Extrasystoly

Príspevok v téme: Extrasystoly
lalalalla

V poslednej dobe mavam hlavne vecer a rano pri prebudzani take neprijemne pocity na hrudniku take poskakovania srdca , proste citim nejaku arytmiu...docitala som sa o extrasystolach a aj o tom ze nemusia byt az tak nebezpecne.. lenze ja to mam aj viac krat za minutu potom aj hodinu v pohode a potom zas... bojim sa strasne toho ci mi nemoze zlyhat kvoli tomu srce alebo podobne.. bola som s tym aj na pohotovosti lenze akurat vtedy som ich nemala.. objednali ma na holtera lenze pokym na neho pojdem sa zblaznim od strachu.. dneska som bola na ergometrii a vsetko v poriadku... az na dychavicu.. co si o tom myslite ? mam sa stresovat? uzivam betablokator a magnezium..

tetulkaa

Posledne tri mesiace som v dost velkom strese, uživam magnezium aj b6, pijem medovku,rumanček...lenže na mna to všetko dolieha až velmi...neviem ako mam opisat problem,ktorý mam, ale normalne mi bije srdce a zrazu citim take akoby vybrovanie na hrudi, zvláštny strach, horučava v tvari a akoby srdce výnechalo jeden-dva udery.... bojim sa že mam chore srdce....može to byť aj zo štitnej žlazy ??? občas mi akoby vyrážalo dych a musim zakašlat...bola som na preventive a krv bola v poriadku....treba nejake extra vyetrenie ??? alebo mi pomoze len cvokar ?????

pepo950

Zdravím. Áno, je pravda, že exstrasystolie sa objavujú tak ako u mladej tak aj u staršej populácie. Príčiny lekári nepoznajú, preto liečia príznaky. Avšak vo svete ešte existujú lekári a výskumné strediská, ktoré kašlú na farma biznis a skúmajú pravú príčinu ochorení. Jedným z nich je Dr. Rath, ktorý zaviedol pojem cellular health a zistil, že príčinou mnohých ochorení (hlavne civilizačných) je nedostatok vitamínov a minerálov. Mnohí z biológie poznáte túto postupku: bunka-tkanivo-orgán. Teda ak ochorie orgán, vždy je to na bunkovej úrovni. Bunky tiež potrebujú z niečoho žiť a ich hlavným zdrojom príjmu pre správne fungovanie sú minerály a vitamín. Dnes už dobre vieme, že naše potraviny (ovocie a zelenia dozrievajú v kamiónoch bez slnečného žiarenia) obsahujú veľmi malé množstva minerálnych látok a vitamínov. Z dlhodobého hľadiska sa to prejaví narušením funkcie nejakého orgánu (napr. srdce a extrasystolia). Ak začnete tieto látky dopĺňať, po čase by sa mali funkcie orgánu obnoviť do pôvodného stavu alebo zminimalizovať poruchu funkcie. Je to bohužiaľ fakt, ale zároveň je to aj vedecky dokázané. Tu je odkaz na to, o čom píšem: www4.dr-rath-foundation.org
A môžem potvrdiť, že to funguje. V jednom príspevku sa hovorí o 6-8 týždňoch, no v štúdii sa uvádza po dobu 6 mesiacov a výsledky by sa mali dostaviť, len treba trpezlivosť a pravidelnosť, čo je základom úspechu. Vypíšem základné minerálne lárky: horčík, koenzým Q10, draslík (s draslíkom pozor, môže byť aj spúšťaž, ak je ho v tele veľa), L-lyzín, vitamín C, vitamíny B (B komplex) a taurín. To sú také základné prvky, ktoré by Vám mali pomôcť. V štúdii Dr. Ratha sú napísané aj množstva na každý deň po dobu 6 mesiacov. Výsledky sa nedostavia hneď ako pri liekoch, no pravidelnosťou by sa extrasystolia mala zmierňovať až vytratiť. Tak veľa trpezlivosti a pravidelnosti. Ak budete brať tieto doplnky, nič tým nestrátite, len získate a zväzú sa popritom aj iné orgány.

