Aknenormin alebo Roakutan

Príspevok v téme: Aknenormin alebo Roakutan
aojte!!!

aojte seci co ste mali akne alebo mate a uzivali ste tieto lieky cem sa vas tymto opyata ake boli vase najcastesie problemy ??? co vam ten liek sposoboval ale po dobrati to vymizlo alebo aj po dobrati to pretrvava dakujem krasne lebo zacinam uzivat AKNENORMIN cem vediet vase skusenosti a tak dajujeeem pekny vecer

Carie

lackonka: no slnku sa vyhybaj ak sa da, jasne, ze sa mu nemozem vyhnut uplne, ale ked sa vtedy natries tou 50-tkou tak je to v pohode. A ked sa budes kupat v bazene, radsej sa natri vzdy znova, ked z neho vydes. Nadmerne slnenie pri brani tychto liekov moze sposobit pigmentove skvrny ktore sa uz nebudu dat tak lahko odstranit, takze sa neoplati riskovat. Jedno leto bez opalovania vydrzis a to dalsie uz mozes ukazovat krasnu plet bez akne :-)

lackonka

Ahojte babi, chcem sa opytat tie co mate skusenosti z acnenorminom, mi ostava uz iba mesiac doo konca liecby, aleeee predsa ide leto a neviem ci mozem ist na slnko, ako jasne ze nemozem sa opalovat, ale ked sa natrem s 50tkou? mam totiz bazen a leto bez bazenu je ziadne, a aj tak sa neda vyhybať slnku cez leto ked je vsade, ci uz niektora ma s tym skusenosti..dakujem :)))))

jankaaaaaaaaa

aknenormin a roaccutane je ten isty liek. takze sucasne ho uzivat asi nebudes. asi ti lekarka nasadila nizke davky na tvoju vahu

zoldy

Ahojte, momentálne beriem 4 mesiac Aknenormin a pleť mám v rovnakom zlom stave ako som mala na začiatku liečby. Absolútne nič sa nezmenilo len sa mi pridali ťažkosti z vedľajších účinkov (suchosť pier, krvácanie z nosa, bolesť kĺbov). Lekárka mi predpísala Roaccutane. Bral niekto počas liečby obidve prípravky?

vlaďula

Ahojte, no tak ja už mám jednu liečbu Roakutanom za sebou, bola síce pred 8 rokmi, ale veľmi nezabrala, druhú začínam teraz tak som zvedavá. Pretože momentálne to je s mojim akné dosť zlé zhoršilo sa na toľko, že sa mi už nedá ani spávať robia sa mi asi tak 2-3 cm vredy po tvári a za ušami, ktoré sú naozaj bolestivé... tak som chcela vedieť či sa niekomu podarilo týmito liekmi vyličiť aj z takejto formy akné??? za info ďakujem :)

1falkenbach a ak ti môžem poradiť tak čo sa týka gynekologických problémov tak mne na to zabrali probiotiká (Bifoval)alebo aj iné ale hlavne tie, ktoré mali najväčší obsah zdraviu prospešných baktérií, pretože Roaukutan sú dosť silné lieky a menia ti celkové pH a zabíjajú tieto prospešné baktérie a preto si ich treba doplňať a určite nestačia iba bifido jogurty.

1falkenbach

Ahojte... a nejake gynekologicke problemy (zapal, vytok) sa Vam nevyskytli? Beriem R uz mesiac a posledne 2 tyzdne je to neznesitelne. Bola som uz aj u gynekologa - lieky pomohli, ale po vyuzivani sa neprijemny pocit vratil. Chodit za nim kazdy treti tyzden tiez nie je prijemne... Pytam sa preto, lebo neviem ci to suvisi prave s R... Vie mi niekto poradit?

tpch

Presne tak, hned ju zmen. Netusim, akeho typu zapal mas, ci akne, alebo tazky atopicky ekzem, alebo nedajboze kombinacia oboch, ale chce to pohlad ineho lekara.

Lili033

ahojte......mam 21 a s acne bojujem uz asi tak od 15 rokov....pred troma rokmi som mala zapal tvare a teraz sa mi to opat vratilo :( lekari a hlavne kozna mi vobec nevedela povedat z coho to vobec mam...ze vraj zo vzduchu....heh no haluz....asi uz prestanem aj dychat :) vyzeram hrozne...nemozem si najst ani robotu bo kto by ma niekde zobral?kukne na mna a povie ze nie diki..... :(je to hrozne.....same jazvy po tvari a noci prebdene sem tam od bolesti a sem tam od placu :( cudujem sa svojmu priatelovi ze vobec dokaze na mna kukat :)ale berem to aj optimisticky.....vsetci co to mame alebo sme si tym presli za to nemozeme....proste mame velmi jemnu a citlivu plet....