Lumbalka

Príspevok v téme: Lumbalka
mary a neni som registrovana :-d

Ahojte :-) som Mary a mam 16. Moja mamicka bola na neurologickom vysetreni a povedali jej ze by mala ist na lumbalku. ALe ze ma podpisat nejaky papier ja som totu porozumela tak ze ked ho podpise, lekar je krýtý a mamicka ide na vlastne riziko..
Ale este na nu nepojde lebo lekar jej povedal ze este potrebuje ist na krv a ocne vysetrenie.Na neurologii jej zistili nejake zapalove ochorenie v hlave .A ona mi hovori ze nevie ci na nu ma IST lebo lekarka jej povedala ze mozno s tym zapalovym ochorenim zije uz dlho a lumbalka by bola zbytocna. Lekari aj tak nevedia presne zistit +zatial+ co to v tej hlave vlastne je. Raz uz na nej bola (ked mala zapal mozgových blan ) a hovori ze je to velmi bolestive. a ze sa s toho moze aj ochrnut. Prosim napiste mi nejae Vase nazory....
Velmi sa o nu bojim

matiik

ja to mam za sebou tiez 6x, 3x v bezvedomi v leze, 3x pri vedomi z toho 2x v sede a raz v leze(doktorko to pichol v sede niekde inde ako mal, prisla na mna zavrat a musel som lezat(bolo to ale na inom mieste ako ako tých 5krat)) je to dost neprijemne ale nic strasne, horsie bolo potom vydrzat tých 24hodin lezat, hlavne koli urcitým potrebam :)

iwetinka

ahoj teraz sme sa dozvedeli,ze ocovi chcu spravit tu lumbalku,chcela by som vediet ci o je az take velke riziko,alebo co,vobec nevieme co mame robit.

BIBINAAA

diky za infosku trocha nas to povzbudilo,napis my prosim kde sa to robi s tou specialnou ihlou.vopred dakujem a tesim sa na tvoju odpoved

macikaAA

Absolvovala som lumbálku 6x. Každý to znáša inak, ale nie je to nič príjemné. Hlavne dobré nervy a spoluprácu s lekárom a dodržiavanie toho, čo lekár povie. Po lumbálke bude musiet pit čistú vodu (kedysi sa pila destilovaná voda, teraz niekde aj kofoola) a to v objeme min. 2 litre. 24 hodín bude musieť potom ležať a nezodvihnút hlavu!!! Toto je najdôležitejšie. Pretože iba tak predíde možným komplikáciám (nie vždy). Tie sú také, že týždeň by zvracal ako malý chlapec a ukrutne by ho bolela hlava, bol by na infúziach. Ak mu lumbálku budú robit autraumatickou ihlou, môže vstat už po 2 hodinách. túto ihlu si však pacient kupuje (cca 10 eur) ale na SR to robia len na jednom pracovisku.

...

ahoj...ja mam 15 rokov a lumbalku mi robili minuly rok...sice to bolo bolestive, ale neochrnula som ;) mala som potom este skoro 2 tyzdne strasne bolesti hlavy, ale tak u kazdeo to byva inak...u niekoho to moze prejst uz na druhy den...takze nicoho sa netreba bat :)

hematolog

okrem kultivacie sa vysetruje z likvoru aj pocet krvnych elementov,erytrocytov a leukocytov,pripadne aj diferencialny rozpocet leukocytov pri zvysenom pocte.

nellka

A ešte jedna informácia pre tých ,čo majú strach z toho, že ochrnú....Miecha končí medzi prvým a druhým lumbálnym/driekovým/stavcom a punkcia sa robí medzi 4- 5 driek.-stavcom.