plúcne choroby

Príspevok v téme: plúcne choroby
vysoka

V novembri 08 mi CT preukázal prítomnosť nodulusu veľkosti 3krát6 mm na spodnej časti pravého pľúcneho laloka. Odborná lekárka sa vyjadrila, že na liečbu v tomto štádiu sa "nič nedáva", aby som prišla o pol roka. Mne sa však stav nezlepšuje, naopak, už mám pocit zhoršenia - pocit nepohody a občasného pobolievania v krajine pľúc, na obidvoch stranách, nehovoriac o psychickej nepohode. Mám 59 rokov, som absolútna nefajčiarka, nepohybujem sa v toxickom /zadymenom/ prostredí, vrodine nikto netrpel na ochorenie pľúc. Prosím o pomoc, prípadne o radu: naozaj neexistuje liečba takéhoto prípadu? Ostať pasívne čakať, zvlášť keď sú chorí vyzývaní k čo najskoršej návšteve lekára v záujme rýchlej diagnózy a následne liečby? Viac, ako predtým kašlem a s dychom je to tiež horšie.K mojim ťažkostiam s pľúcami sa pridružili i nepravidelné tlaky v záhlaví- neviem, či to má súvislosť. Bolesť v chrbtici nemám.Prosím o radu. Ďakujem.Vierka

mira

Najčastejšou príčinou tvorby utvarov v oblasti pľúc je zahlienenie. Vidíme to i u p. Havla. Vystríhaj sa všetkých zahlienujúcich potravín. V prvom rade je o mlieko a všetky výrobky z neho. Potom biela múka, sladkosti, živočíšne tuky a priveľa ovocia.
Jedz hlavne zeleninové jedlá a z celých obilných zrn,strukoviny, ktoré prečisťujú. Budeš sa cítiť lepšie.