Pukanie prstami - trasú sa mi ruky.

Príspevok v téme: Pukanie prstami - trasú sa mi ruky.
milan.lipka

Zdravím,
mám 16 rokov a už niekoľko rokov si stále pukám prstami. Snažil som sa už x krát s tým prestať, ale proste to nejde premôcť to nutkanie "puknúť si" :-). Už dávnejšie som na sebe spozoroval, že sa mi trasú ruky. Napríklad ak sa na nejakej oslave podáva prípitok a štrngá sa pohármi, to je pre mňa nočná mora, lebo sa mi trasie celá ruka. No neviem teraz či to môže byť spôsobené tým pukaním prstov. V TV a aj na internete som čítal, vraj to tým nie je spôsobené, a že trasenie prstov je spôsobené iba psychykou. Je to skutočne tak? Neviete mi poradiť, ako by som sa mal toho trasenia prostov zbaviť (k lekárovi s tým nechcem chodiť). A neviete nejakú radu ako sa zbaviť aj tej "závistlosti" od pukania prstov? Vďaka.

jajka001

oslabite si klby. leilaa to ze sa klepes ked dlho nejes to je z toho ze ti klesol cukor. to tiez poznam. jasne ze triast sa mozes z roznych pricin. aj Parkinson aj hocico. ale pamatam si aky blby pocit som mala v klboch prstov ked som si ich pukala. takisto ked mas povolanie, kde sa urcitym sposobom opotrebuvaju klby, napriklad sportove, tak ti tie klby odidu skôr. s tym pukanim prstov to mas to iste. samozrejme zalezi aj od toho ako často to robis. predpokladam ale ze niekolkokrat denne.

njurrrr

Ahoj, ja mam presne taky problem, stale pukam prsty, na nohach, rukach, pukam chrbticu, krk...wsetko co ide...:D a tiez mi niekto spominal ze z toho trasu ruky...ja to sice este nepozorujem, a to robim uz dlho...a bojim sa ze raz sa zacnu triast

milan.lipka

A ako sa mám zbaviť toho trasenia rúk? Čítal som, vraj by mohlo pomôcť cvičenie s tým takým gumeným kruhom na posiľňovanie prstov.

[zruseny12]

..tak trasenie ruk je aj z inych pricin,ale on jasne pise,ze si puka sam prstami,takze je to urcite sposobene tym...

lizinka

pukanie klbov na prstoch a trasenie ruk nema ziaden suvis, pytala som sa na to raz doktorky..je to mozno nejaka vnutorna nervozita alebo nieco so stitnou zlazou..pripadne abstak..)

jajka_001

mne puka samovolne vo vsetkych klboch. ale ine je ked si sam spôsobujes sustavne opotrebovanie klbov. nie je to mytus, oslabujes si a nicis tie klby. ved pockaj este par rokov a uvidis. lenze potom uz bude neskoro.

milan.lipka

Tu je napísané, vraj to nemôže spôsobovať:
lesk.zoznam.sk
A niečo podobné bolo aj v Dr.House, vraj to pukani prstov nespôsobuje. Ako to teda vlastne je?