Chcem byť zdravotna sestra

Príspevok v téme: Chcem byť zdravotna sestra
janka n

Ahojte, veľmi by som chcela robiť zdravotnú sestru. Problem je v tom, že už mam za sebou inu strednu školu a pracujem od rana do večera.
Existuje aj nejaký kurz popri zamestnaní?
Alebo by som musela chodiť externe znovu na strednu zdravotnú školu?
A na vysoku školu SZU chcu tiež najskor zdravotnu školu, takže tam ma ani nezoberú.

delphia

jajkafr da sa externe studovat dipl. ZS?

ano, externe VS studium osetrovatelstva sa uz od buduceho akad. roka neotvara

jajkafr

kisinka
externe študovať môžeš diplomovanú sestru na strednej zdravotníckej škole... ak by si chcela študovať ošetrovateľstvo na vysokej škole môžeš iba denne pretože ak by si chcela externe musíš mať ukončenú strednú zdravotnícku školu v odbore zdravotná sestra, všeobecná sestra, detská sestra... kurz ti to nevynahradí... navyše tuším, že externá forma ošetrovateľstva v 1. stupni štúdia, čiže Bc. sa už zrušila...

kisinka8886

ahojte mam vystudovany odbor technickoekonomicky pracovnik a popritom som siurobila respektive mala moznost urobit si opatrovatelsky kurz v rozsahu 220h a mam aj certifikat mozem pracovat tu na sk alebo aj vv statoch eu...som stastna lebo mam skusenosti a mala som moznost opatrovat a starat sa o moju blizku osobu a videla som vsetko ako funguje a taktiez moja svarina to robi.... a davnejsie premyslam nad tym ze by som chcela si urobit nejake externe studium zdravotnej sestry alebo nieco take prosto chcem pracovat v ambulancii alebo v nemocnici... poradte mi prosim ako na to... ci mam moznost je to moj sen a viem ze nic nieje nemozne.. dakujem za vsetky odpovede....

jajkafr

mirka
teraz sa na strednej zdravotníckej škole dá študovať iba zdravotnícky asistent... sestrou budeš jedine ak vyštuduješ prvý stupeň VŠ čiže bakalára v odbore ošetrovateľstvo... asi pred 6 rokmi sa ešte dalo študovať na SZŠ v odbore všeobecná sestra ale teraz už len zdravotnícky asistent

mirka_

Ak ide niekto zo zakladnej školy na zdravotnu, že chce byť zdravotna sestra, tak, nebude sestra ale iba zdravotnicky asistent? Či ako to je? lebo čo si pamätam tak kamaratka išla zo zakladnej na zdravotnu a je z nej všeobecna sestra. Potom išla na vysoku. Lenže to bolo pred 3 rokmi ešte.

jajkafr

ahoj Janka keď chceš robiť sestru tak môžeš ísť študovať ošetrovateľstvo na fakultu zdravotníctva ako to tu už bolo písané... externé štúdium sa ide rušiť, čiže študovať sa dá už len denne. Externé štúdium bolo určené pre sestry, ktoré ukončili strednú zdravotnícku školu v odbore všeobecná, detská alebo zdravotná sestra... pre ľudí, ktorí skončili SZŠ ako zdravotnícky asistenti, alebo ktorí ukončili inú strednú školu z maturitou je určené len denné štúdium. Poznám ľudí, ktorí popri dennom štúdiu ošetrovateľstva tiež pracujú... sama by som to asi nezvládla, ale oni to zvládajú... takže Janka ak si myslíš, že robiť sestru je to, čo chceš robiť tak choď študovať na fakultu zdravotníctva... navyše externe sa dá študovať zdravotnícky asistent a sanitár na SZŠ...

inguška

ahojte, len chcem povedať že externe študovať na Bc. nemôžu ani asistenti, a nie je to pravda že kvalifikovaná sestra je len s vysokoškolským vzdelaním lebo Bc vymysleli iba pre asistentov a nie pre sestry ktoré majú maturitu na zdravotnej škole,pravdu napísala Salonka

sisinka

ja som ukončila 4-ročnú SZŠ v Ba v r.1983.Po 23 rokoch som si musela urobiť VŠ,lebo ma chceli degradovať na zdravotnícku asistentku(nevzťahovala sa na mňa výnimka zo zákona)Kolegyňa,ktorá teraz mala mať skúšky z PŠŠ v Ba bude ich mať až v septembri a uznajú jej ich vtedy, keď si údajne urobí aspoň BC.Inak škoda,že zrušili 4- ročné SZŠ.Síce nezodpovedali súčasným poiadavkám EÚ,ale po ich absolvovaní bola zdravotná sestra skutočnou sestrou a nemusela si robiť nadstavby,aby bola zaradená ako plne kvalifikovaná.Dnes síce školy produkujú bakalárky a magisterky, ale tie sú viac menej vychovávané pre riadenie,ale nie pre výkon práce.