Vaginalny herpes..zas a znova...

Príspevok v téme: Vaginalny herpes..zas a znova...
efx

Ahojte...Moj problem spociva v tom, ze v poslednej dobe mam vaginalny herpes uz 2hy krat za mesiac...partnera nemenim a pokial viem, ani on nechodi kade-tade....mavame sex bez ochrany, vlastne ked som herpes dostala 1x, na 100 percent od neho, pretoze predtym som ho nikdy nemala...chcem sa opytat...je mozne, ze sa moze objavit aj bez toho aby som mala sex?napr. kvoli nejakemu jedlu a pod? pretoze ked som ho nedavno opat dostala , tak tomu predchadzala mesacna sexualna abstinencia....co mam robit...

kaja23

ahojte baby, tiez som dostala herpes od partnera a bolo to najneprijemnejsie co mi kedy bolo, chcela som sa informovat ako mu predchadzat, tak som si vela citala a pytala sa aj lekara. Velmi vela urobi aj psychika a imunita. Ak nechcete, aby sa vám vracal, zapracujet na imunite, ak potrebujete navstívte aj imunologa, on poradi, co je pre vas najvhodnejsie. JA jem vela zeleniny a ovocia, uzivala som aj probiotika a kolostrum, naposledy aj posilnenie imunity enzymami vo forme wobenzymu. Zatial som mala herpes len raz, dúfam, ze to tak ostane co najdlhsie.

jedlička

aj sa tu bojim napisat aby som to nezakrikla. no uz par rokov som presvedcena, ze vaginalny herpes, ale aj ten na ustach co sa robieva je vyliecitelny.
aj sa som bola ta nestastna. na tvari som to nikdy nemala a potom raz od kamarata a uz sa to so mnou tahalo. dostala som vtedy nejake lieky, nieco ako antibiotika. ale lekarka mi rovno povedala, ze sa toho uz nezbavim. ze je to na cely zivot. tak kolko som kvoli tomu preplakala, to je skoda spominat. potom som v casopise nasla clanok kde pisala o tomto probleme doktorka albertova aj ze to neni vobec take beznadejne. to mi svitla taka mala nadej. len som nevedela kde ona ordinuje lebo tam nebol ziadny kontakt. tak som na to zabudla ako to uz byva ked nevybavis hned tak sa na to vykasles. a okrem toho som potom asi stvrt roka mala pokoj. ale ked sa mi raz pred vianocnou lyzovackou znova objavil a nemohla som ani chodit, nazurila som sa a isla som hladat ten kontakt. meno som si pamatala a aj som nasla na internete.
no ale ta liecba jednoducha veru nebola. lebo zo zaciatku sa mi to prave nasledkom tych liekov objavovalo niekolkokrat za sebou. a potom to odrazu preslo. mala som take kvapky, tie ked sa uzivali a bol ten mikrob alebo co to je este v tele, tak sa nasledkom tych kvapiek objavil. potom este nejaky cas som ich dostavala, ale uz sa neobjavil. to ako keby ich nejako vyhanalo z tela alebo co. potom uz bol odrazu pokoj. posledny krat som mala ten herpes v roku 2007. ale fakt je, ze si odvtedy davam strasny pozor aby som to zase nechytila.

TrojityMirko

RNG, moze byt. Ludia ale chcu obvykle dva typy liecby: okamzitu ulavu a dlhodoby efekt.

Ty popisujes dlhodoby efekt, ja okamzitu ulavu. Viem, ze vela tych, ktori vyskusali to, co som pisal, dostali okamzitu ulavu :) Kedze nie som lekar, dlhodoby efekt musi poradit niekto iny. Napriklad ty :)

Viem, ze takyto herpes postihuje aj muzov. Hm, hadam sa s nim nikdy nestretnem :(

RNG

Herpesy nie su len kozne ochorenia, virusy sa nachadzaju v celom tele a utocia na rozne vystelky organov, nervove obaly a podobne. A obrana voci nim nie je mastickovanie koznych prejavov ale zvysovanie celkove viralnej imunity, ako najdes napr cez Google.sk uvedenim rng herpes Tam mas icedenych hromadu roznych antiviralnych, treba ich pouzivat viacero a obmienat.

TrojityMirko

Na kozne ochorenia tohto typu by si mohla skusit aj Tea Tree olej. Vyriesil som s nim velakrat uz vselijake kozne problemy. Herpes som sice nemal, ale v pribalovej informacii je aj nieco taketo spomenute...

Citujem:

Vaginálne problémy často sa vyskytujúce po ATB liečbe, bazénoch, atď, ošetrujte klinicky overeným produktom ABC Femigel, ktorým sa úspešne odstraňujú opakujúce sa výtoky, ľahšie vnútorné i vonkajšie infekcie a plesne.

(toto je asi lepšie:)

Vhodný je sedací kúpeľ - cca 3 - 5 kvapiek oleja na 5 l vody. Ak sa problém vyskytuje aj u partnera, ošetrovanie je potrebné u oboch.

...
Zo skusenosti viem, ze to davkovanie nemusi byt uplne presne, ja do vane zvyknem nakvapkat v pripade hocijakych problemov od oka. Viem ze to az uzasne posobi na taketo problemy. Len pozor: Tea Tree olej musi byt 100% koncentrat z lekarne, nie produkt, ktory OBSAHUJE tea tree. Take produkty maju zvycajne mizive mnozstvo :)

Ved vyskusaj a daj vediet.

Veronika28

Ahojte, bohuzial aj ja sa musim pridat ku konverzacii nakolko pred 4 mesiacmi som tiez dostala herpes po prvy krat :( Dostala som ho od priatela, ktory ho mal na pere.Prvy krat som nemala ani len potuchy co sa somnou deje.Najprv som bola chora(co je jeden s prinakov prichadzajuceho herpesu) a o 3 dni neskor som zacala mat strasne bolesti, nemohla som sediet poriadne, chodit, spat... Od bolesti som plakala !!! Hned na druhy den som isla k sukromnej doktorke a povedala o co ide.V prvom momente som si niak neuvedomila co to pre moju buducnost znamena.Dala mi lieky,niaku masticku a doporucila kupel v slanej vode.Vyliecilo sa mi to(myselal som,ze uz je po tom), ale o mesiac neskor to prislo zase, potom zase a takto to uz trva 4 mesiace :( Uz to neboli tak ako prvy krat,ale psychicky ma to nici!!!Teraz ideme s priatelom na Valentinsku dovolenku, velmi sme sa tesili, ale dnes sa mi objavil zase ten prekliaty herpes a mam 100 chuti to cele zrusit :(tiez mam problemy s mocovymi cestami dost casto a este toto.. Som nahnevana na cely svet. :( :(

jklmnop

ja mam tiež skusenosti, aj som rok uživala asi hore uvedene lieky, pol roka som mala pokoj a teraz sa herpes vratil asi po 5-ty krát :(
zevraj sa vyliečiť nedá,len liekmi potlačiť. Mám doma takú nahrievaciu lampu, asi z teleshopingu a tá pomáha proces liečenia a zahojenia urýchliť, ale aj tak to menej ako týžden nikdy nie je... držím všetkým palce