Ako pribrat?

Príspevok v téme: Ako pribrat?
monica

Dobry den :) Mam priatela, ktory je velmi stihly.. Je sama kost a koza.. Meria 183cm a vazi 59 kilo. Nedari sa mu pribrat.. Ako by som mu s tym mohla pomoct? Mate niekto taky isty problem? Poradite mi co by mal jest? On jedava tak optimalne, normalne..Keby ste kazali viac jest, to nepomoze.. Prejedat sa nebude..:( Chcela by som mu pomoct :) Samozrejme sa mi paci taky aky je a milujem ho, ale aspon po zdravotnej stranke by bol na tom lepsie .. Dakujeem :)

beskyd

inak existuje aj nejaky iny sposob na pribratie okrem cvicenia a jedenia? nejake enzymy alebo take nieco. napriklad ja som bol na zakladnej skole uplne vychudnuty ale strasne vela som jedol, napriek tomu kost a koza. potom som na gympli zacal cvicit, takmer 5 rokov som sa pravidelne rozbijal v posilke, tiez som dost jedol a vtedy som nabral asi 20-25 kil, fest zosilnel (bez noh lebo kolena som nemohol pretazovat) lenze ked som prestal cvicit (strata motivacie, malo casu, zo skoly do prace a tak dokola) tak som schudol zase, ako keby skoro vsetko co som nabral zmizlo a zase som dost chudy, 185/67. je nejaky sposob ako urcitym sposobom korigovat ten metabolizmus bez toho aby clovek cvicil, kupoval si gainery, kreatin a uzkostlivo sledoval stravu?:P

Advisor

velmi chudy clovek nema uplne skvely metabolizmus, iba ak to "skvely" si myslel inac, lebo pre telo je prirodzene robit si nejake tukove zasoby a predpokladam ze chudy skor pride o energiu, ale k veci
ak chce niekto pribrat tak to musi skusat, je len malo pripadov kedy sa to vobec neda, nevidim nic zle na tom cvicit a priberat len svaly, vsak to by snad chcel kazdy, ale nie je to take ruzove, totiz aj svaly sa v takom pripade priberaju tazsie, treba trosku popremyslat nad tym co jete a upravit to tak aby vam to pomohlo, gainer nie je zly napad ale najskor by som to skusil bez toho, ak sa teda tvoj priatel vyda cestou sportovca tak by som odporucil zvysit mnozstvo bielkovin(nemusi byt len maso) k tomu komplexne sacharidy, dost zeleniny a ovocia, pridal by som aj zeleny caj, ktory sa pije uz 2000 rokov pre jeho medicinske ucinky a proste zacat, casom sa vsetko nauci, ak chce
ak sa nevyda cestou sportovca tak moze skusit zacat viac jest, pre niektorych optimalne mnozstvo znamena to co pre mna predjedlo, nehovorim o obzerstve, len o vacsom, pre chlapa niekedy normalnom mnozstve...no moze skusit aj jest viac zdravsie, niektori by ti povedali ze je to koli nerovnovahe tela a necistom traviacom systeme, bez dostatku potrebnych latok, nie som velmi zastanca tejto teorie, ale jeden nikdy nevie, kazdopadne jest zdravsie urcite neublizi

dasldffsdkfl

Ak chcete nabrať raidne tak by ste museli cvičiť a mať pestru stravu ale naj. by mal nejaký gainer na objem a dotoho keby jedol mäso a tak to by mu pomohlo

mina789

nech skusi cvicit, moj brat bol tiez vzdy chudsi typ, ale teraz asi rok cvici, pravidelne taku hodinku denne, cez leto sem-tam sportuje a vecer po cviceni ho vzdy chyti hrozny hlad:D a fakt pribral asi 10kil minimalne ..tak mozno pomoze ;)

Mišo

Mám ten istý problém ako tvoj priateľ. Aj cvičím trochu, ale to sú len zanedbatelné zmeny, akurát tak svaly mi rastú, ale velmi som nepribral. To je aj tým že má tiež asi úzku kostru ako ja, no s tým a sa asi nič nedá robiť... Podstatné je samozrejme to vnútro človeka, ale dobrý výzor velmi prispeje na sebavedomí človeka čo sa prejavý v mnohých stránkach života =)
Dá sa pribrať určite ale upravenou a pravidelnou stravou čo nemusí byť velmi zdrave, lebo treba zvýšiť príjem kadejakých látok ale to sa dozvieš skôr na nejakých fitness stránkach... To že sme taký je známkou že máme skvelý metabolizmus =D a tak sa môžme tešiť zdobrého zdravia =)Mimochodom prestal som fajčiť, ale aj tak som nepribral ako sa vyhovárajú mnohý ludia že priberú ked prestanú. Všetko je to o metabolizme.
Ale ak si už na niečo prišla rád uvítam nejaké informácie =)