Andulka

Príspevok v téme: Andulka
mnbvcxy

ahojte..viem, že táto téma tu asi nepatrí..ale neviem si rady..mám 3-roky andulku..ktorá bola hravá..aj rozprávala..., ale už asi týždeň je bez záujmu...ani už nerozpráva..neviete mi niekto poradiť, čo s ňou môže byť?? Bola som aj u veterinára..ale ten mi veľmi neporadil..dal mi nejaký prípravok na odčervenie..ale andulka to nechce piť..ďakujem

Deria

Tie fotky posli, uvidime, co dalej. Vet ti zial neviem poradit, zijem v DE.
Zajtra vecer sa ozvem neskor. Zatial drzim palce.

DADKO

Tak uz som zohnal aj nejake kontakty na veterinarov v Prievidzi,dokonca jeden ma uvedene v ponuke aj vtactvo.A mam uz riesit zajtra veterinara alebo mam este pockat co bude dalej?

DADKO

Pupava bola trhana na zahrade,kde auta nechodia,no aj tak som ju umyl.Andulku som umyval pod vlaznou az teplejsou vodou.Infracervenu lampu nemam.V tyzdni bol trus a voda dookola,bol do zelenej farby.Dnes som videl tmavsi trus.Ano je vtom aj biele.Som do rana v praci,volal som s manzelkou andulky spia.Zajtra skusim ten repikovy kupel.No veru znameho veterinara nemam,som z Lazian okr.Prievidza skusim sa popytat znamich co mi odporucia.Dakujem Vam zatial.Zajtra cca o 18:00 sa ozvem co je nove,budem uz v robote.Poslem aj foto

Deria

Tak v prvom rade nikdy neumyvaj andulku pod tecucou vodou, ak je studena! Do nadoby si daj vlaznu az teplu vodu, este lepsie repik a v tom namocenou gazou sa jej snaz prikladanim ten suchy trus rozmocit, aby sa dal pekne zmyt. Pupava je pre papuskov zdrava, no netrhaj ju tam, kde chodi vela aut, ten odpad z plynov je jedovaty. Vzdy im ju aj tak umy a trochu osus. Teraz, pokial ma takyto problem, jej teda zelene nic nedavaj. Je mozne, ze zjedla tej pupavy moc, z coho mohla mat aj hnacku, no to sa normalne za den-dva musi upravit. Ale nakolko si ju umyval pod tecucou vodou, mohla nachladnut. Skus jej dat infracervenu lampu asi 40 cm od klietky ale jednu stranu klietky len spredu(aby mala dost vzduchu) treba zakryt uterakom, aby mohla do tiena, ak jej bude moc teplo. Myslim, ze tie bezne infralampy, ktore sa pouzivaju v domacnostiach aj tak nemozu byt dlhsie nez cca 15 min.zapnute. Ked lampa vychladne, mozes ju zapnut znova. V podstate tak dlho opakovat, pokial andulke nebude lepsie. No dbaj na to, aby zas nenachladla po vypnuti lampy, treba ju drzat v teple. Pozor na prievan, ten je pre vtakov nebezpecny. Na pitie jej mozes ponuknut kamilkovy caj ale riedeny, aby nebol silny. Keby ho dlhsiu dobu nepila, daj jej radsej zas vodu, lebo pit musi, pri hnacke moze totiz rychlo dehydrovat. To znamena, ze uz tyzden hnackuje? To by bolo velmi dlho, moze skolabovat. Aky je ten trus, sama voda alebo trus a voda okolo? Akej farby je, zeleny? Je v tom aj biele? Pripadne sem hod fotku trusu, je to dost dolezite. A ak nemas veterinara, ktory sa vyzna dobre vo vtactve, tak uz aj zacni hladat, lebo to bude jeden z najväcsich problemov, takeho najst, ak ho budes potrebovat. Daj vediet, ako sa ma andulka teraz.

DADKO

Dobry vecer.Asi pred mesiacom sme dostali od znameho z domaceho chovu dve andulky,udajne dvoch samcekov.Pred tyzdnom sme nasim andulkam podali zeleny pupavovy list a jedna z nich ma od tej doby problem.Mozno ten pupavovy list s tym nema nic spolocne....Podme na ten problem.Jedna nasa andulka byva pocas dna taka nasuchorena,a mava spinavy zadok od trusu.Kazdy den jej pod tecucou vodou spinavy zadok umyvam no na druhy den sa to opakuje.Pri umyvani vidim ze jej trus trci zo zadku a ma ho tam ako keby prilepeny.Ako zacal tento problem ,cize uz tyzden som vyradil akukolvek stravu,cize dostava len proso a vodu.Zrat jej chuti,no problem ako som uviedol pretrvava.Druha andulka tento problem nema.Vidim na tej andulke co ma tento problem,ze nie je taka hrava ako bola ked sme ju dostali.Prosim o radu,co mam robit?DAKUJEM

Deria

Ako sa ma andulka? Ja som tvoju otazku nasla az teraz. To ze tlacila, mohla byt zapcha ale aj vajicko, ktore nemohla zniest. Zalezi na tom, ako je stara ci mlada. V pripade zapchy mozes skusit Feniklovo - Kamilkovy caj ale potom ho treba zriedit vodou, aby nebol silny. Pridat trosicku medu, aby to papuchovi chutilo. Ak to nezaberie, netreba dlho cakat ale hned ist k vet. Ak je to vajicko, je to este horsie. Niekedy treba okamzite pomoc, inak moze andulka uhynut. A s tym si poradi vet, ktory sa musi vyznat dobre v operencoch, inak moze vajicko prasknut, co by bolo velmi zle. Kym sa dostanes k vet, treba ju drzat v teple, napr. pod infracervenou lampou, cca 40-50 cm daleko od klietky a pol klietky prikryt uterakom, aby sa mohla aj vyhnut svetlu. Dufam, ze nie je uz neskoro?

blueberryfff

ak ma tento problem, chod k zverolekarovi, mozno jej da nieco ako vtacie prehanadlo, necakaj, nie je to malickost

Ndtkbf

Prosim pomozte mi mam moju andulku 2 tyzdne bola hrava spievala a teraz nic kuknem nanu a tlaci a nejde sa jej vikakat prosim je to otazka zivota