KRVNÁ SKUPINA A2RH NEGATIV

fiiifa

Ahoj, Tinka a dd majú pravdu. Skrátka do tehot. knižky napíšu, že si Rh negat. a budú ti 3x brať krv, či si telo nevytvorilo protilátky. Tu je skôr problém, ak má dieťa opačnú krvnú skupinu, čiže Rh pozitiv, druhé tehotenstvo nemusí byť úspešné, ale... Pre takéto prípady dostávaš po pôrode tú injekciu a druhé tehotenstvo by malo byť v poho. Skrátka je dôležité, akú krvnú skupinu má dieťa.
Ja mám tiež negat. a manžel pozit. Máme zdravého syna, ktorý má tiež pozit. Po pôrode som dostala injekciu. Skrátka dôveruj lekárom, nie si ojedinelý prípad, vedia čo majú robiť. papa

dd

nic sa neboj, moji rodicia su taky isty pripad a sme traja zdravi surodenci..a ja to iste, mam 0negativ, manzel je A1 pozitiv, zatial nas jediny potomok - dcerka ma po manzelovi A +, ale hned jak som bola na prvej navsteve gyn.s tym, ze som tehotna, tak som to na nu vybalila, ze mame opacne rh faktory s manzelom..3x za tehotenstvo mi brali krv na zistovanie protilatok, ci netvorim proti dietatu(vtedy si vlastne akoby telo myslelo, ze dieta je parazit, tak tvori proti nemu protilatky a moze dojst k potratu), ale vsetko bolo okej..a na druhy den po porode som dostala injekciu, tusim sa vola rhega a malo by byt vsetko okej aj pri dalsich detoch..

tinka228

hviezdička, dnes to nie je žiadny problém. v tehotenstve ťa budú sledovať po pôrode dostaneš injekciu a vec vyriešená. aj moja kamarátka je presne tvoj prípad a má krásneho syna. aj moji rodičia sú tvoj prípad a mali mňa a sestru. takže sa nestrachuj.

hviezdicka1

toho som sa presne bála, je to pre mňa nebezpečné? niekde som čítala, že už teraz to vedia lekári sledovať, ale že niekedy môže dôjsť k potratu, prosím poraďte, ak máte ešte nejaké skúsenosti, tak sa na na naše prvé dieťa teším, dúfam, že to bude OK

elizabeth66

jas manzelom mame ten isty problem a tiez ma pred tehotenstvom varovali mame spolu 6 zdravych deti ale treba to oznamit gynekologovi ,netreba sa bat v sucastnosti to uz nie je velky problem, gynekolog to odsleduje a bude to fajn, drzim palce

dankalll

Ano jae to nebezpečné hlavne pre teba. Povedz to určite svojmu gynekologovi, ak budeš tehotna aby mohol spraviť nejake opatrenia. Teraz presne neviem ake, ale on to musí vedieť.

machulka006

A2 ? to som asi ešte nepočula...
alebo len niečo zle chápem?
Skôr ide asi o ten Rh faktor... ak je manžel Rh+ a tvoje dieťa by bolo tiež Rh+, myslím, že sa vtedy dávajú nejaké protilátky, alebo ako to presne je...stačí ak to oznámiš gynekologovi, on už vie čo s tým, nič hrozné, nie si prvá ani posledná...
držím palce