menštruácia a antikocepcia

Príspevok v téme: menštruácia a antikocepcia
lienka10

prosim velmi o pomoc fakt velmi..mam problemy s nepravidelnou menštruaciou a mam 19 rokov..bud mi vynecha mesiac a potom mi pride a mam len take slabe aj ked 6 dni ale len take slabe gynekologicka mi dala antikoncepciu aby sa mi to ustalilo ale ked som u nej bola na kontrole som mala kramy takze som mala zacat brat o mesiac a teraz nepreslo ani 20 dni od mojej poslednej menštruacie a dostala som kramy ale neviem ani sama ci to je ze normalne kramy alebo len vytok a neviem ci mam vziat prvu tabletku z balenia alebo nie, stalo sa vam to niekedy prosim alebo co si myslite prosim napiste

katu5ik

slečna z bb, aj ja som z bb:D:D... prve tri mesiace sa moze objavit krvacanie mimo cyklu, kym sa to da do poriadku:) riadne ber dalej:):)

slečna z bb

ahoj lienka :) ja som asi podobny pripad ako ty ....mozno este divokejsi...ja proste beriem teraz prve balenie v zivote ...a menstruaciu som mala asi ani nie pred dvoma tyzdnami a zase krvacam ...ale dobreiem balenie aj tak.... bez prestavky ...aj ty radsej ber....nech sa deje co sa deje...samozrejme ak ti doktorka nieco ine povedlaa tak........a vela stastia ;) a ozaj chodila si aj na injeksie ked ti dlho nechodili ???

lienka10

katu5ik ani nevies aka som ti vdacna ze mi pises by som si sama neporadila...ale stale vaham, vies nezeby som ti neverila ale chapes, je to take cudne..ja som mala kramy ok a potom mi vynechalo mesiac a potom zase ok a potom o 2 - 3 mes zase vynechalo a na dalsi som mala akoby len jeden den ale to bolo skor spinenie a potom o 2 tyzdne som mala kramy 6 dni ze normalne ale strasne slabe a potom som sla na gyndu a mi dala tie tabletky ... a teraz fakt ze nepreslo ani 20 dni a mam tote vytoky take jak pred kramami ale je tam aj trochu krvi. tak ja asi vezmem..ne? uz ti asi idem na nervy:) ale ta je to hrozne :) fakt. a mam jeanine...uzyvala som ho raz asi pred 1,5 rokom ale to preto ze som mala cystu tak som brala polroka na upravenie a prevenciu a potom som vysadila a teraz mam aby mi upravilo cyklus. ta uz nech sa podari bo ma trafi tu z toho... tak ja dufam ze tym nic nepokazim ked dnes vezmem.

katu5ik

a ty mozes kludne pockat kym nezacnes krvacat poriadne..ked chces:).. ale aj tak by som to dala do piateho dna....

inak, ja ked som raz atk vysadila kvoli operacii, tak mi prisiel menzes normalne pocas prestavky ale potom nechodil...už mi mesiac meskal (po vysadeni je to normalne, vajecniky mozu docasne "zleniviet":D), sla som za gynkošom na vyvolávačku a zistit ci nie som tehotna, nastastie nie:D:D... a ked som sa ho pytala, tak mi povedal, ze do 10 dni menzes pride a hned ako zacnem spinit si mam dat tabletku... ale tam islo aj o to, ze ja mam priatela a tak..vies... :)...

katu5ik

ja by som si dala..mozes si dat medzi prvym az piatym dnom menzesu..inokedy sa neodporuca, inak ti to rozhasi cyklus este viac... normalne si daj tabletku , menzes sa ti potom pozastavi ako keby, vdaka hormonom..a mozno budes spinit... je to individualne... ja som si dala v prvy den vytoku a potom sa mi to pauzlo a v strede cyklu som mala spinenie, ale pocas 7dnovej prestavky menstruacia prisla ako mala a bola aj silnejsia - to je co povedat, lebo ja mavam velmi silnu a bolestivu..aled zvladla som a to sa ti potom upravi... aku antiku maš?... vsetko je to individualne, fakt..ale na tvojom mieste by som si tu tabletku dala... ak je to taky vytok, ktory mavas pred mens... ja som mavala hrozne nepravidelny cyklus... kludne aj dva tyzdne menzes a o 10 dni zase a takto... a teraz pohoda:)..

lienka10

katu5ik este ta prosim vies, dnes mam len hnedy vytok tak neviem ci mam zobrat sak to mam jedno kedy zoberem ne? ono sa to samo upravi podla toho..nic tym nepokazim a pohlavne este nezijem takze na toto ohlad brat nemusim..len aby sa tam daco nepokazilao bo moj cyklus je hrozny...dokelu