Mozem darovat krv?

svetlana6

ked beriete HAK mozete darovat krv. myslim ze ani v tom dotazniku, co sa predtym vyplna nie je kolonka o HAK. s celiakiou pochybujem, celkovo alergici by nemali darovat krv.

ariadnakp

no moja kaamratka bola darovat krv a brala nejake hormony kvoli nepravidelnej menstruacii a mohla darovat...ja mam evru a nie som si ista ci takto mozem...neviete??

marisssa

a ja mozem, ked tiez beriem hak a mam celiakiu?vzdy to bol moj sen, no vacsina mi vravi, ze kvoli celiakii nemozem..

orgi

Tam ide o to, ze sa moze stat, ze ihly pouzivane na akupunkture mozu prenasat zltacku.Co je asi malo pravdepodobne, ale naco riskovat:P

lea

no to je zvlastne, ze im akupunktura vadi, ja som bol najmenej 50x za posledne roky na akupunkture a nic sa mi nestalo

jablonkaa

takmer vsetci novorodenci maju zvyseny bilirubin, je to dane zvysenym rozpadom cervenych krviniek. mozes kludne st darovat krv. vypises dotaznik, lekar ta prezrie, vysetri sa vzorka krvi.dozvies sa ci mozes alebo nemozes darovat krv.

lleilla

mozes,v dotazniku sa pytaju aj na antikoncepciu a novorodenecka zltacka je "bezna",vyplnis dotaznik,1 krat ti odoberu vzorku a poslu na testy,ci si vhodny darca,ak ano,pri kazdom dalsom darcovstve vyplnujes podrobny dotaznik a krvny obraz ti tiez robia pri kazdom odbere

kikulka

HAK problém nie je,beriem ju 4 roky a krv som už párkrát darovala,vždy lekári vedeli že beriem HAK a nikdy to problem nebol...ani ta novorodenecká žltačka nie je problém

fialocka

ta zltacka podla mna nebude problem, na antikoncepciu sa radsej opytaj. ked prides darovat krv, odoberu ti vzorku a daju ti aj vyplnit dotaznik s podobnymi otazkami ako som ti napisala, ci mate v rodine nejake dedicne choroby, ake lieky beries atd. na zaklade toho vyhodnotia, ci mozes krv darovat, alebo nie a potom sa uz myslim "ide na vec" :) malo by to byt nejak tak...