Vladimír1

Extrasystoly jsou vyléčitelné do 4 - 8 týdnů jen výživou. Zdravím, jak jste sami zjistili při kontaktu s lékaři, oni příčinu exrasystol neznají, ale vesele předepisují léky jako Rytmonorm, antidepresiva, opakovaně dělají ablace a případně i operují kardiostimulátory. Nic se tím nezmění a vy s tím podle nich musíte žít. Přitom je skutečná příčina arytmie známa. Je to nedostatek určitých minerálů a vitamínů v těle, bez nichž nefunguje přenos řídícího signálu do části srdečních buněk a ty začne pracovat nepravidelně. Čili příčina je ve výživě a jen úpravou výživy se dají extrasystoly i jiné druhy srdečních arytmií vyléčit během několika týdnů. Mám již mnoho takto vyléčených klientů. Používám přístroj, který změří, kolik pro zdraví důležitých minerálů a vitamínů v těle máte a kterých konkrétně máte nedostatek. Existuje přímá souvislost mezi nedostatkem minerálů v těle a konkrétními nemocemi. U extrasystol je tato souvislost naprosto zřejmá a prokazatelná. Kdo by měl zájem, může mne kontaktovat na čísle 00420 608 155 338.

Stano223

Mna tie zasrane extrasystoli nicia uz 3 roky.Mal som pred mesiacom operaciu teda ablaciu a hovno my to pomohlo a to my robili v Mnichove.Tak som zvedavy ako to pojde dalej a ci sa moj stav zlepsi.Ma niekto skusenosti s operaciou aku som mal ja,ked ano ako dlho to trva kym sa to upravi myslym tym extrasystoli mne lekari tu v Nemecku hovorili ze to moze trvat aj 3 mesiace tao uvidime dufam ze do vtedy sa nezblaznim

Trkvas123

Ja trpim extrasysostalami uz 3 roky bol som na operaci ale v podstate sa nic nezmenilo katetizacna ablacia my vobec nepomohla teraz len lieký dva druhý betablokatorov a lieky na riedenie krvy uz som stoho na nervy ked pridu extrasistoly.ma niekto skusenosti s mojou operaciou ci mu to pomohlo alebo sa to zhorsilo som mesiac po operacii a trpim jak hovado

Katka69

Ahojte všetci, zdieľam s vami váš problém, ktorým sú extrasystoly. Tiež ich mávam už niekoľko rokov, ale dostalo sa mi pomoci od jednej internej lekárky. Povedala, že to má veľa ľudí, ale tí ktorí majú citlivý neurovegetatívny systém ich pociťujú. Preto je účinné liečiť nervový systém a nie srdce. Naordinovala mi najnižšiu dávku Egiloku spolu s polovicou tablety Neurolu a asi po troch dňoch úplne prestali. lieky som uživala pol roka a extrasystoly už nemám niekoľko rokov. Je pravda, že teraz sa znovu objavujú, tak asi znova navštívim p. lekárku. Veľa zdravia prajem.

