Gynekologia...

lilly2

jajusha, hlavne ziadnu paniku. ak si este panna, tak sa ta kopec z tychto veci nebude tykat. V prvom rade to, ze ti nebude robit ziaden cytologicky ster. A v druhom rade, ze ti nebude robit ani ultrazvuk cez posvu. Ak tam ides len kvoli vytoku, tak prebehnu otazocky, potom sa vyhupnes na kozu a on si ta prezrie. Ked som bola v 15 ja, tiez ako panna, tak mi prsty, ani zrkadla nikam nepchal. Tak sa neboj. Dokopy nic ti robit nebude... lebo oni tie vytoky tak poznaju, ze mu bude stacit, ak popises farbu a pripadne, ci ma zapach.... a do tyzdna si fit. Nicoho sa neboj. Drzim ti palce

jajusha

a ked bude robit vysetrenie cez konecnik to ako co bude robit ????? ja mam ist na gynekologiu koli nejaky zvlastnemu vytoku prvy krat mam 14 a sex som ete nemala :D to si vieme domysliet :D a to mi bude robit nejaky vyter asi kedze mam problem s vytokom...ruky mi tam asi nebude strkat dufam :D omg jesis :D

veverqua

Este predtym, nez vstupis do ordinacie, sa v specialnej prechodnej kabinke vyzlecies od pol pasa dolu. Lepsie je obliect si suknu, a dat si potom dole len nohavicky, aby si sa necitila tak velmi "odhalena". Potom samotne vystetrenie zacina rozhovorom, kedy sa ta doktor povypytuje na rozne veci, na zenske ochorenia v tvojej rodine, na prvu mestruaciu, a aky pravidelny mas cyklus. Musis mat pripraveny aj datum poslednej menstruacie, lebo sa na neho bude pytat. Taktiez sa ta spyta, ci uz si mala pohlavny styk, od toho potom zavisi ako ta bude vysetrovat, bud cez posvu, alebo konecnik. Potom si vysadnes na tzv. kozu, specialne kreslo, kde si na stranach vylozis nohy na take opierky, nie je to nic strasne. Potom doktor urobi najprv vystetrenie pohmatom, kedy ti zasu nie do posvy dva prsty (v gumenej rukavici) a druhou rukou jemne stlaca brucho a kontroluje tak vajecniky a maternicu. Potom urobi to iste aj ultrazvukom, ktory sa zavadza dovnutra posvy, natiahne na neho kondom. Prehliadka by sa mala koncit sterom z krcka maternice, tzv. cytologiou. To moze byt trosku neprijemne, ale trva to len chvilocku. Niekedy ti pocas vysterenia moze do posvy zaviest tzv. posvove zrkadla, ktorymi posvu roztiahne, lepsie sa mu tak vystertuje, aj robia spominane stery. Pocas celeho vystetrenia sa ho mozes na vsetko pytat, dobry gynekolog ti vsetko vysvetli. V zavere ti moze este pohmatom skontrolovat prsniky, to vsak v dnesnej dobe uz nerobi kazdy gynekolog. Usudzujem, ze si este mlada, ale od urciteho veku je potom sucastou prehliadky aj to, ze ta posle na sono prsnikov. Ja mam 23 a v tomto roku som na tom bola prvakrat. Hlavne sa nicoho neboj, je to vysetrenie ako kazde ine, treba si na to len zvyknut. Urcite je to teda viac ok ako zubar :))) Tak drzim palce.