Vonkajšie hemoroidy

[zruseny12]

mimus,neviem ja s tym nemam skusenost,ale myslim,ze na hemoroidy to nepomoze,lebo ked mas hemoroidy tak by sa nemal clovek kupat vo velmi horucej vode a biopron zohriava,urcite vyzaruje teplo...
aspon mne na gastre povedali,ze nemam sa kupat v horucom kupeli/hoci ja to nedodrziavam,lebo ja sa kupem koli uvolneniu svalstva/tak tazko radit.Ale mozno,ze sa niekto ozve,kto ma s tym skusenosti.

mimuš 255

že by ten bioptron pomohol na vonkajšie hemoroidy, to som ešte nepočula.prečítala som si tú stránku www.bioptron.senea.sk,ale o hemoroidoch sa tam nič nehovoví, takže neviem.

[zruseny12]

ja som mala hemoroidy 2stupen a krvacala som velmi vela,lekar-chirurg mi povedal,ze to odstrani chirurg.ale lekarka na gastre mi poradila,aby som si to preliecila,a nedala chirurg.odstranit,ze az potom budem mat problem.
Tak som si robila kupele z dubovej kory-dlho.
cipky SPOFAX pouzivam.HEMODIN-tablety www.hemodin.sk
su podobne ako predpisuju lekari na hemoroidy DETRALEX,alebo tak nejak sa to vola.
Nesmie sa jest korenista strava,a strava ,co drazdi,psyllium je dobre pouzivat.
Len clovek musi byt trpezlivy....ja mozem povedat,ze po dlhom case mam pokoj,ale musia sa dodrziavat urcite veci.
Ale,pocula som,ze sa da aj laserom odstranovat,a uz aj na to niekto bol, a tiez nema problemi,tak neviem,asi u kazdeho je to ine.
Ale v kazdom pripade treba zmenit starvu,nie dlho sediet a vsetko ,co treba poctivo dodrziavat.

mirsam

Mám hemoroidy niekoľko rokov aj vonkajšie a aj vnútorné.Užíval som všakovaté mastičky,ale nepomohlo. Ale pred rokmi som došiel na to,že ak mi vybehnú von tak do teplej vody a opatrne zatláčam naspäť.Tak to u mňa funguje niekoľko rokov.Len nesmú krvácať.Lebo potom je to troška komplikovanejšie....
Bol som stím asi 5x u lekára a povedal mi " Pokiaľ niesu agresívne tak netreba
to operovať " Tak zatial používal teplú
vaňu......

tinka228

ako dlho to tak už máš? ja mám problémy s hemoroidmi už niekoľko rokov a niekedy to trvá aj mesiac kým zase vlezie dnu. kúp si faktu mastičku a masti si to kým ti nevojde naspäť. ak to už máš dlhšie bolo by vhodné navštíviť lekára.

mjanik

ak ide o hemoroid,ľahko liečiteľný akupunktúrou,na 1-2x by mal zmiznúť,ale ak ide o vyklenutie konečníka(vychádza von),tiež je liečiteľný, avšak dlhšie trvá

mimuš 255

všetko čo píšeš dodržiavam,ale to už je taký uzlík a ani nie je zapálený čo sa nedá vsunúť spať,ako taký výrastok.som vygúglila,že to hemoroid 4.štádium, tak som z toho hotová.