Pasomnica

Príspevok v téme: Pasomnica
martinaT

ahojte,ma tu niekto pasomnicu ??
AK ano prosim odpovedajte na nasledovne otazky,rada by som o parazitoch v ludkom tele chcela vediet,kto bude tak dobry nech odpovie presne a jasne:)dakujem

1.MAS PASOMNICU?(ak ano,ako dlho)
2.Z COHO SI CHYTIL PASOMNICU?(napis aj postup ako sa k tebe pasomnica dostala,teda napr.vipila som misku po psovi nakazenom pasomnicou:D)
3.AKE PRIZNAKY SI MAL NA PASOMNICU ?(napr.hnacka-hnackoval si dovtedy kym si nesiel k lekarovi,alebo ta hnacka trvala iba par dni?)
4.JE PRAVDA ZE AK CLOVEK MA PASOMNICU TAZKO PRIBERIE?
5.AKO SA ROBI VYSETRENIE NA PASOMNICU?

najde sa tu nejake clovek s pasomnicou ,co je schopny odpovedat na tieto otazky? dakujem
-----------------
Pásomnica www.zdravie.sk

katu5ik

agie ti to dobre vysvetlila:)

a maso sa nemusi len poriadne prevarit..ak máte radi stredne prepecene steaky (co ja milujem:D) alebo krvave, tak tie uhry sa mozu byhubit aj tym, ked na dakych desat dni maso uuuplne zmrazite... a az potom upravujete.

barbinka

ja som mala pásomnicu asi 10 rokov dozadu, priniesla som si ju z Francúzska z krvavého bifteku. Liečba dosť dlho trvala, nevedela som ja jej zbaviť.

o-o-o-o

joooj pasomnicaaa. budes ich mat plneee crevaaaa, budu ti vyliezat otvormiii a ty im mozes zahrat na pistalke, aby sa krutili ako hady v oriente... pojdes do ginesovej knihyy a mozes robit putovu atrakciuuu....juchuuuu

agie

Takze, velmi jednoducho: Pasomnica je hermafrodit, tj. vlastni aj samcie aj samicie pohlavne organy, rozmnozuje sa samooplodnovanim. Tie medziclanky, kt. vykakas su oplodnene. Ak sa vykaly ktore vylucil "nakazeny" clovek dostanu do pôdy vo forme hnojiva, tak tu travu co z nej vyrastie spapa krava alebo ovca. Takto sa pasomnica resp. jej zarodky - uhry, male cierne gulicky dostanu do mäsa zvierata. To maso konzumuje potom clovek, ktory sa moze nakazit. Preto sa odporuca nejest surove maso, ale iba dobre tepelne upravene, aby doslo k vyhubeniu uhrov.

pussa 262

katusik,dakujem aspon za tvoju rekaciu,no nepochopila som tejto vete:clanky ktore vykakas su oplodnene, ked ich zje medzihostitel, vyvinu sa v jeho tele, v svalovine alebo v organe, potom to zjes a mas to.. vlastne nechapem ked zjem co ,tak dostanem pasomnicu?a da sa pasomnica dostat aj zo zvierata na cloveka?ak ano ako?samozrejme ak ma pes pasomnicu:)

katu5ik

dychaju anaerobne, maju do dvadsat metrov.. clanky ktore vykakas su oplodnene, ked ich zje medzihostitel, vyvinu sa v jeho tele, v svalovine alebo v organe, potom to zjes a mas to.. ak nahodou oplodneny clanok zacne vyvijat v tele cloveka, moze ho to aj zabit... uch.,aspon to tusim viem o pasomniciach...ale ziadnu nemam..