Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mykoza a sex

lenuliatko

Kvasinky sú prirodzenou súčasťou nášho tela. Nachádzajú sa napríklad v črevách, pohlavných orgánoch a v ústnej dutine a živia sa cukrom. Zdravý organizmus je schopný udržiavať ich hladinu v bezpečnom množstve. Pri oslabení imunitného systému sa však často premnožia a potom je už veľmi ťažké úspešne sa ich zbaviť.U žien je najbežnejšou časťou tela, v ktorej sa premnožia huby kvasinkového charakteru, vagína. Kvasinky sa najčastejšie premnožia vtedy, keď sa naruší bakteriálna rovnováha prostredia vagíny. Príčinami môžu byť užívanie antibiotík či antikoncepcie, syntetická spodná bielizeň, ale aj nevhodné sprchovacie šampóny či pohlavn ý styk bez dostatočného zvlhnutia sliznice. Až sedemdesiat percent žien sa aspoň raz v živote stretne s vaginálnou kandidózou a polovica sa musí liečiť opakovane. Infekcia sa zvyčajne prejavuje pálením, svrbením a výtokom, ktorý má charakter mäkkej tvarohovitej hmoty. Táto choroba sa neprenáša pri pohlavnom styku, ako sa ženy často mylne domnievajú. Partner síce môže postrehnúť isté sčervenanie či svrbenie, to však do niekoľkých hodín prejde a nemá žiadny vplyv na opätovné vyvolanie infekcie u partnerky. Aj keď dnes dostanete v lekárni dostatok liečiv bez receptu, ktoré možno v prípade tejto infekcie použiť, je lepšie vyhľadať gynekológa, pretože podobné príznaky - výtok, svrbenie - môžu mať na svedomí aj vážnejšie ochorenia a vaša samodiagnostika by nemusela byť správna.

nepoviem

no ja som mala kvasinky. Takže kvasinky niesú mykoza o tom by ma gynek. informovala nie? Keby som mykozu mala. Ona mi predpísala iba jednu tabletku, a mastičku Fungicidin

lenuliatko

ak to bolo sposobene atb nemalo by sa to vratit lebo mykozu ti nesposobila nejaka chyba v organizme ale len chemia z atb.takze ak ste nemali sex kym si mala mykozu ani odvtdey co si sa doliecila nemusel by sa aj on preliecit.ale ak ste mali tak potom by sa mal aj on.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mykoza a sex - Fórum - ZDRAVIE.sk