SKOLA

Príspevok v téme: SKOLA
sarah18

prosim vas aj ked je to blba otazka ale napiste mi ti co uz ste skoncili skolu, ubehla vam stredna rychlo ?? teraz som tretiacka a myslim ci ten rok a pol rychlo podla vas ubehne alebo vam ubehol??? prosiiim napiste lebo uz ja to fakt nezvladam stale sa ucit,,ja uz chcem mat po vsetkom a uzivat si zivota..ist do zahranicia a tak... ja uz chcem mat po tom :( .. prosiim napiste ci vam to ubehlo rychlo od tretej triedy. :(

igua_

mne stredna ubehla hrozne rychlo.tiez sme neboli najlepsi kolektiv. az na dozvukoch som sa zacala kamaratit so spoluziakmi, s ktorymi sa stretavam dodnes. gympel ma inak hrozne nebavil...kazdy den do skoly, hladna som bola, spat sa mi chcelo, cestovat som musela, sem tam sa aj ucit :P
teraz som na vyske a doslova si to uzivam. vyska je super. teda aspon ta moja. je lepsia ako stredna, zakladna aj skolka dohromady.

mia90

jasne ze ubehne rychlo, ani si to neuvedomis, az ti bude smutno. vies je rozdiel ked budes musiet chodit kazdy den do roboty, musis prist na cas, kazdy jeden priestupok môze mat nasledky, a v skole?ked si sa chcela uliat zasla si za doktorkou zakaslala si a bola si tyzden doma, ked si prisla neskoro vyhovoriala si sa na meskajuci autobus, alebo ze si zaspala, nepocula budik, ale v praci ti taketo veci nebudu prechadzat a ak si budes chciet udrzat miesto dvakrat si rozmyslis ci si to dovolis.ja sama si teraz take veci uvodomujem, pretoze sa rozhodujem ci ist na vysku hned, ci nie, ake to bude ked budem uz zodpovedna za seba.dakedy by som chcela chodit do skoly stale, lebo sa staraju o mna druhi.ale clovek sa tiez musi postavit na vlastne nohy:)

naturelka

Musím ti povedať, že v treťom ročníku na SŠ som mala podobné pocity, aké máš teraz ty. Veľmi som sa tešila na to, kedy už skončí celá SŠ a nakoniec som aj tak išla na VŠ.Poviem ti,že čím je človek starší,tým mu čas rýchlejšie ubieha.Tak si to teraz užívaj,lebo už sa tak dobre nebudeš mať.Zatiaľ je tvoj život len o učení, aby si sa mohla pripraviť na tých dalších 40 a viac rokov v práci...a nakoniec keď už budeš pracovať, budeš veľmi rada spomínať na to, ako dobre ti bolo v škole :)

mia90

no na zber ovocia ta agentury neoklamu, pretoze je to jedine kedy platis poplatok az po prvej vyplate.lenze je to aj riadna makacka, tam som sa stretla s ludmi co boli v skotsku na jahodach.a mali tiez dost z toho,zili v nejakych bunkach kde behali svaby,do obchodu to mali dost daleko,no skratka na farmach to bezi podobne ci je to uz GB alebo nejake spanieslko.tam som chcela aj ja vzdy ist, ten jazyk sa mi moc paci.mozno je to viac realnejsie s tou pracou,kedze aj taliansko su to primorske krajiny,a chodi tam dost ludi.len vraj to ubytovanie je tiez drahe,ale v hoteloch to vraj maju zadarmo.no na mesiac isto neberu,ale vsade kde pôjdes aj ked cez agenturu tvrd ze ides minimalne na tri mesiace.lenze tam ta nemôzu dlhsie drzat ked nebudes chcet, cize môzes odist kedy chces.no do hotela chyznu,to som mala pôvodne robit aj ja,mala som za to zaplatene v agenture nie moc malu sumu a nakoniec som robila to co som si musela najst sama.a na tie chyzne si teraz tiez uz mozu vyberat.

sarah18

len ked v zahranici nemam nikoho znameho :( ja som rozmyslala o taliansku alebo spanielsku..tam ma to strasne laka lebo mam rada slnko, teplo... a aka agentura obera ludi o peniaze?? a o tom taliansku alebo spanielsku si co myslis? lebo ja fakt neviem ..kazdy mi hovori nieco ine..ja mam 18 a cez leto by som chcela ist.. ale asi na mesiac neberu, ze?? len take nieco lahke ako do hotela robit chyznu alebo zber ovocia a tak..

mia90

budem mat 19.cez leto som sla do GB.len ak sa tam rozhodnes ist prosim ta nechod cez agenturu,by som ti napisala aj aku,ale aby som neporusila pravidla:Dak mas dakoho znameho je to v pohode.tam tie agentury len zodieraju,pytaju peniaze za to za to, a zbytocne za ubytovanie moc platis.ale ked je tam clovek dlhsie tak sa uchyti,a ja som chcela ist na leto,ale prisla som tam akurat v sezone,a na zaciatku krizy,len vtedy sa to este tak nenazyvalo.skratka prepustaju nemaju peniaze.tak mi to tam bolo povedane.dakto ma stastie,ale myslim ze tych je menej.treba skusit,ale zacni setrit.zaciatok je dost draha zalezitost:D

sarah18

a kolko mas rokov? ja by som tiez strasne rada isla niedke do zahranicia cez leto ale tiez zase tam asi moc vyuzivaju..ale chcela by som to skusit..sak sme v eu..:D mame moznosti tak preco to nevyskusat :) ...

mia90

jasne ze ubehne rychlo by som povedala ze este rychlejsie, a tak ako pise sisi ci uz pôjdes na vysku alebo do prace tak si povies ze radsej by si sla na strednu, bola som v zahranici mesiac a tiez to nie je bohvieco.kazdy to vidi len vidinu mat moc korun.ale to je tiez omyl:)

sarah18

sisi - mozno trosku mi to chybat aj bude ale urcite budem radsej mat uz po tom vsetkom .. jaaj a ten pocit ze teraz su vsetci s vskole a ja uz nemusiim na to sa strasne tesim