Kozmetika - testovanie na zvieratách

Príspevok v téme: Kozmetika - testovanie na zvieratách
somzasadneproti

To je vám to fakt úplne jedno? Investujete tisíce mesačne do kozmetiky, ktorá je testovaná týmto nehumánnym spósobom, aj keď sú na trhu rovnako kvalitné výrobky ktoré netestujú. Veľmi Vás prosím, obmedzte kupovanie týchto výrobkov! Chápem, chceme byť krásne, máme svoje obľúbené značky, aleee... stojí to za to? Toľko utrpenia? Po internete koluje mnoho zoznamov firiem, ktoré testujú, ale veľa krát sa tieto firmy objavujú aj na netestovaných zoznamoch. Tak čomu veriť? Vybrala som značky, ktoré su najobľubenejšie a ktoré na 99% testujú:
COTY- ČIŽE RIMMEL, ASTOR, MISS SPORTY
COLGATE-PALMOLIVE
GILETTE
JOHNSON
PANTENE
ALWAYS
PAMPERS
CAMAY
REXONA
DOVE
LUX
TIMOTEI
MAX FACTOR
SCHWARZKOPF
LOREAL(OKREM MAYBELLINE- TÁ NETESTUJE, A GARNIER POUŽÍVA IBA IGREDIENCIE TESTOVANÉ NA ZVIERATÁCH)
Viac zoznamov si môžete vygoogliť.
Samozrejme, ale neverím, že všetky firmy ktoré prehlásili že netstujú to aj fakt dodržiavajú.
Vynasnažte sa kupovanie týchto výrobkov aspoň obmedziť!
Ja osobne som si obľúbila dekoratívnu kozmetiku Maybeline, ktorá pravdepodobne netestuje. A na telo používam RYOR ktorý netestuje vôbec.
INŠPIRUJTE SA!
ďakujem

SOmZasadnePr

:D každému je to pri prvom pohlade jasnee :D

inak svorka vlkov by na mna nezautocila, keby nebola vyhladovena alebo by zo mna necitila strach :D

bingham

a co chces dat na pripomienky....ze zviera je viac ako clovek...nech sa paci...

len tak si skus predstavit...ze zijes v prirode...bez niakych vymozenosti....tvoje postoje a spravanie...by sa behom minuty zmenili...tak ako ostatnych co tu davaju zviera na rovnaku uroven ako je clovek...

SOmZasadnePr

ale inak týmto vaším útočením aspoň mňa utvrdzujete v tom, že zvieratá su oveľa viac ako niektorý ľudia ... a iank chcem toto oznámiť adminovi, ja som zatiaľ reagovala slušne a nešlo mi o to niekoho uraziť, vy prave opak... ste ubohy, kazdy ma pravo na vlastny nazor a vy by ste ho mali respktovat

bingham

tak citaj citaj...a studuj...a mozno sa dozvies aj to...ze clovek je clovek...a zviera je zviera...., ale s ludmi ako ty to nema zmysel rozoberat....

lluullu

ja asi radsej vlkov, ak mam pravdu povedat:) alebo svorku opitych chlapov?!? kolko zvierat zabije, len tak ked nie su hladne? modla mna veela ludi je hlupejsich ako obycajne zviera.

bodynka

Kolko ludi umre po tom co mu umre partner? Malo ale v zvieracej risi sa to stava velmi velmi casto.
A videli ste zvierata ktore spolu ziju sa po case tak pohadat ze uz nevedia spolu zit ja nie, Ale u ludi sa to deje casto.
Tak netvrdte tu ze zvierata spolu neprezivaju krasne chvile medzi sebou.
Dokonca k cloveku vedia prejavit uzasnu naklonnost a su mu tak oddane! pretoze nam veria. No asi by ste si maly pobudnut nielen medzi svojimi zvieratkami ktore ste vychovali vy ale aj medzi zvieratkami v utulku a na ulici. A ked je tu uz tato trojka v tejto teme tak to uz bude zas len o hadkach. Aspon ze su ludia ako ALF AMF ...

leeerka

nie, jasne, keby ta hodili medzi svorku vlkov, tak by ti fakt strasen vela pomohlo, ze si precitala vela knih o zvieratach .. nie si sama sebe na smiech?
bingham, presne vrteli by chvostikmi od stastia, ez vidia korist, z ktorej sa konecne najedia :-D