Seknuta?

Príspevok v téme: Seknuta?
majka_

ked dlhsie sedim na stolicke, tak mam problem sa potom postavit. teda postavim sa, ale v krizovej oblasti citim riadnu bolest, akoby som tam bola seknuta alebo co. moze to byt dosledok urazu, ked som bola v lese, smykla som sa a buchla som si to miesto o pen stromu? to sa mi stalo asi pred 3/4 rokom.

alebo to moze byt aj tym, ze som pred 2 rokmi priblizne sa smykla na klzkych schodoch v zime a tiez som si buchla krize? ale to by bolo asi velmi davno nie? inak som nijaky uraz nemala.

to miesto ma boli aj ked napr. sedim (hoc aj vystreta) na zemi mozno 10 minut a viac a potom sa chcem postavit, tak sa chytam vsetkeho mozneho, aby som sa postavila...

majka_

mam myopaticky syndrom - oslabene svaly. vraj to moze mat suvis s ochorenim stitnej zlazy, ktore mi zistili len pred 2 rokmi. myopatiu mam sice od narodenia, ale ze problemy so stitnou zlazou som mohla mat uz vtedy...

majka_

mam myopatiu - oslabene svaly s pomalou progresiou. vraj to moze mat suvis s ochorenim stitnej zlazy, ktore mi zistili asi len pred 2 rokmi. vraj som ju mala poskodenu uz ako babatko. a prisli na to teraz...

majka_

a okrem toho ten chrbat ma uz boli aj ked sedim... ja neviem jak to prezijem v skole, co mi zacina v pondelok... sediet 8 hodin niekedy v kuse asi nezvladnem, sice prestavky, ale 5 minutove...

majka_

mne neurologicka ohladom sportov nepovedala nic az kym som sa jej neopytala ja. pytala som sa jej len na speening a spomenula som, ze som chodila plavat. ale inak nic. a ked som sa jej opytala priamo, ci mi speening teraz neuskodi, tak mam pocit, ze hovorila len o tom, aby som sa fyzicky nenamahala velmi a tak ze nemam prehanat, ale ze svojim tempom ist a ked budem unavena, skoncit (mam totiz mensie problemy so svalmi). ale i tak mi neodpovedala priamo na moj problem s krizami. plavat teraz v zime nechodim. ale chcem zacat urcite od marca, ked uz bude snad teplejsie.

43

majka mne zakazala neurologicka v podstate vsetko coma bavi,spining,aerobik,aj posilnovnu.jedine co mi doporucila bolo plavanie.
ale ked som bola u ineho lekara,tak mi povedal ze mozem robit co len chcem pokial mi to nerobi nejake mimoriadne problemy,a to by som vraj hned vedela.hlavne mi doporučoval,aby som sa hybala a aby som robila sport,ktory ma bavi.pri kazdom sporte,ktory s arobi vrcholovo sa vraj nicia platnicky a klby.ale pokial cvicis rekreacne a spravne tak niet dovodov precoto nerobit.asi tak rada od uznavaneho docenta.

majka_

dnes rano som bola za neurologickou, lebo sa to fakt neda vydrzat. mam sice chrbticu krivu od nespravneho sedenia, ale len trocha.

neurologicka na to, ked som sa jej pytala, ze ci to moze byt sposobene urazom, tak hovorila, ze ano moze. povedala mi len, ze mala som ist na chirurgiu, ked som spadla. ved ano, nesla som lebo som sprosta a nerozmyslam :o(... zbytocne uz plakat, ked som nekonala vtedy. takze za neurologickou uz nepojdem kedze som uz bola.

jedno mi neodporucala - speening... teda velku zataz, ale povedala, ze pokial si zataz prisposobim, tak mozem ist.

43

majka najlepsie urobis ked zajdes k neurologovi.ja mavam casto problemy ake opisujes,raz mi to ide z klbu inokedy platnicka krizova.chodim cvicit na fit lopty,ale z casu na cas sa mi to vracia spat.nemyslim si osobne ze to mas po nejakom buchnuti,ale skor zo zleho sedenia alebo z dlheho.mam dceru v tvojom veku a ona ma s tym tiez problemy ,hlavne v skuskovom obdobi.
mimochodom,kam chodis na spinning,aj ja ho mam velmi rada ale doplnam ho o to cvicenie na loptach a posilku.hlavne teda kvolitej chrbtici.

[zruseny12]

o osteoporoze som to pisala ako priklad...
inak neviem,kde by bolo lepsie,lebo aj neurolog sa zujima o kosti,aj ortoped...mozno ti poradi aj obvodna...

majka_

dufam, ze osteoporoza sa u mna neprejavuje - mam iba 20 rokov, i ked som pocula, ze uz postihuje aj mladych ludi. neurologicky som sa pytala, ze ci tie bolesti mozu mat suvis s urazom a ona povedala, ze ano.

pre istotu pojdem asi na rontgen a za obvodnou lekarkou - abo na chirurgiu... neviem.

za ktorym lekarom mi odporucas ist? najprv vymenny listok u obvodnej lekarky a potom?