Ako spoznám schyzofréniu?

Príspevok v téme: Ako spoznám schyzofréniu?
lyndsey

Mám pocit že nie som normálna . Mám úplne protichodné názory, keď sa ma niekto spyta čo si o niečom myslím neviem odpovedať. Nemám vlastný názor ,neviem kto som, pred každým človekom som niekto iný. Ako keby bolo vo mneviac postáv. Pred rodičmi som papuľaté decko, pred kamarátmi ja keď ich veľa nemám som ukecaná a v škole uplne nespoločenska a bojazliva. Vo virtualnom svete mamtiež mnoho podôb. AKo zistím či mám schyzofréniu?

veverqua

Ja si myslim, ze o schyzofreniu nejde, je to jednoducho take obdobie, ktorym prechadzas. Mozno sa cudujes, preco som sa pytala na znamenie, totiz ja som v znameni ryb, a pre toto znamenie je charakteristicke, ze tiez v sebe skryva akoby hned niekolko osobnosti a vidim to na sebe. Takisto sa v roznych situaciach a pri roznych ludoch spravam uplne inak, niekedy z minuty na minutu zmenim naladu a postoj o 180 stupnov. Ale este nikdy som nerozmyslala nad tym, ze by slo o schyzofreniu, je to jednoducho v povahe. A to, ze dva roky trpis depresiami a pochmurnymi myslienkami...ono mozno to na teba dolahlo teraz, na jesen, ked aj pocasie sa zrazu pokazilo a vsetko je akesi sede. Ale garantujem ti, ze aj pre teba jedneho dna vyjde slnko, a mozno uz velmi skoro. Ja viem, ze clovek by sa nikdy nemal s nikym porovnavat, ale pomysli niekedy na ludi, ktori su na tom ovela horsie ako ty a mozno zistis, ze si v podstate stastny clovek. Najdes zmysel svojho zivota a vsetko sa bude zdat jednoduchsie. Ja sice neviem, v akej situacii sa nachadzas, no najlepsim liekom na depresiu je laska. Mozno sa uz coskoro zamilujes, ak nahodou nie si. Kazdopadne ti budem drzat palce.

lyndsey

veverqua som rak.. Posledne 2 roky trpim neustale depresiami, vahanim medzi životom a smrťou,strachom z ľudí a pod..:(

besty

ALE URCITE VYHLADAJ ODBORNU POMOC, myslim ze tam sa dozviec toho najviac, aj o co sa jedna, ci sa vobec o nejaku poruchu jedna:)

besty

zajdi k doktorovi, mimochodom schizofrenik povacsine sam nespozna ze je schizofrenik...ale je to individualne...ide o to ci si to vsetko uvedomujed, mne pripada ze ano, takze pojde skor o "poruchu osobnosti"...da sa to v pohode liecit...ide aj o to ci mas uskosti, depky z toho...