Alergia na psa a pes

Príspevok v téme: Alergia na psa a pes
mia

Mam takyto problem: mam zistenu miernu alergiu na psa. Doma mam macky a na ne zistenu alergiu nemam. Avsak - ked som v blizkosti pri mackach, kycham o sto sest. Ked som bola u kamosky, ktora mala psa, tak som vobec neregistrovala ziadnu alergiu. Teraz uvazujem o kupe maleho psa a mam mierne obavy, ako to bude s tou mojou "alergiou". Nevie mi niekto poradit? pls

lena22

Mne alergologička povedala, že sa nedá testami špecifikovať druh zvieraťa. Test je vraj obecne na zvieraciu srsť. Takže neviem čo sa vlastne naozaj dá zistiť

mia

dedy, hodlam kupit psika lhasa apso, o ktorom som citala (teda vsetky tieto plemena dlhosrstych psov), ze je vhodny aj pre alergikov. Kamaratka mala kokerspaniela a pri nom som fakt ziadnu alergiu nepocitovala. Tak fakt neviem. K macke sa priblizim a uz kycham - musim si striekat do nosa sprey, aby som tomu predisla. Doktorka sa k tomu vyjadrila, ze zrejme to budem mat alergiu na macacie sliny..ze macacie alergeny su take drobulinke oproti psacim, ze sa dostanu do dychacieho systemu velmi lahko. Leenze teraz cez vikend si idem pre toho psika lhasa a len dufam, ze ho budem moct mat. Nebola to zjavne lacna zalezitost

dedy

skus psika vhodnych pre alregikov na psiu srst, ale tie plemena nemusia byt vyzorom prave najpritazlivejsie - aspon mne sa nevelmi pacia