DOMOVNIK, ODOBRATIE KLUCOV OD VCHODU

Príspevok v téme: DOMOVNIK, ODOBRATIE KLUCOV OD VCHODU
stazovatelka

Dobrý deň, viem, že to sem nepatrí, ale neviem kam sa mám s týmto obrátiť. Bývam v paneláku a náš domovník už asi tak pred 7 rokmi vymenil zámok na zadnom vchode do bytovky. Má na to právo? Každý kto k nemu prišiel s prosbou o kľúč ho nedostal, vraj preto, že tam je potom špina keď sa tamaď chodí/pričom každý obyvateľ vchodu umýva aj túto časť chodby keď má službu/. Stalo sa nám, že horela elektrika bol to dosť veľký požiar neviem ako by sme utekali všetci jedným východom ak by to bolo potrebné, preto chcem vedieť či existuje nejaký zákon alebo vyhláška podľa ktorej nemá právo na výmenu zámku a na to, že nám zabráni používať tento východ. ďakujem

stazovatelka

Keby to bolo také jednoduché. Tu sú všetci ticho, nič nespravia a ja som malá ryba na to aby som niečo také zorganizovala

neva

Čo keby sa stala nejaká nehoda, alebo by vznikol požiar, ak by sa nedalo uniknúť predným vchodom, kto by niesol zodpovednosť za vyhasnutý život v takomto prípade??!!! Je to hrubá nezodpovednosť! Obrátte sa na bytové družstvo t.j. na správcu bytu, keď si domovník nedá povedať.

stazovatelka

suseda, u nás by niečo také nebolo možné. Ja mám 18 rokov a púšťam sa do toho sama, pretože moji rodičia a aj ostatní obyvatelia sú ticho a nič im nepovedia pričom to vadí každému. Chcem to vybaviť ja s kamarátkou nech sa tu už niečo konečne pohne pretože to nie je normálne ako každý čuší. Chcem mať proti nemu fakt silné argumenty, chcem mu povedať do očí aké zákony porušuje aby nám kľúče musel dať. Inak niekto mi radil zavolať hasičom, že aj oni s tým niečo možu spraviť pretože on nám vlastne neumožnil používať únikový východ.

suseda

My sme mali podobný problém, vymenili sme domovníka a teraz sa meníme každý rok je jeden sused domovníkom. Spojili sme sa viacerí susedia, zámok sme prevrtali a vymenili a kľúče majú všetci./aj on/

stazovatelka

Správcu? aj to je on. No s tými klúčami to bol nápad jeho pošahanej manželky. On je ako človek super, len škoda, že je pod papučou. Potrebujem nájsť nejaký zákon alebo vyhlášku, kde sa o tom píše aby sme mali argumenty proti nej. ufff stašná mrcha to je