miro1360

Aj mňa prenasledujú komorové extrasystoly. Začalo to havárkou kde ma totálne rozbilo, po havárke z dôvodu všetkých zlomenín ešte masívna pľúcna embólia, ktorá preťažila pravú komoru srdca. Po vyliečení na warfaríne 1 rok a počas toho obdobia extrasystoly, pri námahe, alebo v kľude, to je jedno, prídu nečakane. U námahy častejšie. Niekedy slabšie, niekedy až elektrizujúce. Je to nepríjemné a často obmedzujúce (hlavne pri cvičení). Čo všetko som skúšal, zaradiť do jedálnička viac zeleniny/ovocia - nepomohlo, doplnky vitamínov B - nepomohlo, kompletne všetky vitamíny - nepomohlo, draslík, magnézium, jód a podobné minerály - nepomohlo, vynechať čaje a nahradiť to len čistou vodou - nepomohlo.
Čo na prvý pohľad pomohlo? - pomalý nárast fyzickej aktivity - tzn. rýchlejšia chôdza, neprekračovať pulz 120, ideálne okolo 110. Ale ani vtedy neprestali, iba som o niečo viac výkonnejší ako mesiace po tej autonehode (spolujazdec predsa dopadne najhoršie).
Čo ES zhoršuje? ... v prvom rade vyšší tlak - tzn. všade kde sa k nemu príde - silové cvičenie - to na ES mne osobne nepomáha, ale potrebujem cvičiť, tak sa bez toho nezaobídem. Ďalej to zhoršuje adrenalín.
Čo neviem posúdiť ale ostatní písali tak káva, alkohol, cigarety (ale to ja neberiem takže to hovorili iní).
Od doktorov som počul, že existuje liečba - katétrová ablácia - ale robí sa iba pri ťažších stavoch. Pri občasných ES sa to nedoporučuje ešte riešiť. I keď kedysi ma tie ES tak naštvú, že by som tu liečbu bral hneď :D
Držím všetkým palce, nech vás to čo najmenej obmedzuje.

kamara

Cavinooo...zdravim vsetkych tachykardikov a extrasystolikov :-) :-) :-)....robim v zdravotnictve na smeny a pred rokom mi tiez zistili tachykardiu a dnes som bola na errgometrii a mala som tam obcas extrasysttoli,povedal mi dr ze je to normalne ze to ma kazdy clovek bezne a pri psych.zatazi sa to skomlikuje inak aj po vypiti vecsieho mnozstva alkoholu...bacha SLOVACI :-D :-D :-D

roman804

pridám aj moje skúsenosti aby som skôr ostatných upokojil.mne to začalo skôr tachykardiou,ktorú som mal prvýkrát po zvýšenej námahe,ale prešla prestala sama,po polroku znova,zase prestala, potom som náročnom stresovom období dostal extrasystoly v častejšom počte tie som si uvedomil až vtedy,myslím že tu a tam som ich mohol mať aj skôr,ale nevedel som o tom,kedže som nevedel o čo ide samozrejme som sa poriadne zlakol a išiel k známemu kardiologovi,on mi povedal ako viacerým tu ,že to nič nie je ,hlavne si to nevšímať, ale spomenul že tá tachykardia je už niečo íné a keby sa vrátila, tak si jú radšej mám dať urobiť,vusch košice,na to sa mi za dva týždne srdce celkom ukludnilo,niečo som si o tom prečítal aj tu,ale po mesiaci dvoch prišla dalšia tachykardia,tep v klude 200 a nechcelo to prestať ,tak som si volal záchranku,kde mi najprv urobili ekg a až tak mi dala urobiť zatlačenie-vagové manévre a hned to prestalo,naštudoval som si o tom viac a ak by bol tep ešte viac napr. 300-350 tak končím, hned som sa objednal na operáciu,ktorá sa dá myslím v pohode absolvovať, ale extra systoly mi už nejako ostali,samozrejme najpr som sa dosť sledoval,čo moc nepomáha,ale časom som sa vnútorne ukludnil,prestal som sa rozčulovať nad beznými somarinami a podobne,teraz asi trištvrte roka od prvých extrasystol mám dobré obdobie,sú iba sem tam a hlavne sa ich snažím nevšímať,hoci ja som senzibilný či aký,proste cítim každú jednu,najhoršie je to bud po najedení vklude alebo pred spaním-pri zaspávaní a podobne,takže všetkým odkazujem,hlavne klud nevsímať si to aj ked sám viem že som to až tak predtým nevedel a určite sa to zlepší prípadne aj zmizne,všetkým prajem veľa zdravia :-)