Rozmazane videnie v kontaktnych sosovkach

sage

sosovka, urcite ti pozera do oka lampou, tam skontroluje predny segment oka. ja kupujem sosovky z netu, ale raz rocne si idem dat skontrolovat oci.

sosovka

sage, ani ja tomu nerozumiem. Kontrola rohovky? Fuu, tak to mi este moja lekarka v zivote nerobila. Len obycajne precitanie textu, preliecenie zapalu spojoviek (a to bolo na moj natlak, ze sa mi nepozdavalo, ze mavam stale zapalene a scervenane oci) a jeden krat zmeranie ocneho tlaku za mojich cca 15 rokov nosenia brili. Ale co viem urcite, tak air optix mi vobec nevyhovovali, mozno preto, lebo su silikonhydrogelove. Fakt neviem. Uvazujem o zmene optika :-/

sage

rosol? ja tomu nerozumiem. vsak air optix su pevnejsie, pretoze su silikonhydrogelove. a maju neporovnatelne vyssiu hodnotu priepustnosti ako frequency. tak neviem co ti poradit, mozno nejake gelove kvapky, skus sa poradit v optike,kde kupujes sosovky. a nemas nahodou nejaky nelieceny zapal? chodis pravidelne na kontroly rohovky?
mne air optix vyhovuju velmi, tiez som vyskusala viacero sosoviek, ale v AO mozem aj prespat, ak je to potrebne, a viem ze mi neublizia. ja osobne by som uz nenosila sosovky s nizsou priepustnostou ako mam teraz, ak ich chcem este niekolko rokov bez problemov nosit.

sosovka

sage, dakujem za odpoved. Pouzivam kvapky Genteal, zmenila som aj roztok na OptiFree Replenish, ktory udrzuje vlhkost dlhsie ako Complete. Sosovky nosim Frequency, ale skusila som uz poriadne vela druhov. Medzi ktorymi boli aj Air Optix, no tie moje oci vobec neprijali. Vobec som cez ne nevidela, ako keby som mala na ociach taky "rosol" a nie cocku, a pritom ma velmi stipali oci. Ja neviem, zacinam byt z toho uz zufala. Asi to vyzera tak, ze nebudem moct nosim sosovky :((

sage

sosovka, mas syndrom sucheho oka. treba pouzivat kvapky urcene aj na sosovky a necskat, kym uz citis diskomfort. ak by si mala dostatok slz, nehromadili by sa ti bielkovinove zhluky, ktore maju na svedomi prave to zahmlene videnie. ak si aj sosovky vyberies vecer, precistis, treba si aplikovat aj kvapky do oci, nechat chvilku posobit pri zatvorenych ociach a takto dat sosovky naspat. neviem ake sosovky pouzivas, ale zrejme maju nizku hodnotu priepustnosti pre kyslik. skus zmenit znacku napr. za air optix alebo acuvue oasys, pripadne biofinity. su to vsetko sosovky s vysokou priepustnostou pre kyslik a tym poskytuju dlhodobe pohodlie pre pouzivatela.

sosovka

naopak urcite nie je...ono sa to zvycajne stane uz po dlhsom noseni cociek, ked si nasadim rano, tak vecer sa mi jedna zahmli. Mozem si ju napravovat v oku, ale stale je to rovnake. Ked si ju vyberiem a vyplachnem, tiez. Pomaha akurat vylozenie do roztoku na niekolko hodin. ALe ked som zrovna na nejakej party, tak co potom? :( A stava sa mi este, ze ked som v interieri, tak ma zvycajne oci stipu, palia, ale ked vyjdem von, na vdzuch, ani neviem, ze ich mam. Ako keby boli malo okyslicene, nie?

aha aha

Ano, ja take obcas mavam aj teraz, a tiez neviem preco. Zvycajne je to v poriadku, ale sem-tam sa mi to stane, vyberiem sosovku, aby som pozrela, ci na nej nieco nie je a nic... Dam ju spat a vidim tiez tak biedne :-/. Ale mne sa to stava dost ojedinele. Skor sa mi stane, akoby sa mi jedna skor opotrebovala, alebo co. Proste ze ta ostrost velmi rychlo pominie a citany text uz tak dobre nevidim na dialku, hm hm hm....

leerka

neams tam niekde kusok spinky....mozno si ju chytila zle a ssa ti tam spina odtlacila...skus ju namocit do roztoku a dat azse do oka...