Môžem byť už v 14 vegetarianka?

mira

Držím i palce.

Ak by si sa bála napr. nedostatku vit. B 12,kúp si zdravej výžive miso pastu na ochutenie zeleniny a pravú sojovú omáčku, prípadne syr tempeh, budeš ho mať dosť, tak príjemné objavovanie chuťových zážitkov .

kikina

miraa, na zdravu stravu som už presedlala dávno, takže sladkosti nehrozia:) takže mám jesť celozrnné vecičky, zeleninu a niake semiačka, strukoviny?? tak to zvládam:) len som sa bála že by som musela jesť niake tabletky ako výživový doplnok, a tie ja odmietam!! ďakujem ti neskor napíšem ako som sa rozhodla

mira

Mäso vysokým obsahom nasýtených mastných kyselín,prekyseľujúcim pôsobením na telesné tekutiny, obsahom mrtvolných jedov, nedostatkom vlákniny a Mnohými ďalšími účinkami je v takm množstve ako sa konzumuje dnes veľmi riziková potravina sposobujúca známe civilizačné choroby.

mira

www.prirodnivyziva.cz
možeš byť vegetariánka a pritom zdravšia ako masojedáci. Ale si o tom niečo prečítaj. pretože len vynechať maso a zostať pri sladkostiach, prípadne mliečnych výrobkoch nie je dobrá cesta . Vegetariáni by mali jesť dostatok zeleniny, roznych druhov obilnín, ktoré nie sú rafinované, kvasené produkty, semienka, strukoviny a niektoré doplnky napr. morské riasy. Správne zostavená vegetariánska strava ťa dovedie k zdraviu, vitalite a vyrovnanosti.

luna

Tak na vegetarianstvo sa nazory mnohokrat rozchadzaju. Ty mozes byt vegetarianka, ale musis vediet ako na to, aby si pokryla vsetky potreby svojho organizmu. Preto je dobre nastudovat si nejaku literaturu. Dolezite je aj , aby sa z teba nestal tzv. "kasiskovy vegetarian", co vsetku zeleninu si vari alebo upecie, konzumuje kompoty, co je mrtva potravina pozbavena vitaminov, enzymov a mineralov. Mala by si jest rastlinnu stravu prevazne v surovom stave, max. ju na 3-5 min.podusit. Dolezite su aj strukoviny, orechy, semena, klicky, hriby, byliny, aby si dokazala nahradit zivocisne bielkoviny rastlinnymi.

luna

Tak na vegetarianstvo sa nazory mnohokrat rozchadzaju. Ty mozes byt vegetarianka, ale musis vediet ako na to, aby si pokryla vsetky potreby svojho organizmu. Preto je dobre nastudovat si nejaku literaturu. Dolezite je aj , aby sa z teba nestal tzv. "kasiskovy vegetarian", co vsetku zeleninu si vari alebo upecie, konzumuje kompoty, co je mrtva potravina pozbavena vitaminov, enzymov a mineralov. Mala by si jest rastlinnu stravu prevazne v surovom stave, max. ju na 3-5 min.podusit. Dolezite su aj strukoviny, orechy, semena, klicky, hriby, byliny, aby si dokazala nahradit zivocisne bielkoviny rastlinnymi.

vevericka

no tvoj rast to moze negativne ovplyvnit..zatial sa na to vykasli..inak to, ze nebudes jest maso zvierata nijako nezachrani...skor sa orientuj na to, akym sposobom su zabijane..ani ludia so slobody zvierat nie su do bodky vegetariani, ale snazia sa, aby neboli zvierata este polozive vozene na dobpravnikoch v ramci fabriky(napr kurence za nohy) alebo aby neboli prevazane na dlhe vzdialenosti v malych kontajneroch za ziva...