vakcina proti zltacke- poradte prosim

Príspevok v téme: vakcina proti zltacke- poradte prosim
malickasom

Pred 6 tyzdnami som bola ockovana proti zltacke- prva davka. Na dalsiu vakcinu som sa dohodla s lekarkou na zaciatok tohto tyzdna. Lenze ja mam nadchu a herpes, cize musim pockat. Navyse mam ale dostat buduci tyzden menzes. Bude to mat nejaky vplyv ak sa druha davka odsunie o tyzden az dva? Tie vakciny nie su lacna zalezitost tak by ma dost stvalo keby som tu prvu dostala zbytocne. Navyse musim stihnut vsetky tri do leta! ked mi bude lepsie tak utekam sa pytat k lekarke, ale ak by ste mi vedeli poradit prosim napiste :-) diky

veveveve

malickasom, to nie je dat si pichat nejaku somarinu. Je to jedna z mala vakcin, ktore povazujem za potrebne, zltacka nie je sranda a mozes ju dostat hocikde.
Ak to odsunies 1 tyzden, nic sa nedeje. Odsunutie druheho tyzdna kvoli menzesu je uplne nepotrebne, nic to s tym nema, takze pokoj.

sign

nie nevadi ked ta zaockuje neskor. ja som tiez bola chora ked mi mala dat druhu davku tak ma zaockovala az za dva tyzdne,a tiez som mala menzes...pohoda,neboj :)

malickasom

dakujem za odpoved :-) ale ja chcem ist v lete do azie a musim sa zaockovat... vraveli mi ze vakcina je uz na cely zivot (???) inak by som si nedala pichat nejake somariny len tak z dlhej chvile... neviem no... sak uvidime...ked tam dostanem zltacku tak zazalujem nejaku farma firmu :-D

RNG

nemyslim ze odsunutie o tyzden na druhu davku zmeni na veci privela.
O com ale pochybujem je celkove ockovania proti zltacke, lebo ich vysledky su dost kontraverzne v praxi.