Pre tých, čo bývajú v paneláku

Príspevok v téme: Pre tých, čo bývajú v paneláku
tinka228

Pred 4 rokmi sme si vtedy ešte s priateľom (dnes už manžel) kúpili byt v paneláku na 2 posch. Obaja sme žili v paneláku aj pred tým s rodičmi. Ale takéto čudné správanie našich niektorých susedov nevieme pochopiť. Napr. našej susede, čo býva pod nami, vadí, keď si prášim deky z okna. Že jej zašpiním okno. Pri tom rovno popod naše okná ide dosť frekventovaná cesta a nad ňou je ďalších 6 bytov, kde taktiež všetci prášia z okna. Ďalšia naša suseda (balkónová) má tiež problém s tým, že si z balkóna prášim behúnik. Lebo ona suší prádlo na šnúrach vysunutých von z balkóna (byty čo nemajú balkón to majú takto namontované na oknách). Neviem prečo nesuší na balkóne. Tak som jej povedala, že či jej nevadí tá cesta pod oknami a ďalších 5 susedov nad ňou, čo vyhadzujú ohorky z cigariet, muškátové listy a taktiež si prášia veci. Vraj si ja mám ísť prášiť von pred vchod.
Keď som s malým na prechádzke vždy sa pozerám po oknách a ľudia si normálne prášia veci z okna. Ešte nikdy som nikoho nevidela prášiť deku pred domom. Ani pred tým, keď som bývala s rodičmi, sme s tým nemali problém. Čo si o tom myslíte? Sú divné naše susedy alebo my?

.

o rakúšanoch by som ako o poriadkumilovnom národe nehovorila.Mala som možnosť byť na jednej dedine na futbalovom štadióne a niečo ako smetné koše im nič nehovorilo.Všetky plástové poháre a papiere hádzali na zem a po zápase tam bolo jedno veľké smetisko.Keď už sme pri tých susedoch.Páčilo by sa vám,keby vám tri krát do týždňa nad hlavou vzdychali susedia v strednom veku a je jedno či je to vo vani,v spálni alebo v kuchyni.Deti už majú odrastené tak si užívajú.Mne to osobne nevadí,len mi je smiešne keď ich stretnem a mám ich pozdraviť.Vždy si ich predstavím pri "tom".

vikuska

Staci sa kuknut do rakuska, madarska, dalej na zapad radsej ani nejdem,tam neni ani smetko na chodniku.
Ale zas bola som v belgicku asi mesiac a tam nepoznaju take ze zbierat kakanice po psoch,velky pozor treba dat aby ste do toho nestupili,inak ale vsetko ciste,milacikovia nadovsetko.

majka_

prepac za ten vyraz, ale TRAFENE a PRASTENE su susedky. ved aj my normalne prasime veci z okna a co ma byt. no nebudem pre jednu deku chodit dole... co jej sibe? my mame susedu nad nami, co normalne cely smetny kos z okna vyhadzuje. ale nie v sackoch... rozobraty (cize spina, kosti a pod.).

ivanka_83

dd to si rovno mozete auto predat a chodit sockou...auto je od toho aby bolo k dispozici.vsade su vychodene travniky, nahadzane odpadky.tak neviem preco by malo vadit, ze mate na kusku travy kolesa....inak.nam poskrabali auto.lebo nam ho asi zavidia...ale starosti nam nezavidia...a co sa tyka panelaku-no ono sa vzdy mozete stazovat.vziat kameru a natocit mladika, co vyprazdnuje zalodok von oknom...alebo ked niekto ma sukromnu dielnicku v byte...ja som az v poslednom poschodi.nikto mi neprasi.a ani ja take veci nerobim.vyprasim na koberec a povysavam, ked uz.pocujem zasa chrapanie, alebo alkoholicka suseda robi v noci humbuk.parada.este ,ze sa stahujeme.je to ale o ludoch.vo svajciarsku sa nesmie ani vc splachnut po 22 hodine.zakony.a tak to ma byt

reee

kix-mas pravdu v zahranici je to uplne inak.hlavne smerom na zapad.v tychto veciach sa od nich musime este vela ucit.sme dost zaostali,ze neberieme ohlad na ludi okolo nas,hlavne nech sa zbavime nasho bordelu.

dd

a este k tomu vypustaniu pneu..sme ludia a vsetci mame usta, ked sa nam nieco nepaci, tak snad aj vramci spolunazivania vo vchode a susedskych vztahov by bolo rozumnejsie a urcite aj slusnejsie prist si to s dotycnym vykonzultovat.neviem teda, ako by ste sa tvarili Vy, keby Vam niekto toto spravi, ale nam ako mladej rodine s malym dietatom to veru tri razy jedno nebolo a to este stastie, ze sme na to prisli pri takej hluposti, ako je cesta na nakup!a o skode, ktoru nam tym dotycny "policajt" urobil, uz ani nehovorim, lebo keby to mam vycislit, tak nam "zarobil" pekne peniazky a slusne nervy k tomu..ja tiez susedom nevrtam do steny o 23.v noci len preto, ze si pustaju nahlas radio do neskoreho vecera a mne to vadi..

dd

zuzanka, nechcem sa hadat, len faktom je, ze pri nasej bytovke je sakramentsky malo park.miest a to tu vo vchode mame z cca 20bytov tak do 10 aut a uz tu nemame kde parkovat..otazka z mojho pohladu neznie, ci porusime nejaky predpis alebo nariadenie..otazka pre mna znie:kde si teda mame zaparkovat auto, ked ho nechcem mat 200m od vchodu, lebo mam male dieta???zdoraznujem, ze auto na tom kusku travy NEPARKUJEME STALE ale LEN KED NIE JE VOLNE PARK.MIESTO a ked sa nejake uvolni, preparkujeme sa!a bohuzial reserve sa da dat len pre ZTP...

kix

Bola som urcity ras v zahranici a tam som len decku zo stola chcela vyprasit a hned ma moja babka upozornila, ze to sa z balkona nerobi pre susedov. Takze to sa skutocne nema robit. problem je sme na to zvyknuti a robi to mnozstvo ludi a myslime si, ze ked nam tak aj my.
Vieme, ze zaprasime druhym okna, popadaju smeti, iba sa nad tym nezamyslame ved tak to robia vsetci.
Vsetko to je Vas pristup, ci s tym prestanete napriek tomu, ze ostatni susedia Vam to budu robit. A to ze volnku je prachu dost z ulice , smog... to uz je iny problem.