mozem z 100g cokolady pribrat viac nez 100g?

Príspevok v téme: mozem z 100g cokolady pribrat viac nez 100g?
hlupucka

ahojte. mozem zo zjedenia 100g cokolady pribrat viac nez ta cokolada vazi? resp. ked zjem pol kila sladkosti, mozem pribrat viac nez pol kila. nie ze by som to robila denne, ale dnes som napr. zjedla 250g orechov a 300g cokolady. no asi mi sibe, alebo som tehotna, alebo mi chybaju nejake vitaminy... alebo som mala na obed len salat... no, prosim, nepoucujte ma, viem si aj sama vynadat. poradte mi prosim s tymto. niektore baby sa stresuju ked pojedia kopu sladkeho. jasne ze ked to budem robit tyzden, moze to byt kilo dve navyse, ale moze to byt po jednom, dvoch dnoch, ze priberiem. prosim, rady. mam brutal vycitky. najhorsie je, ze som pozvana na veceru. este ma caka pizza... to uz som nevedela vydrzat ??? ja som krava. apropo - som v zahranici, takze sa nepozastavujte nad casom...

gretka

kamoska, mam 156 cm a 53 kg, chcela by som mat menej, nieco pod 50. Tak kolko by som mala mat denny prijem, ak vykonavam denne len lahku telesnu aktivitu? Niekde som citala ze ak pojdem s prijmom pod 5 tis. tak zacnem chudnut, to tvoje znizenie o 5OO sa mi zda ale lepsie. Nerozumiem tomu, ze ako sa spomali metabolizmus pod hranicou 5460 kj. vdaka

kamoska

vravi sa, ze pri zdravom chudnuti by si mala chudnut 0,5 - 1 kg za tyzden, cize za tyzden musis mat rozdiel medzi prijmom a vydajom energie 3500 - 7000 kcal. Ked zoberiem tu nizsiu hranicu, tak denne by si mala znizit prijem alebo zvysit vydaj o 500 kcal. Ak mi napises, aku mas vahu a kolko aktivity cez den vykonas, tak ti to vypocitam. Ale vseobecne sa vravi, ze denny prijem by nemal klesnut pod 1.300 kcal = 5.460 KJ. Inak si spomalis metabolizmus.

kamoska

Ale pribrať kilo môžeš, teda matematika nepustí.Ak chceš pribrať 100 g musíš zvýšiť kalorický príjem o 700 kcal. Takže keď 100 g čokolády okolo 600-750 kcal, tak zo 100 g čokolády, ktoré zješ navyše nad kalorickú hodnotu ktorú spáliš, tak tých 100 g priberieš. Ak by si celý deň len spala, tak tvoja denná základná spotreba energie by bola = 1,02 x tvoja vaha v kilogramoch x 24 = cize pre 60 kilovu babu by to bolo 1468 kcal.Cize keby si zjedla 1468 kcal hocijakej stravy a potom by si si dala tu cokoladu, tak z nej priberies asi tolko , kolko ta cokolada vazi. Ale pokial by si zjedla 300g čokolády a nič iné za celý ddeň, tak z toho nepriberieš. Ale každý organizmus je iný, takže rátaj z odchýlkami :-)

RNG

Z kila cokolady nemozes pribrat kilo vlastneho tuku.
Vaha nie je len tuk ale aj bielkoviny a voda v tele. Nabratie vahy zo zadrzanej vody ale nie je permanentne.
Ta popisana davka mi niekoho pripomina s pred mnohych rokov. A ja som sa dopracoval ku slusnej vahe!!!
Dufam, ze budes jest mensie davky vysokokalorickych jediel, mensie jedla pravidelne, castejsie.
Hladovanie nepracuje, len vyvola zachvaty zranice(inac to neviem slusne nazvat). Od momentu zacatia jedenia az po pocit najedenia je zialbohu v mozgu pauza vyse 20 minut, cize sa clovek moze slusne obzrat, kym mu telo povie dost. Preto je dolezite zacat s jedlami , ktore co najskor daju signal najedenia(biuelkoviny), jest pomaly a dat si dostatok pauz.
A nejest na noc!

after midnight i am out

mozes pretoze si ucpes creva potom ti nebude dobre travit bude to v tebe hnit toxiny ti pojdu do tela a nestravene jedlo sa ti bude ukladat ako tuk
tak sa riadne napi vody
a neber ma celkom vazne