Andulka

Príspevok v téme: Andulka
mnbvcxy

ahojte..viem, že táto téma tu asi nepatrí..ale neviem si rady..mám 3-roky andulku..ktorá bola hravá..aj rozprávala..., ale už asi týždeň je bez záujmu...ani už nerozpráva..neviete mi niekto poradiť, čo s ňou môže byť?? Bola som aj u veterinára..ale ten mi veľmi neporadil..dal mi nejaký prípravok na odčervenie..ale andulka to nechce piť..ďakujem

pele

Ja viem ze taketo vtaciky maju specificke choroby, pre ludi nie su nebezpecne. Moj brat ich chova a vela z nich podochne z nejakej priciny a tiez sa s nimi mucka, este sme nezazili ze by aj on ochorel.

mnbvcxy

pre pele: si poklad...len sa bojím..keďže ma kusla..jedla z môjho taniera..a dnes sa chcela celý deň hladiť-čo inak nebolo možné...., myslíš, že sa fakt nemusím báť..ani nič dezinfikovať...?,-keďže chodila po byte..??

pele

Urcite bola chora, ale je smutne ze veterinar jej nedal nejake antibiotikum :-( Neboj, podla mna si sa nemohla nakazit.

mnbvcxy

kočky..tak tá andulka mi zomrela..neviem, čo jej mohlo byť...veď mala len 3-4 roky..., jednoducho..bola bez záujmu..tak čudne kývala hlavičkou, dnes už ani nepila a nejedla...ešte sa chcem spýtať..tých čo chovajú andulky...:nemohla mať niejakú chorobu...ktorá je prenosná aj na človeka??? včera ma ešte kusla..a išla mi trošku krv..je mi hrozne smutno....

mnbvcxy

sassy..ahoj..na tých stránkach som nič nenašla..bola som s ňou včera u veterinára..len na ňu pozrel..dal jej niečo na odčervenie.ale nechce mi vôbec piť vodu..aj do žrádla som jej to dala..už ani žrať nechce..antibiotiká jej nedal žiadne....

sassy

mnbvcxy - tiez odporucam skor pozriet na internete stranky venovane chovu vtactva, co vsak mozem povedat za seba, tak tiez mam andulku, ktora mala podobny problem. Je uz 12 rokov stara, a asi pred rokom prestala lietat a aj obmedzila rozpravanie (co vsak na jej vek je pochopitelne). Mala problemy so zaludkom a vyskytli sa jej zlepeniny v okolí análneho otvoru. Podla tvojho popisu sa jedna tiez o problemy s traviacim traktom - na to vsak su potrebne antibiotika. Skúsila by som na tvojom mieste zajst za inym veterinarom. Nemá nahodou zeleny trus, nezvracia?