tabletky

Príspevok v téme: tabletky
janka21

viem,ze táto téma je tu castá,ale ked citam,ze niekto berie HAK pravidelne a ostane z toho tehotná a má aj krámy,tak z toho mám pochybnosti lebo tiez beriem tabletky a bojim sa ,ze sa to stane aj mne,podla vas sa oplati riskovat to?viem,ze je malá pravdepodobnost ale mozem byt ja dalsia a na to niesom pripravená este,a k tomu este aj výsku potrebujem skoncit az potom.oplati sa verit tabletkám na 100%?aky je vas názor?

sfsss

tak mi povedal doktor, ze to 1 percento vlastne znamena "moznost otehotniet aj pri uzivani HAK za existencie nevolnosti,t.j. vracania,hnacky,aj tie antibiotika-niektore,to setko je uvedene v prbalovom letaciku" t.zn.,ze tbl.beries ale pocas uzivania mas tieto problemy, a tak mozes otehotniet, pretoze sa nimi znizuje ochrana pred pocatim...ale samozrejme,existuje viac nazorov,toto je od gynekologa v BA...

janka21

no ani ja som svoju este "nedovolila" aby sa urobil do mna,a to 1% je len z toho co si napisala?lebo potom by nemal byt problem,ze aj antibiotika znizuju ucinnost som pocula,ale mne uz tolko narozprávali,ze neviem comu mám verit...a este nieco,aj preto by som nechcela byt tehotná,lebo aky som mala krámy normálne aj 2 mesiace a popritom by som bola tehotná a normálne by som brala HAK dalej tak by som ublizovala aj dietatku a to je hrozné

sfsss

na 100pro urcite nie :) aj ked relativne mnohi z nas tak tomu veria, lebo si povedia "no sak 99percent,to je skoro 100" takmer ziadna sanca,brala som HAK,tiez som si tak hovorila,ved ta sanca je mala,ale nic sa nestalo a mozno aj preto ze sa priatel do mna nikdy neurobil,dal to na moje brusko a hotovo :) ...takze tak no, a hlavne nezabudni ze to jedno percento,ktore znizuje pravdepodobnost je dane tym,ze by si napr. vracala,resp. mala hnacku,vtedy sa ta ochrana znizi a mozes otehotniet aj ked uzivas HAK....