Zeny,dievcata..prosim rychlo pomoc,cas bezi (escapelle)

Príspevok v téme: Zeny,dievcata..prosim rychlo pomoc,cas bezi (escapelle)
nikusik

ahojte.prosim pomozte mi a rychlo.neviem ci mam uzit escapelle.je to na dlhsie a viem,ze som urobila obrovsku blbost,ale vcera som dovolila priatelovi,aby bol chvilu vo mne.bez kondomu a ani tabletky neberiem!!!bolo to asi 20 sekund,mozno aj menej.nespravil sa.potom som ho este dokoncila rukou.ale bojim sa,ze co sa za tych 20 sekund mohlo stat.pocula som,ze aj tie kvapocky lasky obsahuju spermie.tak co mam vziat escapelle alebo nie je sanca,ze by som otehotnela?inak,od dnes mam tyzden do menstruacie,cize vcera to boli moje neplodne dni,ze?a este jedna otazocka,je pravda,ze spermie hynu na vzduchu?prosim nekritizujte ma,viem,ze som urobila sprostost a tak ci tak som uz teraz na nervy.

nikusik

dakujem wowo1,dobre nevezmem nic.posnazim sa nestresovat.snad vsetko dobre dopadne.a prisaham,ze uz nikdy v zivote neurobim taku blbost.

wowo1

uz ti hormony nepozu pracuju na inom systeme nespustaju ovulaciu ,tak nic neber ,ale je priblizne 90 percentna sancu ze si neotehotnela [koli datumu po ovulacii}spermie na vzduchu ziju do 5 min.nestresuj sa lebo nedostanes menstruaciu.

nikusik

jaja,a mozem sa opytat,ze ako sa chranite,ked neberies hak? iba kondom? no sme spolu asi 9 mesiacov :) a po takom dlhom case urobim taku volovinu.ked som tu citala obavy dievcat z otehotnenia,tak mi to uz pripadalo trosku chore a teraz som sa ja dostala do podobnej situacie. aspon mozem prehlasit,ze clovek nemoze sudit inych ludi, lebo nikdy nevie co sa prihodi jemu. ale tak dufam,ze to bude ok.cize myslis,ze mam si nemam vziat escapelle?lebo bolo to len vcera,takze este vzdy je relativne cas.je to strasne dilema.lebo bojim sa otehotnenia,ale zase na druhej strane nechcem do seba napchat tolko hormonov zbytocne(snad) a viem,ze vela zien,dievcat s tym malo problemy.ty ked si vzala,tak ti to nenaburalo cyklus,alebo si nemala nejake problemy?

jaja

nikusik,tiez si myslim,ze sa nemusis nicoho bat,ja som si vzala raz v zivote escapelle,ale to ked nam praskol kondom,takze to bol iny pripad...ja hak nepouzivam a nepreferujem ju.takze kliiiiidek.a ako dlho ste spolu?:)

nikusik

dakujem za odpovede.cize si myslite,ze nemusim brat escapelle?a inak mam 19 rokov a super vztah :)ale ozaj sa bojim,lebo este nechceme babo az niekedy v buducnosti.a tu zivotnost spermii mi nevie niekto odpovedat?

bladwak

ahoj nikusik,ja si myslim ze sa mozes ukludnit,kvapocky lasky sice obsahuju spermie,ale nie v takom velkom mnozstve,takze ta pravdepodobnost otehotnenia je 100X nizsia,ako ked sa do seba priatel spravi pri nechranenom styku.Nabuduce by som odporucala teda uzivanie HAK,aby sa zabranilo takymto stresom.Pri nej kondom pouzivat nemusite a vela zien je s nou spokojnych,aj ja:-)

.........

nepanikár,myslím si že je minimálna šanca že by si otehotnela. samozrejme že ti to nikto nezaručí,ale ja som presvedčená,že sa nič nedeje.a neurobila si sprostosť,občas to má svoje čaro aj bez kondomu(samozrejme zaleží koľko máš rokov,aký vzťah...).hlavne sa nestresuj,lebo aj z toho ti môže meškať menzes.držím palce!