mam 16 a som tehotnaaa!!

machulka006

pre nechápem : vieš čo znamená ZODPOVEDNOSŤ za svoje činy? ? ?
Jednoducho, je takmer dopeslá, tak musí niesť následky za to čo sa stalo jej nepozornosťou a nezodpovedným prítupom k užívaniu antikoncepcie...
Jednoducho, to nie je len tak, že sprepáčením si "zatrtkám", spravím dieťa a šak nevyhovuje mi to momentálne, tak si ho dám vyškrabať...
Ja nie som konzervatívna v otázke interupcie, som za slobodu rozhodnutia za ISTÝCH ZÁVAŽNÝCH OKOLNOSTÍ, ale ak niekto vie sexovať ale nevie sa zároveň bezpečne chrániť, nech nesie následky za svoje činy...
a nie si ísť dať kvôli pohodliu vyškrabať maternicu...
keby bli všetky ženy mysleli na svoje pohodlie, tak verím tomu, že ani ja ani ty - Nechápem - by sme tu neboli...

alpa

Este raz prizvukujem pre slabsich jedincov, ze nikto z nas tu nepropaguje tehotenstvo u nastrocnych dievcat. A Majus zelam hlavne vela trpezlivosti s menej chapavymi ludmi..

moniqa87

nechápem, to nie je skodoradost, to je ich, alebo teda aj moj svetonazor... ale stale nechapem naco mate potrebu sa tu hadat...
ved ta dievcina sem uz ani neprispieva a dost aj pochybujem, ze to vobec cita...

nechápem

takže vážení/é, vidím, že podobný názor ako mám ja majú aj iní/dobra vila, resetka,soppka/ len neviem, prečo práve do mňa ste sa tak pustili. Asi som to najlepšie vystihla. Ale aj tak vám znova opakujem: ak decko, tak určite až po 18-tke a po skončení SŠ. Veď to len Cigánky majú toľko detí koľko sa pritrafí, lebo z prídavkov vlastne žijú. Myslím, že dnes je nočnou morou všetkých rodičov teenageriek, že im príde a povie, že čaká decko. Už vás vidím, keby to bola vaša dcéra, ako by ste jej vynadali, ale keďže vám to doma vrieskať nebude a nebudete to mať na krku, tak samozrejme, že jej to schvaľujete. Z vašej strany ide vlastne o škodoradosť.
Pocity k ešte nenarodenému decku sú jedna vec, ale realita je niečo iné. Alpa ty si nechaj tie urážky, asi sa len potrebuješ na niekom odreagovať, ako aj ostatné tebe podobné.

alpa

Suhlasim s Iguou. Nevsimaj si tie idiotske reci, vies niektore zeny pocitia materinske puto k svojmu dietatu hned po otehotneni aj v 16-tich, no su aj take co to nepocitia nikdy v zivote a vyuzivaju interrupciu ako sposob antikoncepcie, takto sa velmi rychlo zbavuju zodpovednosti. Je to len cisty egoizmus a bohuzial je ho tu vela. Som rada ze este aj dnes behaju po svete taki ludia ako si ty:-) A nechapem odkial maju tu "mudrost" ze si nemozes dokoncit skolu, popr. ist na vysku a urobit si karieru. Ty mozes toho dosiahnut omnoho viac ako ta vyresetovana "nechapem", co nechape mozno sama zo seba :-D

igua_

aha, teraz som si precitala, ze to dokonca ani nebola tvoja chyba...a ze mas dobru mamu aj priatela. takze o to lepsie :) hlavu hore!

igua_

majus, hlavne to chce chladnu hlavu. treba nabrat odvahu a uvedomit si, ze nie si ani zdaleka jedina. vies, ze si urobila chybu, ale chces to napravit.
viem, ze teraz sa to tak nezda, ale mat dieta tak skoro ma aj iste vyhody...v 35ke u budes mat dospele dieta, moja teta to tak ma tiez...nepripada mi, ze by o nieco prisla, skor naopak. ma cas na svoje vlastne veci. spravila si vysoku. hrozne ti drzim palce! si statocna zena!
a tie pipiny, co tu pisu somariny ani neber na vedomie.

dobra vila

Nechcu sa mi sem pisat ziadne letanie, na to teraz nemam cas, ale tak v strucnosti, co som si precitala (aspon na zaciatku prve tri strany) suhlasim s "nechapem". Povedal mi to ako zo srdca. Neskor sa vyjadrim a hlavne kliiiidek, ludia :D