Rakovina krčka

jaja-jaja

pokračovanie : lekárka mi povedala, ke´d išla písať správu po vyšetrení, že to vôbec nenaväzuje na moju diagnózu. Ako keby išla písať správu úplne inému pacientovi.

jaja-jaja

Ja som mala ranku na krčku mat.nebol to u mňa rúžový výtok, ale znaky po krvácaní. tabl. na vkladanie mi nepomáhali a tak som 6 mesiacov poctivo užívala produkty doplnkovej výáživy, ktoré mi boli doporučené. Po kontrole po tých 6-tich mesiacoch, mi lekárka povedala, že to mám krásne zahojené a že sa stakým niečim ešte nestretla. V decembri 2008 som bola na kontrole po roku a všetko je v poriadku. Ale celý rok som užívala produkty ako prevenciu. Prevencia je veľmi dôležitá a netreba na ňu zabúdať aj vtedy, ke´d nemáme problémy.

dobrotka :)

No tak to mas zvlastneho lekara, ked z ruzoveho vytoku usudi, ze ide o rakovinu krcka maternice a hned ta posiela na biopsiu. Ruzovy vytok som mala aj ja, ale mala som to z antikoncepcie, ktoru som brala prvy mesiac. Objavil mi aj ranku na krcku maternice. Pozrel mi na to mikroskopom a povedal ze to nic nie je a neposielal ma na ziadnu biopsiu...Neviem, ci len mne sa to zda cudne, ale hned ked zahlasim lekarovi, ze mam ruzovy vytok po styku alebo nejake medzimenstruacne krvacanie ma bude posielat na vysetrenia pod narkozou? Ved narkoza tiez so sebou prinasa nejake rizika...alebo ta pozeral ten doktor? nepovedal ti este nieco?

musska

ak chodis kazdy rok na cyto, neboj sa nicoho, nemas rakovinu:)krcok moze byt zapaleny, alebo mas nejaky skaredy zapal, alebo hormonalne problemy, nic sa neboj:)

tina82

...myslim že Ti zoberú len kúsok tkaniva na rozbor a tam zistia či je niečo na krčku....možno tam máš len ranku, ktorá po styku krváca .... a doteraz si mávala stery z krčka dobre?

trina

konizaciu nespomínal, zapal asi mam. dal mi ATB.a tiež vag. tabletky.vravel že automaticky ked krvacam po styku musim podstupiť to vyšetrenie pod narkozou. odber vzorky...alebo niečo pod.v sprievodnom lístku mam napisane...prosím o frakcion curr a exciz....tak neviem...

tina82

mne brali vzorku ambulantne u gynekologa a dalo sa to vydrzat...je ale rozdiel co ti idu robit...či biopsiu alebo konizaciu...nevieš?

tina82

Ahoj trina....myslím že by si sa nemala hneď znepokojovať, pretože už vôbec nemyslím, že keď máš ružový výtok, máš rakovinu...je to hlúposť a tvoj doktor asi nevie ako sa pristupuje k pacientom...v prvom rade by som zmenila doktora a dala sa poriadne vyšetriť...pokiaľ nemáš zápal a ružový výtok by bol práve kôli tomu, daj si spraviť ster z krčka maternice a potom uvidíš....ak budeš mať zhoršené výsledky pošlú ťa na biopsiu a podľa toho zistia čo je s tebou...rakovina krčka nevznika zo dňa na deň...má dlhší priebeh a pokial chodíš pravidelne na vyšetrenia určite by už doktor zaregistroval že niečo nie je v poriadku...nestresuj a držím palec nech je všetko ok :-)