Ak máte dieťa, určite si to pozrite!!!!!

Príspevok v téme: Ak máte dieťa, určite si to pozrite!!!!!
mirka 23

Vedela som (aj vďaka tomuto fóru) že očkovanie je škodlivé. Ale trápilo ma, že to nemôžem každému povedať, a aj keby som to šírila medzi svojich známych, tak ich asi dostatočne nepresvedčím. Neviem či ste videli Paľbu, kde KONEČNE povedali verejnosti pravdu o očkovaniach, ak nie, tak si to URČITE pozrite, je to sila!
www.homeopaticka-asociacia.sk

Dúfam že mi túto tému nezrušia:)

radana

Ahoj Maria.To viem,ze si kazdy urobi po svojom,spociatku som tuto temu ignorovala,ale ked sem uz mirka 23 pise same bludy,na to sa uz neda nereagovat..Mirka by si mala aspon co to o tejto tematike vyhladat,precitat si a nie tu kazdemu nutit svoj nazor.Ako som uz predtym pisala,kazdy ma pravo na svoj nazor,ale akonahle sem niekto napise,ze s nou nesuhlasi a da jej k tomu aj padne dokazy,hned ho odpali a pritom z jej prispevkov vidim,ze ma velke medzery co sa tyka ockovania a prevencie..

svetlana6

to radana 12:22 : BTW toto nariadenie vlady bolo k 1.9.2007 zrusene a nova vyhlaska, ktora bola pripravena, dodnes nie je publikovana v Zbrierke zakonov, tzn. ze momentalne existuje akesi pravne vakuum. uz je jeden pripad, kedy rodicia nedali zaockovat dieta a na zaklade sucasnej absencie tejto vyhlasky spor vyhrali.

radana

To pisala ina prispievatelka pod nickom mirka 222 v prispevku dnes o 7,50 myslim.A toto je nick mirka 23..Takze predpokladam,ze ten vek bude nizsi.

lea

Mirka pisala ze ma 9rocnu dceru, takze ma zrejme viac ako 25 rokov aj ked tomu tazko uverit, vsak ma velmi nezrele nazory

radana

Mirka,co sa tyka pouzitych ihiel,stavalo sa to vsade na svete,zabudla si tam napisat,kolko ludi sa nakazilo,ked islo s tou najlepsou vierou darovat krv a vdaka pouzitej ihle dostali infekcnu chorobu...Ale dnesna doba je ina,pouzivaju sa jednorazovky,takze tento argument je o nicom.No a tie ockovania,ktore som tam vtedy vymenovala ma vacsina z nas,takze aj ty.Jedine ze by si bola 3-dnovy novorodenec a zajtra by ta cakalo prve povinne ockovanie proti tuberkuloze.A to nepredpokladam :D

radana

A este jeden odkaz na stranku,kde mas aj presne rozpisane,kedy a ake ockovanie sa povinne vykonava,Mirka ked uz prides s takouto temou,mala by si mat vacsi rozhlad a nie len na zaklade jednej reportaze navadzat ludi na to,aby sa nedali ockovat.Ja to berem,napisala si sem svoj nazor,aky mas na ockovanie ty,ale nechaj premyslat a vyslovit svoj nazor aj ostatnych.Tu je temn link www.ruvzpd.sk

radana

Povinné očkovanie
o Do akej miery je u nás povinné očkovanie?

- Očkovanie sa v SR vykonáva v súlade s nariadením vlády SR č. 337/2006 Z. z. o podrobnostiach o prevencii a kontrole prenosných ochorení. Podľa § 8 tohto nariadenia sa vykonáva:
a/ povinné pravidelné očkovanie u osôb, ktoré dosiahli určitý vek,
b/ povinné očkovanie u osôb, ktoré sú vystavené zvýšenému nebezpečenstvu u vybraných nákaz,
c/ povinné mimoriadne očkovanie,
d/ povinné očkovanie u osôb pri poraneniach.

Podľa prílohy č. 2 tohto nariadenia medzi povinné pravidelné očkovanie detí patrí očkovanie proti TBC, detskej obrne, záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu, vírusovému zápalu pečene typu B, invazívnym hemofilovým nákazám, osýpkam, mumpsu a ružienke.

o Čo sa stane, ak rodič odmietne dať zaočkovať svoje dieťa?

- Podľa § 16 citovaného nariadenia vlády lekár alebo ním poverený zdravotnícky pracovník oznámi písomne termín očkovania osobe alebo jej zákonnému zástupcovi. Ak osoba, ktorá má byť očkovaná, sa nedostaví na očkovania ani v náhradnom termíne, na ktorý bola pozvaná preukázateľným spôsobom, dopustí sa priestupku podľa § 38 ods. 1 písm. i) zákona č. 126/2006 Z. z. o verejnom zdravotníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Ošetrujúci lekár oznámi túto skutočnosť riaditeľovi príslušného regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ktorý rieši priestupok v súlade s § 38 ods. 3 zákona č. 126/2006 Z. z. Na priestupky a ich prejednávanie sa vzťahuje zákon SNR č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov.