Zase rozvod?

Príspevok v téme: Zase rozvod?
scarlettt

prvý krát som sa vydala hneď po maturite proti vôli svojich rodičov. z tohto manželstva sa narodili dve deti, krátko po svadbe začali bitky, lebo jeden bol NEBOJ SA (udri) a druhý NEDAJ SA (vráť mu). ja som bola NEDAJ SA. odišli sme od neho, rozviedli sme sa. našla som si chlapa, pravý opak prvého: nepil, nefajčil, nikam nechodil. verila som, že toto už bude klapať. narodilo sa nám spoločné dieťatko a vtedy to začalo: začal sa vyvršovať na mojich dvoch deťoch z prvého manželstva, hlavne na chlapcovi, lebo ako by svojmu otcovi z oka vypadol. keďže som bola živiteľkou 5 člennej rodiny, veľa som pracovala a moje deti museli ostávať s ním doma. aby som nevidela modriny, syn dostal kopačky do brucha, stisol mu vajíčka...nechcem o tom písať. rozviedla som sa. aby toho nebolo málo, nášho spoločného syna dostal do svojej výchovy. nevedela som sa stým zmieriť, no syn chodieva k nám, tak som si už zvykla. opäť som si našla priateľa, no osvadbe už nič počuť nechcem. z tohto vzťahu sa nám narodila dcérka, opäť mu vadia moje predchádzajúce 3 deti, no našťastie nás nebije, ve%ď deti sú už dospelé, no vykričí aj vypité mlieko, aj zjedený jogurt, vadí mu keď príde tretí syn na víkend. už ma to nebaví počúvať, nechcem už takto žiť. spolu si nerozumieme, vadia mi jeho dotyky. už som od neho odišla, no aj som sa vrátila. zase sa mám rozísť? zase bude dieťa vyrastať bez svojho otca? čo som to ja za ženu...je to také krásne, keď rodičia spolu žijú, vychovávajú deti, potom vnúčatá, prečo vždy všetko pokazím.

scarlettt

na začiatku bol samá sranda, aj s mojimi deťmi srandoval, no dnes už viem, že takto sa správa aj pred kamarátmi a doma ich ohovorí. včera skryl chlieb, ja som o tom nevedela a tak som kúpila chlieb, pečivo, rožky. príde z práce domov a on vytiahne chlieb, že načo som kupovala. on ho skryl, aby najstarší syn z neho nejedol. povedal, že to nie je pravda, no natoľko ho už poznám. syn už mal prvú výplatu a takto sa mu chce pomstiť za to, že neprispieva do domácnosti. no syn skutočne len večeria doma, lebo sa stravuje v práci. je to smiešne a smutné zároveň. odišla by som, no som bez finančných prostriedkov. musím si niečo nájsť. raz som chcela kúpiť obyčajné ponožky synovi, ktorý po rozvode ostal u otca. nedovolil mi to, že budeme kupovať len tým deťom, čo žijú s nami. potom on chcel kupovať svojej dcére čosi (z prvého manželstva má dcéru a syna), tak som mu to pripomenula, že veď si povedal, že kupujeme len deťom, ktoré žijú s nami.

patrice

takého kreténa by som kopla do riti,nech ostanem sama aj s piatimi detmi..no ved ak ma berie za svoju priatelku,berie si tým aj moje deti..nie robit výnimky,tento je moj tomu kúpim,títo moju nie sú-tak nič..
no je to o povahe aká si silná..už na začiatku si si mala všímat ako sa chová k tvojim detom..

andy

Tak potom je to asi iba na tebe. Ty musíš byť tá silná, ty sa ho snaž trocha zmeniť,.......neviem, možno trepem. Tak držím palce a rada si prečítam, ak budeš mať niečo nové. Dúfam, že aj pozitívne

scarlettt

andy, nedotkla si sa ma, len som to možno zle opísala. vieš, ja som už od dvoch mužov odišla, odišla som aj od tohoto muža, no prišiel za mnou s mojim otcom a veľkým prosíkom a malá ho chcela. v takýchto situáciách si stiahne na svoju stranu aj moje deti, aby s ním držali a oni mu naleteli.

scarlettt

nemyslela som to tak, že naše spoločné dieťa uprodnostňujem, aby malo otca vedľa seba, v jednej domácnosti. skôr som myslela na to, že som opäť ako partner zlyhala. mňa veľmi mrzí, že som nedokázala žiť s prvým mužom, otcom prvých dvoch detí. bola som mladá a mala som viac energie, než dnes. dnes nemám robotu, už si tak neverím, keď sa uchádzam o miesto, preto by som už nechcela ublížiť aj našej malej 5 ročnej. najstarší syn má už 21. dcéra 19 a už býva s priateľom. syn 15 ročný je na internáte. teda doma je už len v podstate najmenšia. ja už by som len nechcela opakovať chyby.

andy

Teraz sa neuraz, ale mám pocit, že aj ty robíš rozdiely medzi deťmi: nechceš, aby jeho dieťa žilo v neúplnej rodine a ostatné deti (tiež bez svojich otcov) majú preto znášať jeho správanie? Nehľadáš si len výhovorky, ako ostať s nim?

scarlettt

niekedy mám chuť sa s ním rozísť, lebo je nevľúdny k mojim trom deťom z predchádzajúcich vzťahov. no inokedy si myslím, že nemala by som sa s ním rozísť, keď tu máme naše spoločné štvrté dieťa. nechcem aby vyrastalo v neúplnej rodine, bez otca. ako nájdem zlatú strednú cestu?

chapem

najhorsie,co moze byt pre zenu,ked jej nevyjde prve manzelstvo a ma deti...vtedy trpia aj deti aj zena,ked druhy manzel neakceptuje deti nevlastne.Zena,by musela byt mrcha aby vlastne deti odsunula a dala na prve miesto chlapa a na ddruhe miesto vlastne deti/ale aj take existuju,len nie je to tvoj pripad skarlettt/

scarlettt

aj v tých typoch mám chaos:
1.muž pil, fajčil, skoro nikdy nebol doma, chodil za inými
2.muž nepil, nefajčil, nikde nechodil
3.muž je zmesou oboch predchádzajúcich, má dvojtýždňové obdobia alkoholizmu, fajčenia, hýrenia, potom obdobie, že nikam nechodí bezo mňa, nefajčí, k mojim deťom je náladový, opäť túto sobotu vyhnal môjho 15 ročného syna, ktorý ma len navštevoval, že nech ide k otcovi kam patrí, keď si to vybral. pohádali sme sa, no syn odišiel a povedal, že už nepríde ku nám spať, len za mnou ma príde pozrieť. vyčíta mi "priateľ", že sa s ním nechcem milovať. ale ja musím byť v psychickej pohode, ak to má fungovať aj v posteli. naozaj to nevidí, že mi svojim správaním k mojim deťom ubližuje de facto mne a nášmu vzťahu?