Streptokok na mandliach

Príspevok v téme: Streptokok na mandliach
jakup

Ahojte, mam takyto problem... Pred mesiacom som bral ATB kvoli angine dva tyzdne. Dva dni po dobrati ATB som znova dostal horucky a zacalo ma boliet hrdlo. Isiel som znova ku doktorke, ktora mi z vyteru na krcnych mandliach zistila Streptokoka typu A a poslala ku krcnemu. Ten doporucuje 2 az 3 mesacnu liecbu ATB a ak nezaberie tak vybrat mandle. Velmi ma to hneva, pretoze som sportovec a nie je po voli brat ATB 3 mesiace. Neviete niekto ako je to s cvicenim v posilnovni pocas brania ATB (ak ma uz nic neboli a citim sa zdravy) a ked okrem toho beriem proteiny, enzymy, kreatiny a taketo vecicky k cviceniu. Da sa to vobec miesat spolu s ATB? A tak isto aj alkohol? Nie som alkoholik ani nic podobne, no mozem si vypit aspon na silvestra? Dakujem za rady...

RNG

Streptokok typuA sa da znicit podlas tasbuliek na citricidal koncentraciou citricidalu 60 ppm. Tj roztok 60 kvapiek na liter vody(1200 ppm) pity postupne po glgoch cely den by ho mal za kratky cas vynicit. Nechapem tie 3 mesiace.
Dlhodobe liecenie je len s niecim nedostatocne ucinnym alebo tzv krypticke infekcie ako borelioza a chlamidie, ktore maju viac roznych foriem, vcitane vnutrobunecneho parazitu(forma bez bunkovych stien) a tie sa dost tazko adresuju, tj ich treba liecit dlhodobo.