stale krvacam!!!

rata

Elis, vôbec to nie je trápne hovoriť o svojich problémoch. Mama by určite bola rada, že si sa pred ňou otvorila a začala hovoriť o svojich problémoch. Neviem kde bývaš, a možno by ti mamina pomohla nájsť toho správneho gynekológa, či gynekologičku.Takže?

elis

no uvidim....ked mne je o take trochu trapne... a neviem.. najradsej by som to vsetko nechala tak a nic s tym nerobila..ale to asi nemozem vsak....
a jejedno k akemu gynekol. pojdem??

rata

Elis, ako veľmi ti rozumiem. Keď som mala toľko rokov čo ty, tiež som sa s mamou toľko nerozprávala. Teraz som už ja sama mama /mam doma 17r.syna a až teraz vidím, že som si z mamy mala urobiť jednu veľkú kamarátku, ktorá by mi poradila, snáď vo všetkom. Skús si zavolať mamu, napr. do tvojej izby a ako s kamarátkou sa s ňou porozprávaj. Ver tomu, že ona na to čaká. Každá mama by chcela by kamarátka so svojou dcérou, či synom.

elis

neviem.. mas pravdu nepovedala.. len ja snou nemam az taky vztah aby som jej vsetko hovorila..
a prosim ta .. ze ked chcem ist k tomu gynek. musi tam byt aj mama?

rata

Elis a ešte jedna vec. Zdôverila si sa so svojim problémom mame? Myslím si, že asi nie. Asi je ti to trocha blbé rozprávať sa s ňou o tom, no myslím si, že by si jej to mala povedať. Možno ti niečo poradí a tebe sa uľaví.Čo ty na to?

rata

Elis, aj keď máš len 16 rokov, vôbec sa nemusíš báť návštevy gynekológie. Neboj sa, si mladučká, budú mať k tebe pozitívny prístup. Len sa neboj a hneď navštív lekára. Držím ti palce.

rata

elis, viem,že sa bojíš, je to normálna reakcia. No báť sa dopredu, keď nevieš na čom si, je úplne zbytočné, potom si celá rozladená a tvojej psychike to teda neprospieva.