Jogurty po záruke

Príspevok v téme: Jogurty po záruke
m-m

Zaujímalo by ma, čo robia obchodné reťazce, supermarkety s mliečnymi výrobkami po záruke, ktoré nepredajú. Viem, že pred koncom záruky ich zlacnejú,niekedy až na polovicu, ale čo so zvyškom, ktorý sa nepredá? Hádžu do smetí, berú si ich domov, alebo ich odovzávajú výrobcovi?Tiež by ma zaujímalo, či je zdraviu škodlivé jesť mliečne výrobky tesne pred dátumom spotreby. Ja si väčšinou kupujem plesňové syry v akcií, pred dátumom spotreby, lebo sa hovorí, že sú najvyzretejšie. Jogurty si tiež kupujem pred koncom spotreby, lebo vyjdú na polovicu. Je to nebezpečné?

igua_

vyhadzuju...aspon myslim. raz som pozerala dokument o francuzsku a tam mali taky problem, ze jedlo po zaruke vyhadzovali do kontajnerov a vzdy sa im tam vlupali bezdaci, porozoberali to a narobili bordel.
ak je jogurt jeden den po zaruke urcite mu nic nie je. musi tam byt nejaka casova rezerva. a pliesnove syry tak isto. netreba byt velmi haklivy. syry tu boli davno predtym ako niekto vymyslel datum spotreby a ludia ich jedli a prezili :)

m-m

Díky za reakcie. Lenže ak sú po záruke deň, dva, mali by byť ok, lebo tam je písaná, minimálna spotreba. Plesňové syry myslím typu Camembert, olomoucké,čerstvé sú mdlé, staršie sú vyzreté a jemné. A ešte by ma zaujímalo ako si stým poradia supermarkety. Myslíte si, že čo sa nepredá, vyhadzujú?

retinko

Ja osobne si myslim, ze jogurt po zaruke sa moze jest.Ved ak je uz zly,clovek to hned zbada na chuti.A tie zarucne doby predsa len pisu tak, aby vyrobok vydrzal a moholsa konzumovat aj dlhsie.Tam je napisane ze minimalna doba,nie maximalna doba spotreby.Ja tiez vacsinou kupujem pred zarukov a jem ich aj po zaruke a predsa citim ci su OK,alebo uz nie.

sissssa

co sa plesnivych syrov tyka, tak ja ich kupujem tesne pred zarukou najradsej, lebo ich zvyknem nalozit a dokonca to odporucaju takto, lebo su naozaj vyzretejsie :)
ale s jogurtami by som to priliz nerobila... naozaj cerstve je cerstve...

snela

No neviem..... na tvojom mieste by som na jedle vobec nesetrila a kupovala vzdy iba cerstve a co sa mliecnych vyrobkov tyka, tak tam to plati dvojnasobne. Na zdravi by si nemala setrit. A ci ti mozu ublizit? Taky jogurt ma trvanlivost cca. 1 mesiac, vies si predstavit kolko E-cok a stabilizatorov ma v sebe. A ked ty si ho kupis tesne pred expiraciou, si predstav aky je uz stary, pozor na salmonelozu hlavne v lete a ten plesivy syr uz pomaly rozpravat bude. Takze si to dobre zvaz a usetrit sa da na inych veciach ako su potraviny.