Ľahka vysoka skola

XadamX

Už dlho tu nie je nič písané, ale chcel by som zase oživiť túto tému, lebo je momentálne pre mňa aktuálna. Ani ma tak veľmi nezaujíma, ktorá škola je najlahšia ako to, že na ktorú VŠ je ľahké sa dostať, pretože všade zohľadňujú maturitné vysvedčenie a to mám hrozné /v priemere sú to len trojky dokonca jedna 4/možno toto vysvedčenie vyzerá, že sa neviem učiť, ale ja nie som LOOSER a preto vysokú školu CHCEM. Chcem si ňou dokázať SEBE a okoliu, že na to mám. Preto prosííím veľmi o radu, z ktorej školy budem niečo mať a dostanem sa tam????? Život ma už prefackal na toľko, že viem, že sa tam budem musieť držať zubami nechtami a usilovne učiť. Ak mi niekto odpíšete ďakujem každú radu si cením. S pozdravom Adam

swisitica

swistica: ty porovnas??..z toho mi vyplyva, ze si asi studovala na KU potom...ty si sikovna, ked si stihla tolko VS :)..a ja ked studujem na KU..tak hodnotim asi podla coho?? jedine podla vlastnych skusenosti...ja netvrdim, ze sme ta naj VS na slovensku..ani si to nemyslim, lebo to nie je pravda...ale studujem tu, som poctiva studentka, ktora touto skolou len tak "nepreplava" , a preto ma dokaze riadne rozhodit, ked niekto napise, ze sme najlahsia ci najhorsia VS...
pokial ma pamatam neklame, boli teraz hodnotene VS kvoli akreditacii..a tom, ci skola bude univerzitou alebo nie...a KU tam neobstala ani zdaleka najhorsie...
a ti profesori...vies presny pocet, kolki od vas presli k nam?..bolo ich zopar predpokladam a bolo to uz asi davnejsie...KU je mlada vysoka skola..nemala na vyber..asi musela brat toho, kto prisiel..aby sa ako tak rozbehla...ked som bola u nas na roznych konferenciach...alebo ked pocuvam prednasky...mne sa ti profaci hlupi nezdaju...prave naopak :)

swistica

ewelin: rozdiel medzi mnou a tebou je v tom, ze ja porovnavam, hodnotim a analyzujem a ty si nevidis dalej ako je spicka nosa. Predstav si ze ja som sa nikde nedocitala to co pisem, to su moje vlastne skusenosti, a vidim ze ludia z KU su na urade prace, pretoze zamestnavatelia ich zivotopisy neberu vobec do uvahy. To ze ty nechces akceptovat jasne argumenty, a hodnotis ich vetami typu ,,jedna babka povedala" je tvoja obmedzenost. Vies ak niekto tych ucitelov zazil, tak si ich vie ohodnotit a vie dovody preco sa ich s radostou zbavili (a boli to naozaj vazne dovody). A to ze ich v ruzomberku napriek tymto znamym dovodom prijali, tiez o nieco svedci.
A este jedna vec ktora je dost taka iritujuca, ked si tato ,,skvela" institucia da do nazvu slovo Katolicka, tak nech sa toho katolicizmu aj drzi a neprima a nezamestnava tam ludi, ktori pocas socializmu boli najvacsimi odporcami cirkvy a ani teraz sa nedrzia zasad katolicke ucenia.

ewelin28

swistica....ja som do teba nevyryvala..len som sa ta opytala..ci mas nejaky titul.to je cele...lebo vela "mudrych" ohovara kadejake VS ..ale hlavne ze oni ani jednu nedokoncili..to len tak na okraj..nechcela som sa ta v tomto ohlade dotknut.
dalej....ty ako student, ktory prisiel zo strednej skoly na vysoku...si hned vedela..kto z profesorov je aky mudry hej?..inak..musim podotknut..ze ja teraz hovorim.a obhajujem..odbor manazment..teda tychto profakov....ako to funguje na inych odboroch..aka tam je uroven to uz neviem...a ze tvoja skola niekoho vykopla a oni sli na inu skolu...to je veta typu..jedna babka povedala..takze vies..to su take argumenty...ale dobre..
no neviem kde si sa docitala, ze z KU stidentov nikde neprijmaju..ja viem len o jednom mieste..a to nie je zamestnavatel.ale VS..ktora na druhy stuper neprijma studentov z nasej skoly..ale hlavne je ze "tato VS" urovnou nesiaha KU ani po clenky...
ja tu studujem...dost sa ucim..a nepamatam sa na skusku..kedy som sa ucila 3A4....jasne..su taki studenti..ktori idu na skusku..s tym ze si to cele ani neprecitaju..a urobia ju..ale to je na kazdej skole..dokonca aj na UMB..ktora je vraj najtazsou ekonomickou vysokou skolou..
ono do velkej miery zavisi vsetko od pristupu studenta..pokial je to lajdak..hlupy..aj tak ten titul moze mat..rovnako ako ten, ktory sa uci ako blazon...a ked je clovek sikovny..nezalezi natom..aku ma VS..alebo odbor..osobne poznam zopar velmi uspesnych absolventov KU :)

swistica

ewelin: moje tituly tu neries, mam ich trosku viac ako ty, ale to je momentalne irelevantne ....Vyrivanie druhu ci mam alebo nemam nejaky titul je z tvojej strany ubohe.
Nastastie som sa vyhla studiu na KU, ale myslim ze pomenovanie katolicke uciliste je opravnene. Chces vediet preco? Pretoze vsetci ucitelia, ktorych vyrazili z mojej VS ucia prave v Ruzomberku, a viem ze ich pedagogicke aj odborne schopnosti boli ubohe, publikacna cinnost takmer ziadna. Chces vediet preco je to katolicke uciliste? Pretoze ked si pozries odborne zborniky a programy konferencii tak tam nie je takmer niktu z KU. Este stale chces vediet preco? Pretoze ak budes citovat v odbornej praci niekoho z KU tak ta v posudkoch vysmeju. A tiez vidim praktikantov z KU ktori praxuju u nas v praci, nevedia nic ale absolutne nic. Skusala si niekedy pocuvat rozhovory studentov ktori cestuju zo skusky na KU? Tak si ich vypocuj, a ak mi chces povedat ze naucit sa tri A4 na skusku, resp. ze vyucujuci zapisal znamku do indexu bez skusania ma uroven, tak potom sa nevyjadrujem. Mam ti napisat este dalsie argumenty alebo si to uz pochopila?
Pre vsetkych ktori zvazuju ze pojdu studovat na KU, prosim vo svojom zaujme tam nechodte, lebo uz nastastie existuje dost zamestnavatelov, ktori nezamestnavaju absolvetnov KU.