Vidim ciernu bodku

Príspevok v téme: Vidim ciernu bodku
aly7

Neviem ci ma niekto podobny problem, ale vcera som si vsimol, ze vidim ciernu bodku, ktora sa pohybuje v smere akom pozeram, hlavne na svetlych plochach, nenosim sice okuliare, ale mam jedno oko tupozrake, doteraz som nemal problem, je to dost neprijemne, lebo tu bodku v kuse vidim, neviete poradit co to je.

jablonkaa

aly, mne to povedala ocna, ked som mala 25, som len prehltla, ze degenerativne zmeny? v takom veku? ale ak mas este nejaku ocnu poruchu, co mas, ak vravis ze si tupozraky, tak je to este pravdepodobnejsie. mne tie zakalky nejako neprekazaju, zvykla som si na ne.

aly7

Dakujem pekne snad sa to nebude zhorsovat, urcite vsak pojdem aj na vysetrenie pre istotu.Mam len 35 rokov, tak sa mi to zda uz priskoro na take poruchy.

jablonkaa

je to sklovcovy zakal, nie je to vobec nebezpecne, jedna sa o degenerativnu zmenu. operuje sa len v pripade, ak ich je uz viac a znacne prekazaju pri videni. operacia totiz nie je celkom bez rizika.

janka54

ahoj vies co mal by si ist n avysetrenie v bude v ke v mestskej hromadnej doprave bola taka reklama na neaku chorobu kde vzdy vidis ciernu bodku ci to nebude nahodou to prajem vela stasia