa vyjadrila do budúcnosti.
A ona myslím má ma rada a nechce komunikovať preto aby na mňa zabudla. Chce zabudnúť a nechať tú láskau vyhasnúť preto lebo nechcela mať už problémy,nechce sa trápiť, chce si užívať s kamoškami, mať volný čas pre seba. A nad vzťahom sa zamýšlať nesôr keď jej rodičia do toho nebudú môcť nič hovoriť a bude si môsť čas organizovať ako bude ona chcieť. Dosť vážnym problémom v našom vzťahu boli jej rodičia.Ale mala s nimi aj iné problémy nie len tie so mnou. To ale neviem aké. Podľa mňa to je bolo takto. Proste ak ma ľúbi tak ma nechce ľúbiť aby nemala problémy a neche komunikovať aby mohla zabudnúť. Môj názor na to všetko. Neviem či je to tak to netuším len som sa možno prinútil tomu veriť lebo je to pre Mńa najlahšie. Možno ma skutočne už neľúby, možno sa naozaj zmenila úplne a už nikdy nebude taká ako bola. Ja netuším.ALe nech tu budme o tom písať akokoľvek vela to ukáže iba čas. To som už pochopil.

lenuliatko

neotravujes.v pohode.to vsetko co vravis je naozaj krasne.tie pocity su len tvoje a nikdy sa kvoli niekomu nemen.musis byt vynimocny ked si taky ako vravis.len netreba s aupinat vzy len na jednu osobu.jasne nechasj si ju v srdi len neprepadaj samotryzneniu.to nepomoze.musis ist dalje a cas vsetko ukaze situacia sa mozno vyvynie upkne inac ako to teraz vyzera.

den

aha...takze ty ju mas uz tak zafixovanu, ako matku vasich deti a takto si ju predstavujes...a co ona na to?
Zdiela buducnost s tebou?Ste toho nazoru obaja?Vies, ak ona uz nechce, nemozes ju nutit a ci chces, alebo nie, musis si najst, alebo hladat inu...Nic ine ti nemozme ani poradit.
Alebo pockaj rok, dva..mozno vyzreje aj ona a uvedomi si, ze si ten jej jediny.
Mozem sa opytat, kolko mas rokov a ona?Lepsie mi bude reagovat....

x-men2

ona sa nehrala na iné dievča.Skôr naopak bola taká aká je. Len sa zmenila časom. Teda ak sa zmenila to dievča čo som tak ľúbil už neexistuje. Ale dúfam, že bude taká ako bola. To, že sa zmenila je isté.
A tak ona mala všetko čo som chcel. Naozaj neviem či existuje deivča čo by som s ním mohol byť taký šťastný. POznám fajn baby lenže ja som náročný. Poznám vtipné a milé baby no chýba im vzdelanie.Možno je to hlúpe ale zamýšlam sa nad tým aj takto. Teraz by to bolo možno fajn, no čo potom? Z lásky sa nedá žiť. Boli by finančné problámi ak by to deivča nemalo dobrú školu a neskôr prácu a podobne. A čo poznám dievčatá čo sú zase vzedalé su horzne namyslené. Ja som hrozne prieberčivý nedokážem len tak s niekym chodiť.
Pri tejto, keď som ju spoznal som vedel, že to je ona.A nemusel som sa ani nijako zamýšlať.
Vedel som, že je múdra, vzdelaná,milá romantička,cítil som , že jej môžem veriť. Ja som miloval jej vlastnosti a nie to ako vyzerá. A koniec koncov aj fyzicky ma priťahovala. Keď som ju spoznal bolo to ako dievča z môjho sna. No ľúbila ma niekedy určite no teraz už sa kôli vzťahu nechcela vzdávať niečoho. Chce si užiť mladosť, zabaviť sa. Možno to, že bola taká super hovorí zo mňa len zaľúbenie to fakt neviem. Ale keď sa zamyslím nad prípadnou matkou mojich detí je to žena ako ona.
Ja teraz ani nie, že nedokážem veriť v niečo ale skôr sa bojím, že ak by som niekedy mal niečo s dievčaťom, že sa opäť zmení. Tohoto sa bojím najviac. Vraví sa, že keď sa zaľúbime tak máme hladať aj dôvody prečo s človekom zosťať keď tá zaľúbenosť vyprche.Sú to také dôvody ako píšem, že by bola dobrá matka, verná a podobne. Vtedy je to skutočná láska. Ja som tieto dôvody mal. Možno ich mala aj ona lenže si pomyslela alebo skôr niekto jej nahovoril, že je mladá a nemusí sa nad týmto teraz zapodievať. Nie som si tým istý ale určite to bolo takto.
A vlastne ja keď tu píšem tak sa mi zdá, že podradiť sa mi ani nedá, len sa tu chcem vyrozrpávať a počuť vaše názory.Tak dúfam, že vás neotravujem tým.

den

Vztahy prechadzaju urcitym vyvojom..od ruzovych okuliarov az k vytriezveniu a videniu veci realne....je normalne, ze si si na nu zvykol a je ti zatazko mysliet na druhe dievca, ale ver, ani umele utapanie sa v nadeji ti nepomoze.Do vztahu musia prikladat polienka obaja a aj v manzelstve to inak nebude...ak to bude len jednostranne, tak ten co dava do vztahu bude len trpiet.Lasku dat, lasku brat.Idealne kolko das, tolko dostavas.
Ty musis vediet, ci to stoji za to.
A ver, ze po svete chodi vela dievcat, kt.su fajn a budete si rozumiet...ona nieje jedina zena na svete!Ak by si mal stale pocitovat strach, ze co ak....tak to sa len utrapis.
Teraz by bolo fajn, mat vela kamosiek a chodit do kolektivu a vsimat si ako sa ktora sprava a mozno si najdes tu spravnu, kt. ti bude vyhovovat a budete si rozumiet....nacuvaj rozumu aj srdcu.
Drzim palce

lenuliatko

preco uz dopredu odpisujes ine dievca?este bude lepsia ako je ta tvoja byvala.to len teraz ma staky pocit ze je koniec sveta a uz nikdy v zivote ta nic lepsie nestretne.no toto nebolo to najlepsie ved ta oklamala a hrala sa na niekoho ineho.ja chapem vsetky tvoje pocity predomnou ju nemusis obhajovat nema to vyznam.len neodpisuj inu holku o ktorej nevies este nic a nevies co ti da ona!toto nikdy nerob!proste s anelutuj.no co sklamala ta oklamala hnusne ale to neznamena ze ty s abudes trapit cely zivot!

x-men2

nie nebudem sa jej vnucovať.Už sa jej nemienim ozvať.Budem čakať na ňu či sa ozve. A potom spravím to čo budem cítiť a budem si myslieť, že je nalepšie. Ak ma ľubi ozve sa. Ak nie tak aspoň budem vedieť, že naozaj to nie je to dievča čo som spoznal a nemá ma ma rada a nezáleží jej na mne. Hoci sa mi táto predstava nepáči je to myslím najlešpie.Len čakať.
Nejako na ňu nemyslím ,snažím sa nemyslieť. No keď sa zamyslím nad tým aká bola neverím, že spoznám dievča ktoré by som mohol mať rád tak ako ju. Ona ma istým spôsobom napľňala a pochybujem, že to nejaké dievča dokáže. Nedokážem si predstaviť, že by som sa mohol cítiť tak dobre keď ma obíme alebo pobozká nejaké dievča. Že sa s niekym dokážem tak porozprávať. Ja budem asi veľmi veľmi náročný.čo sa týka požiadaviek na partnerku.Pri tomto sa neriadim len srdcom ale rozumom. Ona mala všetko čo som kedy chcel. Len niektoré veci zmysli u nej po čase asi kôli tomu, že sa chcela blázniť s kamoškami.
Teraz aj keby bolo dievča iné, možno opäť ona bál by som sa jej úplne oddať. Bál by som sa, že ja budem veriť a dopadne to takto.Viem, že som spravil aj ja veľa chýb no poučil som sa z nich. A aj jej som to dokázal. Dôkazom lásky je aj to, že sa vzdám vecí ktoré mám rád kôli dievčaťu. Pre túto som to spravil lebo som ju skutočne ľúbil. No už by som sa nedokázal niečoho vzdať kôli niekomu aj keby som ju ľúbil neviem ako veľmi. Toto bola pre mňa rana pod pás.